Blog používateľa Radoslava Olajos

Správne chudnutie je aj o sebapoznávaní

Výsledky v chudnutí vo veľkej miere ovplyvňuje aj naša psychika. Čo by sme mali zobrať do úvahy, kým sa rozhodneme chudnúť? Uvedomte si, prečo chcete chudnúť. Prečo sa do toho chcete pustiť práve teraz? Čo je vaším motívom? Zdravie, dobrý pocit zo seba, novoročné predsavzatie, znechutenie z toho, ako vyzeráte alebo fakt, že nezmestíte do nohavíc?

Agresivita vo vzťahu

Agresivita má rôzne podoby a odtiene. Týka sa rovnako mužov i žien. Pre každého je typický iný spôsob ventilovania frustrácie, hnevu a nespokojnosti.

Hrubosť a agresivita sa zďaleka netýka len mužov. Mnohé agresívne prejavy si v prvom momente ani nemusíme uvedomiť. Hrubosť a agresivita totiž nie je len facka. Neraz sa začína tzv. pasívnou agresivitou či manipuláciou, ktorá nemusí byť dobre čitateľná. V mnohých prípadoch sa hrubosť a agresivita stupňuje alebo kolíše, príp. sa strieda s druhým extrémom – vzorným správaním. Čiže je prekrývaná a ľahšie ospravedlniteľná.

Úzkosti a strachy

Úzkosť aj strach sú pocit a emócia, ktoré majú svoj význam. Potrebujeme ich, aby nás upozornili na nebezpečenstvo a nabádali nás k opatrnosti, vystríhali nás a bránili nám v zbytočnom riskovaní.
Prirodzenou reakciou na strach a úzkosť sú útok alebo útek, čo našich predkov chránilo pred reálnym ohrozením. Dnes nás však môže ohrozovať čokoľvek, nie len reálna hrozba. Väčšina strachov, obáv a úzkostí nepochádza z priameho, reálneho ohrozenia.

Veľké upratovanie pre väčšiu pohodu

Veci sa nám v domácnostiach hromadia z rôznych dôvodov, často ani nevieme ako. Problém nastane, keď sa začneme ošívať niečoho sa zbaviť.

Vyhovárame sa, opierame sa o racionálne a úsporné argumenty. Mnohé veci odkladáme na horšie alebo lepšie časy, pretože sa ešte môžu zísť.

Najčastejšie príčiny strachu zo šoférovania

Medzi najčastejšie príčiny strachov zo šoférovania patrí nízka sebadôvera, negatívna skúsenosť alebo trauma. Strachy môžu vyvolať aj rodinní príslušníci, ktorí s dobrým úmylom pomôcť a poradiť docielia opak. Nemusia si uvedomiť, že v snahe upozorniť na nebezpečenstvo a chyby začínajúceho šoféra, ho tým skôr znervóznia a zneistia. V mnohých prípadoch dobre mienené pripomienky podlamujú krehkú sebadôveru začínajúceho šoféra.

O tom, ako žena stráca svoju silu a opäť ju objavuje III.

Rozpovedali sme si príbeh Vierky, ktorá mala vzťah so ženatým mužom. Kedysi naivne dúfala, že je to pravá láska a pod vplyvom opojenia, ktorý je typický pre zamilovanie, pozabudla na riziko a následky jej rozhodnutí, ktoré na seba nenechali dlho čakať. Vierka ako mladé dievča, zaslepené láskou a charizmou jej šéfa Milana netušila, čo jej tento románik prinesie a ako skomplikuje jej život. Romantické očarenie bolo schladené prvým sklamaním, keď Milan odmietne ju i ich nenarodené dieťa.

O tom, ako žena stráca svoju silu a opäť ju objavuje II.

Rozpovedali sme si príbeh o Vierke, ktorá bola v mladosti ambiciózna, cieľavedomá a v práci úspešná. Vynikala, a tak sa pomerne rýchlo prepracovala na manažérku oddelenia. Bola oceňovaná a vyzdvihovaná vedením, obľúbil si ju aj riaditeľ pobočky, s ktorým nadviazala hlbší vzťah. V práci sa jej darilo, no v osobnom živote to bolo už horšie. Žiadne vážne vzťahy s mužmi dovtedy nemala. Do prvého, koho sa zamilovala bol práve jej šéf Milan. Ten bol však ženatý a nemal záujem o seriózny vzťah. Bola to jej slobodná voľba takýto vzťah udržiavať.

O tom, ako žena stráca svoju silu a opäť ju objavuje I.

Zdá sa vám, že váš parter je tvrdý, necitlivý, ponižuje vás a vyhadzuje vám na oči to, že on má väčšiu hodnotu ako vy, pretože zarába peniaze a vy ste doma na materskej „dovolenke“, či sa „len“ staráte o domácnosť? Z dôvodu existenčnej závislosti na zarábajúcom partnerovi, sa žena na materskej dovolenke môže cítiť menejcenne a jej sebavedomie tým môže byť ohrozené.

Stránky

Zircon - This is a contributing Drupal Theme
Design by WeebPal.