Blog používateľa Stanka Sobolová

Akú ženu má doma váš muž?

Čo vám napadlo pri tejto otázke? Okamžité odpovede, väčšinou prídavné mená, ktorými by ste samu seba charakterizovali. Má to však jeden háčik. Je to VÁŠ pohľad. Nie vášho partnera. Pozerať sa na seba jeho očami je veľmi dôležité. Prečo? Pretože on vás vidí trochu inak, ako sa vidíte a vnímate vy. Nie je vo vašej hlave, ale pozoruje vás zvonku.

Prečo naše školstvo vychováva poddajných a neproduktívnych ľudí

Školstvo – milované aj zatracované. Plné obetavých a tvorivých ľudí za katedrami i v laviciach. Hemžiace sa živými, poskakujúcimi detičkami, ale aj „zombíkmi“, ktorí to prišli do školy „nejako prežiť“. Strávila som v ňom 17 rokov ako študent a takmer 10 rokov ako učiteľ. Tento rok som sa rozhodla opustiť miesto za katedrou aj napriek tomu, že som svoju prácu milovala. Považujem sa za rodeného učiteľa, ale rozhodla som sa vystúpiť z tohto zastaraného vlaku, ktorý vedie ktovie kam. Z vlaku, ktorý je iba nastriekaný farbami Európskej únie, aby nevyzeral ošarpane, ale vo vnútri je to stále to isté…

Ženské priateľstvá

Určite mi dáte za pravdu, milé priateľky, že pre nás ženy sú priateľstvá esenciou života. Od malička sa stretávame na pieskoviskách, v škôlkach, v školách, zapletáme si vlasy, ohovárame ostatné baby, zdôverujeme sa so svojimi tajomstvami a prvými láskami, smejeme sa a plačeme, zdieľame svoje radosti aj bolesti… Zamysleli ste sa niekedy nad tým, aké sú ženské priateľstvá? Aké sú vaše priateľstvá s ostatnými ženami?

Vzorné dievča

Poznáte ten výrok Marilyn Monroe: „Dobré dievčatá sa dostanú do neba, zlé všade.“

Určite sa zhodneme v tom, že veľa z nás bolo vychovávaných prísnou rukou. Našu hodnotu určovalo to, aké máme známky v škole, či máme upratanú izbu, či sa vieme slušne každému pozdraviť, či sa nedostávame sa do konfliktov a hlavne, či nevytŕčame príliš z radu.

Byť mamou je požehnanie

O autorke: Stanka Sobolová

Manželka, mama dvoch krásnych synov a žena milujúca život so všetkým, čo prináša. Lektorka, autorka, zakladateľka a srdce spoločnosti Šťastná žena. Vedie semináre osobnostného rozvoja pre ženy - Víkendy šťastných žien a prednáša pre ne aj na rôznych podujatiach a vo firmách. Napísala prvú knihu o hojnosti a prosperite pre ženy Bohatá žena - múdra žena a necháva čitateľky rozhodnúť o jej cene. Autorka online kurzu Edu Synergies pre učiteľov a rodičov, ktorí chcú zmeniť naše školstvo zvnútra.

Zircon - This is a contributing Drupal Theme
Design by WeebPal.