Ako na eko?

Lenivosť a financie, najväčší nepriateľ ekológie

Chcem byť eko, idem si dať načapovať prací gél. Našla som si tú najbližšiu eko drogériu, chytila fľašu z minutého pracieho prostriedku a hor sa na nákupy. Keď mi navigácia napísala, že som v cieli, pochopila som, že mnohí prevádzkovatelia nechápu aké dôležité je mať aktuálne a presné informácie na webe.

Separujete?

Zas som sa na balkóne hrala na smetiara a nedalo mi nenafotiť to.
Separujem: papier, plasty, sklo(klasika), papier deťom do zberu, olej, baterky a vrchnáčiky pre niekoho, komu pomôžu... (... a potom ma poráža, keď otvorím kontajner a vidím, čo v ňom je)
Separujete?

Deň Zeme

Blog Raj od prispievateľky Dasa_ ma inšpiroval, pripomenúť Deň Zeme, ktorý tohto roku vyšiel na stredu 22. apríla. Tento ekologicky motivovaný sviatok má snahu upozorniť na dopady ničenia životného prostredia a otvára diskusiu o možných riešeniach.

Predpokladám, že každá z vás si uvedomuje, čo pre nás naša Zem znamená. Tešíte sa z prichádzajúcej jari, rozkvitnutých stromov a kvetov, z prírody. Máte svoje záhradky, balkóniky a snažíte sa, čo najmenej našu Zem zaťažovať. Už niekoľkokrát sme sa to rozprávali o triedení odpadu, ekologických výrobkoch.

V nedeľu je výročie.

Túto nedeľu bude 29 rokov od výbuchu v Černobyle. Jedná sa údajne o najhoršiu haváriu v histórii jadrovej energetiky. Pamätáte sa na tento dátum? Čo ste vtedy robili? Vzhľadom na vtedajšie informovanie, ako ste niesli, keď ste sa o tomto výbuchu dozvedeli? Ja si to veľmi nepamätám, bola som malá, zrejme som sa hrala na dvore na slniečku. Mnohí spomínajú na prvomájový sprievod v tomto roku. Zúčastnili ste sa? Myslíte, že keď teraz máme informácie hneď a všade, je to takto lepšie?

Domáci medový šampón

Po dlhej odmlke a rôznych autopokusoch pokračujem v ekookienku.
Pridávam ďalší recept ako umývať vlasy bez chémie.
Tento recept som skúsila kvôli zimnému obdobiu a nutnosti nosiť čiapku, čo samozrejme viedlo k častejšiemu masteniu vlasov, inak ostávam pri čistej vode.
Takže hor sa na recept.
Potrebujeme:

- med (množstvo podľa potreby, ja dávam 2 lyžice)

Ekológia naša každodenná

Joj devy krásne, každý deň sledujem, ako rýchlo sa nám naplňa smetný kôš. Snažím sa recyklovať. Všetko papierove aspoň trošku skladné, odkladám k papierovému zberu. Len v dedine nemáme kontajner na papier, ta jedine zviazať a počkať na zber v škole. To nás našťastie vždy objavia chlapci z dediny, čo trhajú normy v škole so zberom a zoberú všetko čo máme, je toho dosť.

Ako vyčistiť sprchu bez práce a bez chémie

Našla som niekde na zahraničnom blogu návod ako vyčistiť sprchovaciu ružicu tak, že ju na noc vložíte do sáčku s octom. Zdalo sa mi to zbytočne komplikované. Myslieť na niečo večer pred spaním a ráno pred vlezením do sprchy riešiť ešte nejaké octové sáčky... Tak som to vyskúšala inak.

Domáci prací prostriedok

Kamoška mi dala recept na domáci prací prostriedok, vyrábam, periem, som spokojná. Ak chcete, vyskúšajte:)

Ingrediencie na 1 dávku:
6 litrov horúcej vody
250 gramov kryštalickej sódy
1 jadrové mydlo

Postup:
V dvoch litroch horúcej vody rozpustiť sódu
Pridať postrúhané mydlo
Pridať 2 litre horúcej vody
Rozmixovať
Pridať 2 litre horúcej vody
Pomiešať
Nechať vychladnúť

Po vychladnutí sa tekutina zmení na gél.

Odsmraďovač topánok :)

Neviem, či som prvá, ale myslím si, že som a dám si patentovať tento mnou ODSKÚŠANÝ a ÚČINNÝ!!! spôsob odsmraďovania topánok:

1. vezmete 2 balíčky vanilínového cukru (ďalej len BVC)
2. vezmete hrubšiu šijaciu alebo špikovaciu ihlu
3. chytíte BVC do ruky (najlepšie ľavej)
4. do pravej vezmete ihlu a sústredene pevnou rukou urobíte zo desať voodoo dierok do každého balíčka

Vlasy - už neviem koľkýkrát, hádam posledný :)

(Nasledujúci blog nie je o objavení teplej vody - teda v určitom zmysle áno. Je o mojich osobných skúsenostiach, ktoré možno inšpirujú aj iných.)
-------------------------------------------------------------------------
Možno si spomínate na predchádzajúce články ,ako sa ekologicky starať o vlasy.
Nuž, všetko, čo v nich bolo, prešlo mojimi rukami a aj hlavou a to doslovne.

Žilinčanky, ktoré chcete a nemôžete pestovať vlastnú zeleninu, máte teraz možnosť

Neviem, koľké z vás sú tu Žilina a okolie, ale skúsim sa spýtať.... máte záujem záhradkárčiť? Týka sa to tých, ktoré nemajú možnosť si vypestovať na vlastnom kúsku zeme svoju zeleninku a chceli by. Stačí si doniesť pracovné oblečenie a chuť sa rypkať v zemi. Nie sú ani potrebné žiadne finančné investície, len vedomosti ohľadom pestovania by možno neboli od veci Vyplazený jazyk

Ako proti škodcom a otravám

Toto som dnes našla na nete a je to zaujímavé čítanie, aj keď v angličtine. No, čo už, toľko času sa na eko-domáce prostriedky proti hmyzu
utratiť dá Váľam sa od smiechu po podlahe


Zircon - This is a contributing Drupal Theme
Design by WeebPal.