Pristup na stranky dennka SME z vasej siete je docasne zablokovany.

Pricinou je privelke mnozstvo poziadaviek, ktore z vasej lokality (firmy, skoly ci domacej siete) prichadzaju.
Typickym dovodom zablokovania vasej siete moze byt, ze niekto, s kym zdielate siet, sa pokusa stiahnut cely obsah nasho webu alebo vykonava ine nestandardne aktivity.

Prosm, skuste sa vratit na nas web o niekolko minut.

Ak problem pretrvava, kontaktujte spravcu svojej siete. Ak ste spravca a myslite si, ze k blokovaniu dochadza neopravnene, kontaktujte nas.

Kontakt: webadminsmeonline.sk


Access to our web from your network is temporarily denied due to an enormous number of requests.
Typically, this happens when someone you are sharing a network with tries to download thousands of web pages at once.

Please wait a few minutes and try again.

In case the problem persists, contact your network administrator. If you are a network administrator and you think we made a mistake, please, contact us.

Contact: webadminsmeonline.sk

Právna poradňa - Ficek & Ficeková

Právna poradňa - Ficek & Ficeková

Advokátska kancelária JUDr. Ficek & Ficeková pôsobí niekoľko rokov v Bratislave a zameriava sa najmä na problematiku rodinného a občianskeho práva (vrátane práva nehnuteľností a vymáhania pohľadávok). Odborníci z kancelárie špecializujúci sa priamo na rodinné právo radia v otázkach rozvodu, určovania výživného (ako aj zvyšovania, znižovania a zrušenia výživného), styku s deťmi a striedavej starostlivosti. Kancelária sa špecializuje aj na komplexnú problematiku vysporiadania majetku. Advokáti publikujú pravidelne svoje právne názory v tlači.

Návrh poplatku za nájom

Otázka používateľa: 

pedrof1

Dobrý Za slobodna sme kúpili byt s budúcou manželkou v pomere 1/2, formou HU ja dlžník ona spoludlžníčka a Spotrebného úveru -ja žiadateľ ona ručitel.Pred sobášom som splatil spotrebný úver.S manželkou sme sa rozviedli.v roku 2011. V roku 2010 odišla z bytu dobrovoľne.Ja som tam ostal bývať. Dodnes má prístup do bytu a má tam nahlásený aj trvalý pobyt.

Odpovedá: 

JUDr. Milan Ficek

Dobrý deň, na splátky úveru po rozvode manželstva máte nárok a ona Vám bude musieť nahradiť 1/2. Ona nemá nárok na 1/2 nájmu, ktorý platila. Svoj nárok si však musíte kvalifikovane uplatniť, inak naň súd nebude prihliadať. Nájom za užívanie bytu z Vašej strany si nemôže nárokovať. 

 

JUDr. Milan Ficek, advokát Bratislava

http://ficek.sk

Žiadosť o vrátenie nájomnej zmluvy

Otázka používateľa: 

Eva

Dobrý deň,

robím v poľnohospodárske firme evidenciu pôdy, nájomné zmluvy a pod. Nájomné zmluvy na poľnohospodársku pôdu sú prenajímateľom zasielané v 2 vyhotoveniach s tým, že jeden podpísaný exemplár zašlú naspäť na našu firmu. Samozrejme nie všetci sú dôslední a zmluvu nám obratom pošlú. Mám tu pár takých prípadov, čo mi túto zmluvu nevrátili. Zrejme zabudli alebo nevenovali tomu pozornosť. O výpoveď ani skončenie nájmu sa nejedná. Môžem týmto určitým osobám napísať nejakú žiadosť o vrátenie podpísanej zmluvy? Alebo nejaké upozornenie o nevrátení zmluvy? Ďakujem

Odpovedá: 

JUDr. Milan Ficek

Dobrý deň, áno, napíšte im výzvu na vrátenie nájomnej zmluvy. 

JUDr. Milan Ficek, advokát

http://ficek.sk

Riziká trvalého pobytu II.

Otázka používateľa: 

Lea

Dobrý deň,

Ďakujem velmi pekne za promtnú odpoveď. Ešte reagujem na predchádzajúci príspevok.

Kdežto chcem prenajať prázdny byt, jedná sa mi len o samotnú nehnuteľlnosť ako takú.
Môže exekútor siahnuť na byt ako taký?

A ešte takáto drobnosť, ak najomníkovi trvalý pobyt zruším k nejakému dátumu, môže prísť exekútor aj po tom do bytu a brať co nájde? Situácia - nájomca odíde, trvalý pobyt zrušený, v byte býva už niekto iný a exekútor má len túto poslednú adresu dlžníka. Tak jeho nezaujíma, či tam trvalý pobyt ešte stále je?

Odpovedá: 

JUDr. Milan Ficek, advokát

Dobrý deň, na byt ako taký siahnuť exekútor nemôže, ak nie je vo vlastníctve osoby, voči ktorej je vedená exekúcia. 

Pokiaľ ide o druhú otázku, ak exekútor vie, kde sa dlžník zdržuje, potom môže prísť do bytu a spísať majetok. Ak to však nebude vedieť (nakoľko to nebude nikde nahlásené), potom k Vám nepríde.

