Príspevky (Blogy)

Vypočítajte si plodné dni, termín pôrodu ...


• Keby mám plodné dni?

Dojčenie po Xté

Milé mamičky, dookola opakovaná téma, množstvo skúseností i „neskúseností“, dobré rady zo všetkých strán od školených /bohužiaľ rôzne/ zdravotníkov až po dobre mienené rady typu JPP.
A niekedy, aj keď sme si všetko podrobne preštudovali, máme skúsenosti so staršími súrodencami nášho najnovšieho prírastku, prečítali všetky dostupné časopisy a nacvičenú predpôrodnú prípravu – aj tak nás zaskočí niečo, o čom sme doteraz ani netušili – že nejde, alebo že by z toho mohol povstať nejaký problém.

Pečenie

Dobry den  mam jeden vyborny recept  postup...... cesto  ako na palacinky pecieme ako palacinky a potom si polozime palacinku na tanierik a pridavame mlete maso upecene syr struhanu mrkvu   a zrolujeme zohrejeme olej   obalime palacinku ako rezen a pecieme je to vyborne  hmm

Učiť deti pomáhať?

Za seba tvrdím, že určite áno, treba deti učiť pomáhať. Mám dve deti školopovinné, tak ma články o slovenskom školstve zaujímajú. čítam pomaly všetko, porovnávam s realitou, teda aspoň tou, aká je na škole, kde chodia junáci. Nie je to ružové, skôr šedé s čiernymi fľakmi, ale občas sa vyskytne kúsok peknej výšivky, keď ako rodič vidím, že s učiteľkou ťaháme za rovnaký koniec, aby z deciek niečo vyrástlo. Uvažovala som, že prehovorím chalanov na 8-ročné gymnázium, veď hlavy na to majú, ale nakoniec som to nechala tak. Občas ma prepadnú pochybnosti, či som im nepokazila "budúcnosť", keď som ich tam nedostrkala. Teraz by mohol ísť na prijímačky mladší, tak som znova zablúdila k tématike 8-ročných gymnázií.

Ako som si pokazila vzťah

Bolo to dávno, pradávno. Smelo môžem povedať, že v minulom storočí :) Alebo aj pred revolúciou.

Vysokoškoláčka. Internát plný mladých mužov. A tak preskočila iskrička. Taká maličká, ale bol to vzťah. Boli to celkom milé chvíľky. Dodnes si spomínam, ako som napríklad prišla domov na vianoce a tam ma čakala pohľadnica od NEHO. nejak sa mu podarilo zistiť moju domácu adresu. Alebo ako sme sa spolu učili v študovni a zrazu mi len napísal nádhernú vetu. "Si a to je fajn" Dodnes to považujem za jedno z najkrajších vyznaní.

Tak išiel čas.

Celiatik ?

Pred viac ako rokom som spozoroval bolesť kĺbov, bedrového a neskôr kolena. Doma som hovoril často že ma bolia "kĺby na zadku". Smiali sa mi že som asi sedel na studenom. Bolesť mi však neustupuje dodnes a už sa do toho pridala bolesť kolena. Niekedy bolí, niekedy nie. V kolene mám pocit ako keby mám odtrhnutú šľachu a tá mi tam zavadzia. Je to však prakticky vylúčené pretože som nikdy nemal žiadny problém s kolenom. Niekedy keď mám tento pocit nemôžem koleno ohnúť a nemôžem chodiť.Bedrové kĺby ma len bolia. Od detstva mám problémy zo stolicou. Buď mám hnačky alebo opak. Niekedy nejdem na wc aj 10 dní ale potom idem aj 4x za deň. Raz som nemohol ísť 14 dní a doktorka povedala iba že zle sa stravujem.

Únava životom

V prvom rade som nevedela kde zaradiť tento môj blog a tak som ho nakoniec dala do denníka, lebo tak nejako tu patrí najlepšie.

Aj keby sa zdalo že som nad vecou, že som v pohode a viem sa aj zasmiať, moje vnútro spaľuje bolesť a trýznenie. Dnes ráno som sa zobudila na sen z ktorého si pamätam iba poslednú časť ale úplne vystihol to čo som nevedela pomenovať.

Ťažký život paranoika II. :)

No áno, už som tu písala o mojej novoobjavenej paranoji PohodaPohoda

A tuším sa dnes prejavila naplno.

Stránky


Zircon - This is a contributing Drupal Theme
Design by WeebPal.