Novinka: Koučingová poradňa
Potrebujete niečo v živote zmeniť? Doprajte si pomoc pri reštarte.

 

Zdravé recepty
Vyskúšajte overené zdravé recepty.

 

Bylinková poradňa
Ako zmierniť zdravotné ťažkosti silou prírody?

 

Kam na výlet?
Tipy a nápady na krátke výlety aj dlhšie dovolenky.

Energie, ktoré ovplyvňujú náš život a bývanie

Podľa starého čínskeho učenia Feng shui, existujú 3 druhy energie, ktoré ovplyvňujú váš život, zdravie a bývanie. Táto energia sa nazýva Qi (cchi-či) Energia QI je akousi nitkou, ktorá je spojená s človekom, jeho prostredím kde býva-dom a kde pracuje. Je prepojená s mestom kde sa nachádza jeho bývanie, s horami, či riekami, ktoré sú v jeho okolí. Byť v harmónii s energiou QI nám dáva silu byť v harmónii s vesmírom. Pretože všade okolo nás prúdi energia a tá nám dáva silu a veľmi citlivo reaguje na zmeny, ktoré sa dejú okolo nás. Keď sa naruší tok energie do nášho priestoru, odrazí sa to v našom živote .

Tipy na víkend: divoká voda, remeslá aj tanky s nemocnicou M.A.S.H.

Ďalší víkend je tu a s ním veľa zaujímavých akcií pre malých aj veľkých. Pre deti to bude prvý prázdninový víkend, tak si ho poriadne užite. 

Sebaláska - alfa a omega spokojného života

Mnoho ľudí vyrástlo v presvedčení, že mať rád sám seba je ohavné. Správne je myslieť na druhých. Hovoriť „nie“ je drzé a arogantné. Ak však chceme v súčasnosti dosiahnuť trvalý pocit šťastia, je načase naučiť sa milovať seba samého a stavať sa na prvé miesto. Sama som vyrastala v rodine, kde myslieť v prvom rade na seba a ešte si za tým hrdo stáť bolo ako hovoriť tie najhoršie sprosté slová.

Horné diery, Jánošik a Jacksnov životný štýl

Ďalší krásny víkend! Bolo by ho veľká škoda nevyužiť. A tak sa rodinka úžasných opäť vybrala do hôr.  Ak v krátkosti zhrnúť tak asi takto: Tropickú sobotu sa nám podarilo prežiť. Urobili sme asi 16.000 krokov. Boli sme poučení o Jánošikových posledných dňoch života a tiež o tom, že keď budeme jesť veľa hranoliek dopadneme ako Michael Úsmev

Kam na víkend: folklórne slávnosti, bábkové divadlo, cirkus aj stredoveké hry

Už viete kam vyrazíte cez víkend?

Program je viac ako pestrý: Korunovačné slávnosti, bábkový festival, stredoveké hry, netradičný cirkus, rozprávkové Bojnice.

Vyberte si a strávte s rodinou pekný víkend. 

Keď spánok neprichádza

Určite sa vám niekedy stalo, že ste nemohli zaspať. Hlavou sa preháňa mnoho myšlienok o budúcnosti, minulosti, ako veci vyriešiť čo najlepšie… Človek sa v týchto úvahách často zamotá. To je stav, ktorý spánok nielenže neprivolá, ale ho, naopak, odháňa. A keď už spánok konečne príde, býva nekvalitný, prerušovaný mnohými prebudeniami a plný splašených snov.

Kam cez víkend? Hrady, vlaky, jahody

Vyberte sa s rodinou a priateľmi do prírody,  na hrad, alebo si nazbierať jahody.

Leto sa blíži, času na výlety bude viac. Pokračujeme v milej tradícii z minulého leta a spolu s Kamilou prinášame tipy na víkend.

Moje makové lásky - 13 receptov s makom

Mak sa stal mojou novou láskou, samozrejme v kuchyni. Milujem koláč lenivej ženy, ale nikdy sa mi ho nepodarilo poriadne upiecť, lebo ... Nikdy som tam nedala toľko cukru, koľko bolo v recepte, potom už ani toľko bezlepkovej múky. Milovala som makové záviny aj klasický štedrák, ale odkedy som na bezlepkovej, nemôžem.

Stránky


Zircon - This is a contributing Drupal Theme
Design by WeebPal.