Trvalý pobyt je nezávislý od nájomnej zmluvy. Preto je možné ho zrušiť aj skôr ako nájomnú zmluvu.

JUDr. Milan Ficek, advokát Bratislava

http://ficek.sk

Riziká trvalého pobytu

Otázka používateľa: 

Lea

Dobrý deň,

možný nájomca bytu v os. vlastníctve žiada o možnosť trvalého pobytu. Vyplývajú z toho nejaké riziká pre nájomcu (v prípade nesplácania nájomneho, exekúcie nájomníka a pod.)?

 

Ďakujem za odpoveď

 

Odpovedá: 

JUDr. Milan Ficek, advokát

Dobrý deň, zrušiť trvalý pobyt môžete aj bez súhlasu (ak ho raz odsúhlasíte). Môžete to urobiť tak, že ak chce nájomník trvalý pobyt, tak mu zvýšte nájomné o niekoľko percent, pokiaľ ho bude chcieť neskôr zrušiť, tak mu to nájomné o túto sumu znížite. 

Riziko je v tom, že ak tam bude mať trvalý pobyt a on mal exekúcie, tak môže prísť exekútor, vstúpiť do bytu a spísať všetok majetok, ktorý tam je. 

Môžete od dlžníka požadovať potvrdenie zo súdu (v mieste jeho súčasného trvalého bydliska), že nie je voči nemu vedené žiadne exekučné konanie a toto potvrdenie Vám môže "dodávať" každých 4 až 6 mesiacov. Ak Vám ho nepredloží, tak mu trvalý pobyt zrušíte. Budete mať akú takú istotu, že nie je v exekúcii (nie je to síce úplne na 100 %, ale postačí to).

 

JUDr. Milan Ficek, advokát Bratislava

http://ficek.sk

Prepis bytu

Otázka používateľa: 

Ako?

Dobry den,

Ja som pisala o ten prepis bytu. babka ho chce dat vnucke.babka ma dceru, kt zije v zahranici,byt nechce.syn je zadlzeny,ale byt uz raz od babky dostal a tento nechce. este by som chcela vediet, kolko sa plati pri darovacej zmluve a kolko pri kupnopredajnej zmluve.dakujem

Odpovedá: 

JUDr. Milan Ficek, advokát

Dobrý deň, pri prepise bytu platíte návrh na vklad do katastra 66,- €. Poplatok je rovnaký či už ide o kúpnu zmluvu alebo darovaciu zmluvu.

Zmluvu si môžete dať vypracovať advokátom, prípadne si ju môžete vypracovať sama. 

 

JUDr. Milan Ficek, advokát

http://ficek.sk

Prepis

Otázka používateľa: 

Ako?

Dobry den,

Ja som pisala o ten prepis bytu.babka ho chce dat vnucke.babka ma dceru kt zije v zahranici,byt nechce.syn je zadlzeny,ale byt uz raz od babky dostal a tento nechce.este by som chcela vediet,kolko sa plati pri darovacej zmluve a kolko pri kupnopredajnej zmluve.dakujem

Odpovedá: 

JUDr. Milan Ficek, advokát

Dobrý deň,na túto otázku sme Vám odpovedali v predchádzajúcom maili.

Prepis bytu

Otázka používateľa: 

Ako postupovat pri prepise

Dobry vecer,

Babka ma v OV byt. ma dceru kt zije v zahranici a syna kt je uplne zadlzeny. Byt chce dat svojej vnucke. je potrebne urobit kupnopredajnu zmluvu alebo darovaciu. aby to jej deti nenapadli. ako postupovat.dakujem

Odpovedá: 

JUDr. Milan Ficek

Dobrý deň, pokiaľ ide o prepis bytu, tak ak bude byt darovať, tak potom podpisujte darovaciu zmluvu a nie kúpnu zmluvu. 

Darovanie je možné napadnúť iba vtedy, ak by sa obdarovaný správal k darcovi alebo jemu blízkym osobám v hrubom rozpore s dobrými mravmi. 

Takže to vôbec nie je jednoduché a pokiaľ je babka pri zmysloch a vie čo robí, potom je šanca na úspech protistrany veľmi malá.

JUDr. Milan Ficek, advokát Bratislava

http://ficek.sk

Platí sa výživné na plnoleté dieťa, ktoré býva u tety?

Otázka používateľa: 

Patri nam vyživne

Dobry deň.Sestra sa rozviedla s manželom asi pred 9 rokmi pretože ju bil. Maju spolu dceru.Dceru prisudili matke a otec na ňu platil vyživne. Lenže sestra začala piť a našla si priateľa. Byva v garzonke.Tak sa jej dcera v 18 rozhodla že pôjde byvať k otcovi a vyživne platila sestra dcere na učet. Lenže otec sa nezmenil ako si myslela a tak od neho ušla. Byva teraz u nas. Sestra jej nadalej plati 45€.Ja sa chcem spytať či by jej nemal aj otec prispievať nejakou čiastkou.Ďakujem

Odpovedá: 

JUDr. Barbora Ficeková

Dobrý deň, 

výživné na plnoleté dieťa sú povinní platiť v tomto prípade obaja rodičia a to priamo dcére. Teda nielen matka ale aj otec. Ak existuje súdne rozhodnutie na základe ktorého ma otec platiť na dcéru, hoci bola ešte maloletá, je možné obrátiť sa na exekútora a na základe tohto rozhodnutia žiadať, aby platil výživné aj on.

