Zemiaková polievka

Zhrnutie

Porcie
plech
Zdroj

jedna mamička

Čas prípravy30 minút
Recepty Naničmama.skPolievky
Základné ingrediencie

Popis

Zemiaky nakrájame na márne kúsky, väčšie tenké. Vo veľkom hrnci na oleji podusíme cibuľu, pridáme nakrájané zemiaky a chviľu opečieme za stáleho miešania, poprášime asi dvoma lyžicami múky, pridáme červenú papriku, ešte premiešame a zalejeme vodou. Dochutíme a dovaríme. Niekedy zvyknem dávať aj mrkvu na márne kúsky, len tá sa varí dlhšie.jedna mamičkaxy30Vraj sa dá do taniera s polievkou nastrúhať syr, ešte som to neskúšala, ale nie je čo pokaziť,cca 1/2kg zemiakovcibuľaolej,červená paprika sladká, soľ, vegeta, prípadne guľášové koreniemúka

Ingrediencie

Poznámky

Vraj sa dá do taniera s polievkou nastrúhať syr, ešte som to neskúšala, ale nie je čo pokaziť,

Inštrukcie

Zemiaky nakrájame na márne kúsky, väčšie tenké. Vo veľkom hrnci na oleji podusíme cibuľu, pridáme nakrájané zemiaky a chviľu opečieme za stáleho miešania, poprášime asi dvoma lyžicami múky, pridáme červenú papriku, ešte premiešame a zalejeme vodou. Dochutíme a dovaríme. Niekedy zvyknem dávať aj mrkvu na márne kúsky, len tá sa varí dlhšie.

Podobné recepty

Autor: diabambulka
Autor: fidorka
Autor: fidorka

Komentáre

Zuzana Díky za dobrý

Zuzana

Díky za dobrý nápad-ja ju robím hlavne ako bielu so smotankou, ale odkedy mužíček robí doma a varím mu, tak mám pocit, že mi dochádzajú nápady.

Ty aspoň varíš, mne sa

Ty aspoň varíš, mne sa vôbec nedarí. Neviem čo variť, a z čoho(obchody sú veľmi ďaleko) a neviem kedy, má to so mnou môj večne hladný ťažké.

ZuzanaNo dobre, takže

ZuzanaNo dobre, takže otvorím svoje obľúbené revcepty a pošlem Ti zopár ďlších rýchlych a nami obľúbených nápadov a receptov...Alebo žeby ste zbehli k nám na obed?

Asi jednoduchšie navariť

Asi jednoduchšie navariť

Túto polievku som skúšala

Túto polievku som skúšala a mne veľmi chutila, ani manžel neprotestoval, keďže ale chute mojich deti sa zhrnuli na 4 polievky napíšem v poradí obľúbenosti bryndzová, vajíčková, slepačia, tekvicová (or patizonová, cukinová), menej obľúbené, ale ja sa nevzdávam zeleninová - hrášková s krupicovými haluškami a paradajková (okrem Borky) už som ju dávno nerobila. Mala by som to skúsiť znova Úsmev.

(bez predmetu)

Áno

Odporúčame