Právna poradňa - Ficek & Ficeková

Vyplatenie za spoluvlastnícky podiel

Otázka používateľa: 
eva23

Dobrý deň, som väčšinovým vlastníkom RD, no zistila som, že na čiastku 1/12 kt. vlastní môj ujo, je uvalená exekúcia. Chcela by som túto čiastku odkúpiť, je možné, že exekútor túto čiastku nadcení len aby dostal čo najviac, keďže dlh je vyšší ako podiel? Čo robiť v takomto prípade,môžem si dať spraviť vlastný znalecký posudok a znížiť cenu takýmto spôsobom?
Ďakujem za odpoveď.
S pozdravom

Rozsudok o zvyseni vyzivneho - potrebujem poradit

Otázka používateľa: 
patka27

potrebovala by som poradit.
prisiel mi rozsudok ktory nadobudol pravoplatnost 25.3.2014 a vykonatelnost 8.8.2013. Vyzivne zvysene zo sumy 35e na sumu 60e od 01.10.2012
dlzne vyzivne od 01.10.2012 - 31.07.2013 vo vyske 250e zaplatit do 3 mesiacov od pravoplatnosti rozsudku

Uvolnenie bytu a nájomné

Otázka používateľa: 
simple

Dobrý deň. Potrebovala by som zodpovedat jednu otázku. Ideme s priatelom kupovať byt. Dnes ho ideme vyplatiť. Dohodli sme sa vzájomne, že sa odsťahujú do 7. júla. Kedysi platil údajne zákon, že ak neodsťahujú do 5.teho dňa v mesiaci, sú povinný platiť nájomné aj zadaný mesiac. Je to pravda a stále to platí? ďakujem

Rozvod a tehotenstvo

Otázka používateľa: 
Barbora891

dobry den obraciam sa na vas s prosbou, moj priatel sa rozvadza uz dva a pol roka, obaja z ucastnikov suhlasia s rozvodom ale moj priatel nesuhlasi so stretavakami so svojim maloletym synom ktore navrhla jeho nastavajuca ex manzelka, a kvoli tomu sa to natahuje.

Výživné a exekútor

Otázka používateľa: 
Lujzika

Dobrý deň, mám z prvého manželstva maloletého syna, kde je súdom nariadená exekúcia na výživné. Nastala takáto situácia. EXEKUTOR STIAHOL otcovi maloletého peniaze na 4 mesiace výživného, avšak tieto mi exekútor vyplatil v troch mesiacoch a tento (stvrtý) mesiac neprišlo žiadne výživné.

Rozdelenie majetku po rozvode

Otázka používateľa: 
petuko

Dobry den

Pokuta z obce za vulgárne správanie

Otázka používateľa: 
matka85

Dobrý deň,poprosila by som Vás o radu.V 11/2013 mňa a môjho partnera fyziky napadol môj ex-druh s ktorým sme v súdnom jednaní o úpravu rodič.práv a povinností......v ten okamih som privolala PZ hliadku,no tá ked prišla,on tam už nebol lebo zbadal,že telefonujem.Príslušníci PZ šli za ním a po cca 1km,ho zastavili,prišla som tam aj ja s priateľom,ale ho pustili,hoci mi vulgárne nadával aj pred nimi.

Výživné po ukončení školskej dochádzky.

Otázka používateľa: 
aninka239

Dobrý večer,páni advokáti.Niekoľkokrát som Vám už do poradní položila rôzne právne problémy mojich známych a rodinných príslušníkov.Nakoniec som prinútená poprosiť Vás o radu pre seba a svoju 23-ročnú dcéru,hoci som si myslela,že mám všetko pod kontrolou.Môj problém je trošku komplikovaný,preto skúsim postupne.Dcérka mala pol roka,keď sme sa s manželom rozviedli a odvtedy som ju vychovávala úplne

Dedenie po druhovi

Otázka používateľa: 
Bibiana54

Chcela by som Vás poprosiť o radu. Moja priateľka žila 13 rokov v jednej domácnosti so svojím druhom. Bohužiaľ, jej partner minulý rok v decembri zomrel. Teraz prišiel list ohľadne dedičského konanie druhovej sestre. Predpokladám, že moja priateľka nebude účastníčkou dedičského konania, pretože s nebohým nebola zosobášená.

Stretávanie sa otca s dcérou

Otázka používateľa: 
Majček

Dobrý deň!

Syndikovať obsah

Sezónne recepty

Odporúčame