Varíme, pečieme, zavárame

Ako sa pečie mäso v nerezových pekáčoch?

Ahojte, chcela by som sa spýtať, či pečiete mäso v nerezových pekáčoch. Doteraz som mala ešte po mame smaltované, ale keďže majú už svoj vek, chcela by som si zadovážiť niečo nové. Alebo máte aj nejakú inú alternatívu, kde pečiete mäso? Mrkám

GO CHEF

Žienky, máte skúsenosť s varičom GO CHEF? http://www.jmldirect.sk/go-chef-detail-54.html

Ďakujem.

Zavárate, robíte lekvár, mrazíte?

Leto je v plnom prúde. Mnohé ovocie aj zelenina tento rok dozrieva skôr ako inokedy. Devy krásne ako ste na tom s chystaním zásob na zimu?

Keď v školskej jedálni varia lepšie

Dievčatá, aj vám sa také stáva, že vaše deti nad obedom krútia nosom, pretože vybrané jedlo robia v školskej kuchyni lepšie? Mne sa to občas stáva. Koložvarská kapusta je toho žiarivým príkladom. Brokolicovú polievku som takú dobrú ešte nespravila. Dnes mám spraviť paradajkovú polievku, už som písala že Tinka odmieta tuhú stravu, potrebujem aby aspoň niečo zjedla.

Čo dnes uvariť po III.

Lia je už v plnom zdraví žhavá deliť sa o svoje skúsenosti s prázdninovým varením, musíme to plne využiť. Chichocem sa Tak tu máme štandartné otázky.
Dievčatá, čo dobré ste varili počas uplynulého víkendu, čo budete variť tento týždeň? Poďme sa opäť navzájom inšpirovať. My sme boli v nedeľu na návšteve tak som si vychutnala prázdniny od varenia.

Čo dnes uvariť po II.

Dievčatá, mne akosi dochádza energia aj fantázia. Ešte dnes zohrejem obed zo včera, klasika kurací vyvar a skúšala som recept od anjeli http://www.nanicmama.sme.sk/hlavne-jedla/kuracie-nugety-v-syrovom-cesticku len v rure, ale nie je to ono. Ako mám spravne nastaviť teplotu aby mäso nebolo vysušené, kus "zruzovelo" ... Dievčatá všade radia 180C.

recepty pri alergii na vajicka, laktozu, orechy, soju, lepok, kvasnice

Dobry den,
mojmu syncekovi (1,5rocny) zistili rozne alergie a zial aj na potraviny. Vsetko varim dusene,ci pecene,ale uz mi dochadzaju napady. Velmi by ma potesili rozne recepty a hlavne na kolaciky, najlepsie a nieco ako torticku,kedze budeme mat sviatok. Dakujem

Čo dnes uvariť po I.

Devy krásne, poďme sa spoločne inšpirovať, čo uvariť počas prázdnin našim deťom a iným hladným a viac či menej vydumujúcim členom rodiny. A ešte aby to bolo zdravé, chutné, rýchle a zjedli to všetci do jedného. Tak to už je snáď zo sféry sci fi či fantasy. Verím však, že spoločne nejaké kompromisy zvládneme.

Torta a catering v Trenčíne

Prosím ešte o jednu pomoc baby z Trenčína.

Viete mi odporúčiť niekoho kto nám urobí catering na otvorenie centra? A upečie peknú tortu?
Nemusí to byť veľká firma, bude tam cca 15 - 20 ľudí - možno si trúfa aj nejaká naničmamka odtiaľ Úsmev

Podrazila ma

Ha! Koľké sklamanie Veľký úsmev ... o kuchyni idem písať.

Pozerám na tie skvelé recepty. S akou ľahkosťou používate želatínu a želé.
Aj ja robím tieto recepty rada. Ale! S želatínou sa nejak neviem dohodnúť. Nikdy nemám také krásne koláčiky od kraja po kraj. Potvora želatína mi vždy uteká z nich, občas sa ľúbi premiešať s krémom pod ňou, prípadne ešte vsiakne do cesta (hlavne tá na kraji).

Syndikovať obsah

Odporúčame