Varíme, pečieme, zavárame

Medvedí cesnak: Na varenie aj na zdravie

Práve rastie medvedí cesnak. Nenápadná rastlinka, ktorá má však bohaté využitie.
O kvalitách a účinkoch medvedieho cesnaku nám na Naničmama.sk napísala aja1 do Prírodnej lekárne v príspevku Medvedí cesnak, ktorá pridala aj recept na tinktúru, tipy na použitie v kuchyni a odvar s vínom. Medvedí cesnak má detoxikačné účinky, pozitívny vplyv na krvný obeh, aj antibakteriálne účinky. Viac si môžete prečítať blogu Veroniky Bahnovej Detoxikácia podľa medveďa – medvedí cesnak

k prípevku od Dzeny - moja inšpirácia

  takúto slanú tortičku som raz robila drobcom , pripájam ako veľkonočnú inšpiráciu Úsmev

Veľmi sa mi páči blog od Dzeny s úžasnými veľkonočnými výtvormi...

Diskusie Naničmama.sk: 

detska vyziva

Dobry den. 
Ja by som sa chcela spytat, ci je tu niekto taky, kto vyraba domace detske vyzivy a dalo by sa to od neho objednavat. ???

Diskusie Naničmama.sk: 

Ako na čokoládu

Ahojte Nanič mamy poprosím Vás nejaký dobrý  potrebujem nejaký dobrý recept na čokoládovú polevu , lebo mne to nejako nejde , bud je tvrdá alebo krehká , hustá atď. !!! Ďakujem velmi pekne a prajem krásne prežitie predvianočného zhonu .

Diskusie Naničmama.sk: 

Medovníková vychytávka

Nie som ja veru pekárka, medovníky som piekla iba podľa tohto vynikajúceho receptu 

Občas sa ale začítam do diskusii a tak viem, že receptov na polevu je veľa. Zvyčajne sa odporúča viac krát preosievať cukor. Potom sa to už líši, niekto pridáva citronovú šťavu, niekto škrob.

Dnes som v telke zachytila niečo, čo som doteraz ešte nepočula. Dopredu sa ospravedlnujem ostrielaním medovníkarkam.  obdivujem to, čo dokážu.

Diskusie Naničmama.sk: 

len môj jazyk je taký rozmaznaný, či?

Po vlaňajšom veľkom pečení na Vianoce prichádza dalšie a ja som skúšala nové recepty  drobného pečiva. Medvedie tlapky ktoré skoro same vyskakali a ani jedna sa nerozdrobila a sú aj chutné a jedlé ihned, ale aj oťapkané kvietky, recept ktorý som trošku zmenila ale výsledok báječný.

Diskusie Naničmama.sk: 

Moje víkendové tvorenie

Moje tvorenie tento víkend bolo tortové, recepty by boli zdĺhavé tak aspoň takto sa idem "pochváliť" čo som vytvorila... tohoto "mimoňa" mi pomáhal zdobiť môj deväťročný vnuk Maxim...posúďte či sa podarilo


 

 

 

 

 

Diskusie Naničmama.sk: 

kocka droždia na pol kila múky

Rozhodla som sa že si urobím pampušky no teda šišky ale pečené v rúre. Raz som ich robila a nebola som spokojná, takže kým nás bolo viacej robila som vysmažané. No ako som sama, som si ich nerobila lebo sa mi pre jednu osobu nechce.

No zarazilo ma,  že všade bolo  pol kila múky a kocka droždia, pre mňa nepochopiteľné, lebo som odrastla na tom že droždia nemáme použiť veľa. Neviem čo sa to porobilo ale vo veľa receptoch je kocka droždia a ešte aj kypriaci prášok.

Diskusie Naničmama.sk: 

Kvasok

Používate na pečenie chleba kvasok? Skusam si ho vypestovať ale veľmi sa mi nedarí.Nemá niekto sušený kvasok s ktorým by sa so mnou podelil.:)) Dakujem.

Diskusie Naničmama.sk: 

Poznáte dokonalú kombináciu chutí?

Inzercia

Patríte k tým, ktorí radi experimentujú a hľadajú nové chute v kuchyni? Potom tu máme pre vás niečo špeciálne. Potešte seba a svojich blízkych pudingom v inovatívnom prevedení pre ozajstných gurmánov.

Diskusie Naničmama.sk: 

Sojová omáčka

Dievčatá, potrebujem radu. Stále sa učím variť. Vrámci svojich hokusov pokusov som začala používať miestami sojovú omáčku, do číny a môjho obľúbeného špenátového rizota. Došla mi tá čo som mala v chladničke. Však kúpim novú. No nekúpila som, a to som mala v ponuke sojovú omáčku asi od šiestich výrobcov. Tie čo boli bez pšenice, tie mali plno ečiek a a zvýrazňovačov chuti a tie čo boli zase asi originálne, zo štyroch základných ingrediencii, bez kadejakej chémie, boli aj zo pšenice.

Diskusie Naničmama.sk: 

Zdravé raňajky - k niečomu spejem

Moja raňajková story pokračuje.

Diskusie Naničmama.sk: 


Zircon - This is a contributing Drupal Theme
Design by WeebPal.