Právna poradňa - Ficek & Ficeková

PN počas výpovednej lehoty

Otázka používateľa: 
getika

Dobrý deň, poprosím o radu. Dala som výpoveď - k 31.12.2014 uplynie výpovedná lehota, potrebujem ísť k lekárovi, pravdepodobne budem PN, no zamestnávateľ by vedel k 1.12.2014 prijať nového zamestnanca - musela by som podpísať novú

Únos dieťaťa na Slovensko

Otázka používateľa: 
Hajanka

Dobry den,
zijem v zahranici s 5 mes synom ktoreho mam s terajsim partnerom (Slovakom) a 10r synom z byvaleho manzelstva.

Osobný bankrot počas materskej

Otázka používateľa: 
bazilka2

Dobrý deň, mám komplikovanú osobnú situáciu ohľadom financií. Pred pá rokmi som si s otcom brala hypotekárny úver, kde ja som hlavný dlžník a otec je spoludlžník na spomínanom hypoúvere. Z rôznych dôvodov (už teraz irelevantné riešiť) je ale celý dom na katastri písaný na otca - čiže ja v tomto smere nemám žiaden majetok, iba dlh.

Výživné po rozvode

Otázka používateľa: 
lady_M

Dobrý deň,

chcela by som sa informovať čo robiť v prípade:

dňa 29.10 prebehlo rozvodové konanie po dlžke manželstva 1-ho mesiaca (dôvod rozvodu bol finančné ale aj sociálne problémy plus psychické týranie)

Súd naše manželstvo rozviedol hneď na prvom pojednávaní

Zrušenie a vysporiadanie podielového spoluvlastníctva

Otázka používateľa: 
Michaela H

Dobry den, rada by som sa informovala o moznosti predaja pozemkov kde som vylučným vlastnikom so spoluvlastnickym podielom. Neviem na koho by som sa mohla obratit?
Ako je to so zrušením a vysporiadaním podielového spoluvlastníctva?

Dakujem za pomoc

Zverenie dietata do osobnej starostlivosti

Otázka používateľa: 
enki adka

Dobry den

ja by som sa chcela opytat ako mam postupovat? Mam štvor rocneho synceka a chcela biy som ha mat zvereneho do vlastnej starostlivosti! S partnerom mame uz dlhsie nezhody a chcela by som sa odstahovat, ale on sa ohradzuje, ze mi maleho neda ja sa chcem opytat ako mam postupovat!

Dakujem

Dlžoba neprihlásená do dedičstva

Otázka používateľa: 
eva23

Dobrý deň, otec zomrel pred štyrmi rokmi. Teraz nám prišla obálka zo súdu, kde istá firma žiada od mamy a sestry- ako dedičiek 1000€+ príslušenstvo, za nezaplatenú faktúru. Do dedičstva sa neprihlásili. Je táto pohľadávka oprávnená? treba zaplatiť plnú sumu a aj príslušenstvo. Mama so sestrou predsa o ničom nevedeli a firma sa ozvala až po 4 rokoch, tak prečo by mali platiť aj príslušenstvo?

Výživné po maturite

Otázka používateľa: 
kristinka142114

Dobry den, chcela by som sa opytat do kedy som mala narok na vyzivne ak som minuly rok maturovala. V centre pre medzinarodnopravnu ochranu deti a mladeze mi bolo povedane ze sa musia riadit datumom ktory je na potvrdeni o ukonceni studia t.j. 28.5.2014. Vsetky urady ma brali ako studenta do konca augusta .... nie je tomu tak aj s vyzivnym? Dakujem za odpoved

Zverenie dcéry do starostlivosty sestry

Otázka používateľa: 
dianka63

Dobry den,
Chcela by som sa spytat mam 3 rocnu dcerku s cudzincom, ktory nieje napisany v rodnom liste, ale vybavujem cez sud, aby bol napisany do rodneho listu. V pripade mojej smrti by som chcela zverit dceru do opatery mojej sestry. Je to mozne alebo po mojej smrti ma narok iba jej otec, aj ked nie je napisaný v rodnom liste.
Dakujem

Predbežné opatrenie - dieťa v pestúnskej starostlivosti

Otázka používateľa: 
viki0

Dobry den.Chcem sa opytat ,mam problemy s dievcatom ktore ma 15 rokov, ktore mam zverene do pestunskej starostlivosti a ma ist do diagnostickeho ustavu Lietavska lucka. Bola som na socialnom urade za socialnou pracovnickou a ta mi navrhla predbezne opatrenie, ktore podala na sud.

Syndikovať obsah

Sezónne recepty

Odporúčame