Varíme, pečieme, zavárame

Ako lúskate orechy?

Celý život sme lúskali doma orechy špeciálnymi kliešťami. Keď som sa vydala, kúpili sme si podobné. Po pravde, vždy to bola dosť makačka, aj keď človek uplatňoval znalosti z fyziky o páke. Tak sme tých orechov doma lúskali minimum, aj keď bola úroda v záhrade. Potom som videla u svokrovcov, že používajú kladivko. O niečo lepšie, len tie škrupinky lietali široko ďaleko. A tiež trafiť sa presne malou plochou kladiva na správne miesto na orechu, to nebolo úplne najjednoduchšie.

Diskusie Naničmama.sk: 

Kolienková záhada

Tak už naozaj neviem. Už dávnejšie som si všimla. Na obed varievam 500g balík cestovín. Voľakedy sme z toho mali obed aj večeru všetci. Teraz, jak junior rastie, tak sa to nejak zmenšuje a zmenšuje a je fajn, keď z pol kilového balíka ostane aspoň jemu na večeru PohodaNo čo narobíme, nesťažujem sa.

 

Diskusie Naničmama.sk: 

Ako správne piecť zemiaky?

Dievčatá, potrebovala by som poradiť. Samostatnou kuchárkou som už ozaj dlhé roky, ale na pečenie zemiakov som stále nedozrela. Francúzske zemiaky sú ok, uvarím v šupke, nakrájam a pečiem. Ak robím zemiaky ako prílohu na osminky, tak ich očistím, nakrájam a  uvarím do polomäkka v s lanej vode. Až tak pečiem.

Diskusie Naničmama.sk: 

Sladkosti a ako sladiť?

Zdravím dámy Mrkám

obraciam sa na vás s takou delikátnou otázkou (doslova). Moje malé ratolesti (5 a 8 rokov) majú veľmi radi sladkosti a všeobecne všetko sladké. Ja sa však chcem vyhnúť umelým sladidlám, cukru a podobne. Snažím sa preto sladiť medom, avšak práve ten im akoby na potvoru nechutí.

Kamoška, ktorá už roky žije v zahraničí spomínala, že tam je bežne predajný aj ochutený med.
Tu som si ale nič také zatiaľ nevšimla.

Diskusie Naničmama.sk: 

Krevety - ako na ne?

Ešte som nikdy nejedla krevety, tak by som si ich chcela pripraviť. Viete mi niekto poradiť, aké sú najlepšie z našich obchodov? A čo ďalej s nimi? Našla som na nete zopár rád ale bolo tak písané o celých krevetách - odtrhnúť hlavičky, rozpárať pancier. No neviem, či to zvládnem. Nie sú dostať aj vylúpané a čo s nimi po rozmrazení? Ako ich presne pripraviť a s čím podávať? Ďakujem za recepty.

Diskusie Naničmama.sk: 

Čo dnes uvariť - prázdniny I.

No dievčatá a je to tu. Máme tu prázdninový režim už aj s horúčavami.  

Asi mnohé z nás čaká viac varenia. Deti väčšie či menšie sú hladné stále. Či sme doma, alebo v práci, na chalupe, na dovolenke v apartmáne ... , kobylky treba nakrrmiť vždy.

Diskusie Naničmama.sk: 

Zhanam... (receptovo a dnes)

Potrebujem nejaky dobry a rychly a nenarocny a osvedceny recept pre junakov z Kalifornie ... ale iba ak si to precitate dnes a odpoviete co najskor Váľam sa od smiechu po podlahe

ja by som ho totizto zajtra doobeda mala urobit Hambím sa

Diskusie Naničmama.sk: 

Kvásková kapusta

Milé kuchárky a kuchári.

Diskusie Naničmama.sk: 

Sorbetovač

Dievčence, šikulky . Veľmi prosím, máte niekto skúsenosti s výrobou sorbetu z mrazeného ovocia v "sorbetovači"? Nikde som nenašla postup alebo návod a upútal ma teraz v novom letáku...Za názory a rady veľmi pekne ďakujem.

 

Diskusie Naničmama.sk: 

Prečo je moje lepšie?

No naozaj, už milion plus jedenkrát som sa stretla s tým, že mi návšteva, kamarátka, povedali že hoci máme recept ten istý, to moje jedlo chutí ináč, lepšieSlnkosmrdí samochválou?Vyplazený jazykno je to možné...ja sa rada pochválimVyplazený jazyk

Diskusie Naničmama.sk: 

Kefírové kvasinky/huby

Dievčatá, ak niektorá chcete kefírové kvasinky/huby na výrobu domáceho kefíru, rada poskytnem v BA. Len mi napíšte cez kontakt správu Slnko

Diskusie Naničmama.sk: 

čistenie domacej pekarne

chcem sa opýtať, dal som vykysnúť cesto a zabudol som na neho a vykypäl mi cez formu a teraz neviem, ako mám vyčistiť nie formu, ale samotnú pekáreň. Môžem naliať vodu? alebo ako na vyčistenie, čo mám použiť? poraďte mi, prosím. ďakujem

Diskusie Naničmama.sk: 


Zircon - This is a contributing Drupal Theme
Design by WeebPal.