Právna poradňa - Ficek & Ficeková

Ako postupovat, keď ten čo požičal peniaze zomrel

Otázka používateľa: 
miruskah

Dobry den, chcela by som sa spytat ako postupovat, keď ten, čo požičal peniaze zomrel. Moja mama este za zivota poziciala peniaze svojej sestre. Bohuzial jej tie peniaze este pocas maminho zivota nestihla vratit. Tesne po tom ako mamina zomrela sa jej sestra ozvala s tym, ze chce peniaze vratit. Otec sa vyjadril tak, ze on o tie peniaze nema zaujem a nech si ich rozdelime my deti.

Zľava z kúpnej ceny z domu

Otázka používateľa: 
zutiko

Dobrý den, potrebovala by som poradit ohladom zlavy z kupnej ceny domu. Kupujeme dom cez realitku, zaloha rezervačna zaplatena. Dom stoji 57000€, majitelia a aj realitka to mala v inzerate ,že dom je postavený v roku 1960, znalec zistil ,že v roku 1939, majitelia mali aj doklady o tom že v roku 1939 bol postavený, čiže nam zamlčali skutočný stav.

Exekúcia na časť domu

Otázka používateľa: 
eva23

Dobrý deň, som väčšinovým spoluvlastníkom RD. 1/12 vlastní ujo. Zistili sme, že na túto jeho časť sú uvalené 2 exekúcie. On však zásielky nepreberá a nedá sa s ním skontaktovať. preto by sme chceli riešiť situáciu sami. Dražba však nebola začatá. Ako sa dohodnúť s exekútormi, aby dané exekúcie odblokovali.

Zníženie výživného na deti

Otázka používateľa: 
kisska

dobry den, prosim vas chcela by som sa spytat a poradit o tom, ze mam 2 male deti narodene do roka. syn ma 3 roky a dcera 2.

Vysporiadanie BSM

Otázka používateľa: 
sandrovka

Dobrý deň, obraciame sa na Vás so žiadosťou o pomoc v situácii, ktorá je pre nás krízová. Po tom, čo sa sestrin manžel dlhodobo zadlžoval, aby mohol investovať do svojej milenky, rozhodla sa požiadať o ukončenie BSM, aj keď nie o rozvod (kvôli deťom).

Darovacia zmluva alebo kúpna zmluva

Otázka používateľa: 
matka85

Dobrý deň,poprosila by som o radu.

Pomoc pri vysporiadani bsm

Otázka používateľa: 
MARTIN ADAMCIK

Prajem prijemny den.Potrebujem radu co sa tyka rozvodu/rozdelenia bsm
manzelka dobrovolne odo mna odisla po 6 rokoch s tym ze chcela zistit ci jej budem chybat no nechybal som po dlhom zvazovani som podal ziadost o rozvod termin mame v septembri

Dedenie peňazí z predaja bytu

Otázka používateľa: 
hlulu

Dobrý deň. Otec predal byt, keďže bol v tom čase až do svojej smrti hospitalizovaný, predal ho prostredníctvom splnomocnenej osoby. Do dvoch mesiacov zomrel, financie za predaj bytu boli, podľa slov osoby splnomocnenej na predaj bytu, uložené na osobitnom účte.

Vyplatenie za dedičský podiel

Otázka používateľa: 
monica68

Dobrý deň, bývam v rodičovskom dome asi 1,5 roka, doopatrovala som otca, ktorý zomrel pred pol rokom. Sme štyria súrodenci a máme pred dedičským konaním. Potrebujem si zabezpečiť vlastné bývanie, nakoľko dom by som nevládala dlhodobo financovať najma kvôli opravám, je dosť zanedbaný. Súrodenci ho však predávať nechcú ani ma nikto nechce vyplatiť.

Prenájom na maloleté dieťa

Otázka používateľa: 
palculenka

Dobry den,

Mam dve otazky:
1. Mozem nehnutelnost prenajimat na mojho neplnoleteho potomka, aj napriek tomu, ze nehnutelnost vlastnim ja?
2. Ak mozem prenajimat, mozem si prosim Vas odpocitat, na celkovy prijem z najmu, nezdanitelnu cast (co je cca 3700eur)?

Dakujem velmi pekne,
M.

Syndikovať obsah

Sezónne recepty

Odporúčame