Koláčiky z ovsených vločiek

Popis

Zdravé koláčiky pre prdelnatky aj pre štíhle

Zhrnutie

Porcie
Porcie
Zdrojmôj syn
Čas prípravy1 hod, 30 minút
Čas varenia / pečenia
Celkový čas1 hod, 30 minút

Ingrediencie

   
250 g tuku hera
   
250 g cukru alebo medu
   
250 g ovsených vložiek (tak je na recepte)
   
300 g celozrnnej múky
   
3 tojáše
   
1 balíček prášku do pečiva
   
posekané orechy, mandle, hrozienka, kokos - podľa chuti
   
lekvár na zdobenie

Inštrukcie

Budem písať krok za krokom, lebo je po silvestri a zrejme sa to bude horšie chápať Chichocem sa
Tento recept mi doniesol opísaný Miňko s prianím, že to chce napiecť, pri čom statočne pomáhal.
Takže pome na to - vytiahnete repcept napísaný synovou rukou, ktorý neviete prečítať a snažáte sa rozlúštiť, čo na ňom je. Zrevete na syna, lapiaceho pri počítači, nech vám to ide prečítať. Ak nemáte syna, buď si ho dodatočne zadovážte alebo zrúknite na cudzie dieťa.
Dieťa nech vám potom zmieša vajcia s Herou a cukrom, prípadne medom a nech to vymieša na hladkú masu. Vy zatiaľ stojte nad ním a buzerujte ho ako to robí. Nezabudnite si obliecť zásteru, aby ste sa pri tom buzerovaní neušpinili.
Do vymiešanej masy pridajte vložky, múku, prášok do pičiva, orechy alebo čo všetko ľúbite. Tak zas všetko zase nie, becherovku tam nelejte.
Potom nech vytiahne dieťa svaly a uhnetie na doske cestíčko, ktoré dosť lepí, tak choďte ďalej, nech si tú peknú zásterku nezašpiníte. Zhoďte mačku požierajúcu vaše super cesto zo stola, vyberte chlpy z cesta a pripravte si plech. Ak nemáte mačku, v rámci dodržania receptu si tam preventívne hoďte nejaké iné chlpy, aby ste mali čo vyberať. Na plech dajte papier a robte malé kôpky, ktoré pritlačte na plech a na vrch lyžičkou cvrknite trošku lekváru.
Pečie sa to pri cca 180 stupňov takých 15 minút. Zatiaľ si pripravte druhý plech, prípadne si skočte na wc, opäť zhoďte mačku, ofrflite špinu, čo pomáhajúce dieťa narobilo, upravte si zásterku, alebo vlastne si robte čo chcete, mne je to jedno.
Pečie sa to rýchlo, papá sa to ešte rýchlejšie.
Keď si odmyslíme ten tuk, je to v podstate zdravé a racio mlsanie, s medom sú lepčie ako s cukrom.
Tak nech chutí a na záver ešte hádanka:
Varí sa to, pečie sa to, smaží sa to, z jaternice drevo je to. Čo je to?

Komentáre

Natiiiiiii poicaas mi syna???(rofl) Váľam sa od smiechu po podlahe (rofl) Váľam sa od smiechu po podlahe

čo za to?

ja ti neviim karle...co chces??:-P

vymením za dievča..ale iba na chvíľu. Nemám kopu copíky zapletať..:-(

jovan tak daam na chvilku Vanessu..;-) vlasy maa pod zadok,napleties sa nadostac:-P ..ale prosiim neposkodenuu vraatit(giggle)

Srdce super Natinka, ako vždy(y) , teba si budem dávkovať každý deň, sloniu dávku, takže prosím, píš častejšie...(mám chuť pripísať: zdraví ťa vyšeptalá škeble,ale nenapíšem , mám boja, že mi to prischne )(heart) Srdce (heart)

Maja(flower)

to nevadi, ved je to take krasne pomenovanie Mrkám ;-) Mrkám

Prekvapenie :-O no vidííííííš, a tá héééééérečka v českom seriáli Život na zámku to vypľula z úst ako nadávku,... ale ja tu chcem aj naďalej fungovať ako jamajka Mrkám

Maja(flower)

Ejha, super recept.Určite vyskúšam.Mačku nemám ale strášne plznúcu fenku,tá síce po stole nebehá ale nejaký chlpok sa sem, tam, nájde aj na stole.A tá vyšeptalá škebla,sami pááááči strašne(y) Áno (y)

Duša moja, ako čítam, tak čítam "Do vymiešanej masy pridajte vložky".... ktoré sú najlepšie?:-D Veľký úsmev :-D Veľký úsmev :-D Vyplazený jazyk

kmotra,tie krídelkové nedávaj,to by ti uletelo ešte z plechu MrkámVeľký úsmev :-D Veľký úsmev

no ofsené...ty nepoužívaš ofsené?...a skamaď si ty mojaa?? PrekvapenieChichocem sa

Šak poviem, že ofsené vložky....šak som zas o rok staršia...mne to už tak nedopína:-D Veľký úsmev :-D Veľký úsmev :-D Veľký úsmev :-D Bozkávam

Ježiš Mária svatý Jozef - ešteže to boli vložky a nei vločky - však nesnežilo a Natinka a racio strava. Fúúúúú - to mi spolu nešlo. Ale som si vydýchla Vyplazený jazyk .

co ty vies ako mi zahrkalo na silvestra v hlave...ba ci nejaka svetlica pri uchu nerachla...a teraz sa idem stravo zdravovat...heč

Veľký úsmev :-D Veľký úsmev výborný recept Tlieskam vytlačím si nielen koli pečeniu:-* Veľký úsmev :-D Veľký úsmev

Babka Betka prekrasne""""""""""""""orchideje ako sa o ne staras porad babka majdalenka(flower) Kvietok (flower) KvietokSlnko (sun) Slnko (sun) Slnko


Zircon - This is a contributing Drupal Theme
Design by WeebPal.