Právna poradňa - Ficek & Ficeková

Zverenie dcéry do starostlivosty sestry

Otázka používateľa: 
dianka63

Dobry den,
Chcela by som sa spytat mam 3 rocnu dcerku s cudzincom, ktory nieje napisany v rodnom liste, ale vybavujem cez sud, aby bol napisany do rodneho listu. V pripade mojej smrti by som chcela zverit dceru do opatery mojej sestry. Je to mozne alebo po mojej smrti ma narok iba jej otec, aj ked nie je napisaný v rodnom liste.
Dakujem

Predbežné opatrenie - dieťa v pestúnskej starostlivosti

Otázka používateľa: 
viki0

Dobry den.Chcem sa opytat ,mam problemy s dievcatom ktore ma 15 rokov, ktore mam zverene do pestunskej starostlivosti a ma ist do diagnostickeho ustavu Lietavska lucka. Bola som na socialnom urade za socialnou pracovnickou a ta mi navrhla predbezne opatrenie, ktore podala na sud.

Vymáhanie dlhu na výživnom

Otázka používateľa: 
micuska1976

Dobry den
Chcem sa opytat ako vymahat dlh na výživnom od byvaleho manzela dlzne, ak uz mam podane na neho exekucne konanie , telefon mi nedviha a nijak inak nekomunikuje. Vyzivne na jedneho syna mi plati sporadicky do dnesneho dna mi je dlzny za 3 mesiace ale nie po sebe nasledujuce.

Rozvod a vysporiadanie sa s majetkom.

Otázka používateľa: 
anca123

Dobrý deň,

Predbežné opatrenie - zverenie dieťaťa do starostlivosti

Otázka používateľa: 
nikitah001

Dobrý deň.
Chcem Vás poprosiť o radu.
Dozvedela som sa, že je možné požiadať o predbežné opatrenie vo veci zverenia dieťaťa do starostlivosti.
Ide o to, že teraz žijem s manželom v domácnosti, ktorej nie sme zatiaľ vlastníkmi, nakoľko neprebehlo kolaudačné a nesparvil sa prepis. Všetko je písané na jeho rodičov. V tej istej dedine začal syn navštevovať tento rok škôlku.

Problém s pozemkom a domom

Otázka používateľa: 
bublinkamalá

Dobrý deň,našim susedom realne hrozí že príjdu o pozemok aj s domom,napriek tomu že tento patrí ich rodine už dlhé generácie,pozemok kúpil ich pradedo,takmer pred 100 rokmi,následne naňom postavil dom,ale zápis do katastra nebol spravený.Poctivo platia dane.Teraz sa ale k pozemku hlási pani,s tvrdením že pozemok zdedila po svojom dedovi,ktorý bol velkostatkár.Prepis v katastri bol spravený na jej meno ešte v roku 1995,no ozvala sa až teraz a žiada susedov, aby sa odstahovali alebo si dom odkúpili.
Ako by mali susedia postupovat aby neprišli o dom s pozemkom?Ďakujem za odpoveď

Obmedzenie osobnej svojprávnosti.

Otázka používateľa: 
imrich

Dobrý deň.
Ako postupovať pri obmedzení osobnej svojprávnosti otca ?
Rodičia žijú v spoločnej domácnosti . Otec v dávnejšom čase, mal vážny úraz ,
1/4 roka v bezvedomí - čo ho výrazne zmenilo . V zásade sme radi že je medzi
nami. Problémom je jeho ,,detská " povaha . S ohľadom na jeho vek ( 74 )
a následky úrazu je v dnešnej dobe ľahkou obeťou špekulantov - napr . predajcov

Dlžoba opatrovníka

Otázka používateľa: 
alena 73

brat bol opatrovníkom svojej nesvojprávnej sestry,mal opatrovníctvo na právne ukony,po smrti sestry sme zistili na dedičskom konaní po nej,že je dlžná socialnej poistovni 800 eur,a mi ako dedičia to mame zaplatiť,prečo socialna poistovna nevymaha dlh u opatrovníka,ktorý peniaze vybral,ona nemala prístup k peniazom,dlh urobil ,,opatrovník,,

Neúplné plnenie zo zákonnej poistky

Otázka používateľa: 
biskup jan jastrab

zdravím, potrebujem poradiť v prípade ked poisťovna vinníka nehody nám vyplatila sumu ale je citelne nižšia ako stála oprava auta.

môžem sumu vymáhať iba od vinníka nehody alebo môžu právne kroky smerovať aj voči poisťovni???

Mimosudna dohoda o vyske vyzivnom

Otázka používateľa: 
Diana.randlisekova

Dobry den, chcela by som sa opytat na mimosudnu dohoda kedze studujem v zahranici na vysokej skole prvy semester dohoda som sa z otcom na zvyseni vyzivnom mimo sudne a chcela by som vediet ako mam dalej postupovat, momentalne som v zahranici a neviem ist na sud a rovno sa spytat tam tak vam prosim aby ste mi poradili ako mam riesit mimosudnu dohodu kam mam ist a kto mi moze oficialne vystavit papi

Syndikovať obsah

Sezónne recepty

Odporúčame