Blog používateľa Lukas Macek Photography

Desať rád ako fotiť deti tak, aby sme ich zachytili také aké sú

1.Tip

Fotografujte deti z úrovne ich očí. Skúšajte však aj netradičné pohľady, kľaknite alebo ľahnite si, prípadne fotografujte z vtáčej perspektívy. Pri komponovaní záberu dajte pozor na nechcené orezanie častí tela (lakte, konce nôh), zväčša sa snažte vyhnúť orezávaniu v kĺboch.

Pri fotení v exteriéri sa snažte vyhnúť silnému obedňajšiemu slnku, vhodnejšie je fotografovať detský portrét v tieni, resp. neskôr, keď je už slnko nižšie nad horizontom.

Tipy ako lepšie fotiť pri mori, na horách a v meste.

Fotografovanie pri mori Fotografovanie pri mori

Majte na pamäti, že foto-technika môže byť pri fotografovaní na pláži náchylná na poškodenie vplyvom piesku, vody, vetra či slnka. Snažte sa fotoaparát ochrániť pomocou vhodného púzdra, prípadne pri fotení vo vode, vodotesným obalom. Pri fotení cez deň sú zvyčajne veľmi dobré svetelné podmienky, avšak dajte si pozor na preexponované zábery. 

Ako fotiť dovolenku? Naučte sa jednoduché triky pre dokonalé fotky

Milé čitateľky, čitatelia, 
fotoblog je priestor, v ktorom vám budem prinášať užitočné tipy, rady a informácie zo sveta fotografie. Žijeme v dobe, kedy je už každý svojim spôsobom „fotograf“. Všadeprítomné mobilné telefóny čím ďalej tým viac nahrádzajú kompaktné fotoaparáty a umožňujú nám tak bezprostredne zaznamenávať všetko,  čo sa nám vidí hodné fotografického záznamu. Tak ako sa učíme čítať a písať, je však užitočné učiť sa aj fotografovať. Fotografia ako vizuálny jazyk je v súčasnosti jednou 

Zircon - This is a contributing Drupal Theme
Design by WeebPal.