Varíme, pečieme, zavárame

Cesto nekysne

Ahojte,
snazim sa upiect doma rozky
http://zena.sme.sk/c/4256811/upecte-si-cerstve-rozky-zvladne-to-kazdy.html

ale zial asi to nezvladne kazdy.

1. Do muky dam sol, cukor, drozdie rozrobene v mlieku(kym trochu nepeni)
1. Cesto sa mi spravidla lepi v miske, takze pridavam muku, ale potom je z neho tazka hrca, ale aspon sa odlepi.

Akú teplovzdušnú rúru kúpiť?

Akosi tak mimochodom a mimovoľne nám doslúžila naša stará rúra a tak som sa v rámci pekárenských ambícií začala ohliadať po teplovzdušnej rúre. Nerada by som však pri kúpe zabudla na nejaké naozaj dôležité parametre, ktoré sú pre úspešné pečenie nevyhnutné, preto sa obraciam na vás, milé pekárky, ktoré máte skúsenosti..... Aké parametre by to podľa vás mali byť? Úsmev Slnko

Hľadám recept

Dievčatá moje, opäť sa nám blíži Veľká noc a ja opäť raz mám neskonalú túžbu nájsť jeden starý recept ... Skúšala som to už aj na FB - tam som nemal žiadnu odozvu, tak sa zverím aj do vašich rúk.

Prečo soľ do cesta?

Hľadala som už niečo na nete, ale nenašla som. Dostali sa mi do rúk recepty koláčov, v ktorých sa dáva soľ do cesta. Pokiaľ to je štipka, tak to neriešim. Ale keď je v recepte uvedené, že pridať takú kávovú lyžičku soli, tak mám stále obavy dať tam celú dávku. Má tá soľ v tom ceste nejakú "funkciu"? Podotýkam, že sú to sladké koláče, nie slané a prevažne kysnuté. Načo je soľ dobrá v tom ceste?

Medvedí cesnak

Zdravím milé dámy.

Dostala som igelitku medvedieho cesnaku, len tie zelené listy. Čo s tým mám robiť ? Pracujem v kancli, tak mi prosím, nekážte aby som to jedla od rána do večera Chichocem sa

ďakujem, megamamamamamamamamama

teffova múka

Poradite mi,kde sa dá v Košiciach kupit teffová muka?DAKUJEM! Mrkám

Experimetujete v kuchyni?

Každú jednu nedeľu sa čudujem, že môj koláč málo podrástol, že sa zďaleka nepodobá na ten od babky, na fotke v pôvodnom recepte. Úsmev Drahý ma už pozná, tak sa len opýta "A piekla si podľa receptu?" Jasné, že som piekla. Váľam sa od smiechu po podlahe Len práškový cukor som zamenila za trstinový a dala ho len polovicu.

Párky pre nás či psov ?

Dievčatá prosím vás o názor,ktoré párky kupujete ja som už z nich zúfalá, včera som kúpila ok,dnes som ich uvarila na pare ináč ich už nevarím a boli dobré,ale veľa ich už išlo psom.Nie je norma,žeby museli v obchode uvádzať na cenovke podiel mäsa?!

Ako upraviť zajaca?

Dievčatá,

poraďte osvedčený recept pre neskúsenú! Ako upraviť zajaca? Podľa mňa je na ňom málo mäsa. Dať plnku? Mám kuktu (tlakový hrniec), remosku, misu z jenského skla, el. rúru.

Zaujíma ma najmä čas úpravy v jednotlivých etapách, aby som z toho nešťastníka neurobila škvarku :)

Krém na tortu

Chystá sa veľká vec, potencionálna svokra bude mať narodeniny a ja sa chystám piecť tortu, viete mi poradiť ako vyčarovať ľahký a nadýchaný jogurtový, alebo smotanový krém? Ďakujem Úsmev

Syndikovať obsah

Odporúčame