 

JUDr. Milan Ficek, advokát Bratislava

http://ficek.sk

Ako uhrádzať dlh nebankovke?

Otázka používateľa: 

Ako postupovat

Dobry vecer,chcela by som sa informovat.vzala som nebankovku 7000eur a nemohla som ju splacat nakolko so mala vazne zdravotne problemy.momentalne som pn a nepracujem.ako oni postupuju vo vymahani pen.doteraz mi nic neprislo

Ja by som to chcela splacat v nizsej sume ako mam

Dakujem

Odpovedá: 

JUDr. Milan Ficek, advokát

Dobrý deň, nebankovka skôr či neskôr začne vymáhať svoj dlh. 

Dôležité je, aby ste neprestali s nimi komunikovať. Môžete sa dohodnúť na odklade splátok.

V prípade, ak čokoľvek uhrádzate, do poznámky napíšte, že uhrádzate istinu, aby Vám nezapočítali úhradu na zmluvnú pokutu alebo na úroky z omeškania. Do poznámky napíšte: "Úhrada istiny". Pretože je dôležité, aby sa Vám dlh znižoval a neplatili ste len pokuty a úroky z omeškania, ktorými sa celkový dlh neznižuje. 

JUDr. Milan Ficek, advokát Bratislava

http://ficek.sk

Advokátska kancelária Bratislava

Vrátenie dlhu

Otázka používateľa: 

Dada

Dobrý deň,

Odpovedá: 

JUDr. Milan Ficek, advokát

Dobrý deň, je rozdiel, či ste boli ručiteľ alebo spoludlžník. Manželia sú obyčajne spoludlžníci a nie dlžník a ručiteľ. 

Ak ste mali po rozvode vysporiadanie BSM a súd rozhodol o tom, že dlh sa delí na polovicu, potom máte nárok žiadať o 1/2 zaplatenej sumy. 

Ak ste nemali vysporiadanie BSM po rozvode a uplynuli 3 roky (pričom ste boli spoludlžníci), potom sa tento dlh delí zo zákona na 1/2 a 1/2 a Vy máte právo tiež požadovať úhradu 1/2 od manžela. 

 

JUDr. Milan Ficek, advokát Bratislava

http://ficek.k

Uznanie dlhu

Otázka používateľa: 

janna

Dobry vecer chcela by som sa spytat kamaratke som poziciavala peniaze v mencich sumach a suma sa nahromadila az na nejaky slusny plat,v takychto veciach sa vobec nevyznam,aby bol papier dobre vypisany a co som pozerala na nete nevedela by som ze co by som napisala ze na aky ucel pouzila peniaze,chcela by som aby pravidelne splacal a ja mala doklad ze som jej pozicala peniaze,neviem ci sa zvykne aj na notarskom urade takato zmluva vypisovat aby bola spravne vypisana,a ako s tym je ze aby mala ona doklad ze plati,suma by sa splacala na splatky

vopred dakujem za odpoved

Odpovedá: 

JUDr. Milan Ficek, advokát

Dobrý deň, vo Vašom prípade potrebujete uznanie dlhu. Toto uznanie dlhu si stiahnite zo stránky www.uznanie-dlhu.sk.
Do dôvodu vzniku dlhu dopíšte, že dlh vznikol na základe toho, že si dlžníčka od Vás požičiavala peniaze v rôznych sumách a k dnešnému dňu je výška dlhu v takej a takej výške...

Ďalej sa tam môžete dohodnúť o tom, že kedy Vám dlh vráti a v akých splátkach.

Ak by ste chceli pre istotu skontrolovať toto uznanie dlhu, môžete nám toto uznanie dlhu poslať, my Vám ho skontrolujeme.

 

JUDr. Milan Ficek, advokát Bratislava

http://ficek.sk

Výživná povinnosť

Otázka používateľa: 

Peter

Dobrý deň , potreboval by som pomôcť ohľadom problému s výživným,

Odpovedá: 

JUDr. Barbora Ficeková

Dobrý deň, pri striedavej starostlivosti platia rodičia náklady na deti v polovici. Ak uhradíte niečo za deti za manželku, máte právo to požadovať nahradiť. 

Pokiaľ ide o prídavky na deti, tak na úrad doneste doklad o rozsudku a požiadajte ich o to, aby peniaze vyplácali Vám. Dajte tam písomnú žiadosť. Obyčajne sa vyplácanie pozastaví do okamihu, kým sa rodičia nedohodnú. Musíte sa však poradiť priamo na úrade. 

Na úrade nemôžu byť nečinní, pokiaľ tam dáte žiadosť, tak Vám musia na ňu odpovedať.

JUDr. Barbora Ficeková, advokát Bratislava

http://ficek.sk


Zircon - This is a contributing Drupal Theme
Design by WeebPal.