Blog používateľa Pepka

Život slovenskej truck driver v US

Ahojte dievčatá, dlho som a neozvala, ale som akosi veľmi busy, že nemám už taký čas písať, aj keď občas mrknem čo u Vás nové. Pomaly už sa potlkam po US 8 mesiacov, zhruba okrem piatich štátov som už zaháčila do každého. Už my zostala len Alaska, Havajie, North Dakota, Michigan and Oregon. Do prvých dvoch treba ísť len lietadlom na dovolenku. Úplne sa môj život zmenil up side down.

Big bikes

Nase mesto na pomery US je malé, (101 tisic obyvateľov), ale počas leta je veľmi živé. V tých to dňoch sa koná zraz harleyovcov. Počas týchto 3 dní sa ich tu zbieha tisíce a tisíce až je strach vyjsť na cestu.

Múzeum bicyklov

Niečo pre balalajku, muzeum bicyklov v meste PittsburgÚsmev

Bicyklov strašne veľa aký len chceš, velke prekvapenie nemusíš platit vstupne. Môžeš si kúpiť bike, dať opraviť. Veľmi ma zaujal jeden, ktorý bol vrasteny do stromu, veľa rokov dozadu niekto oprel bike k stromu a zabudol ho tam a ten rástol aj s ním

Na druhej strane

Prvy krat sa my podarilo poslať fotku. Krasny západ slnka nad jazerom Erie

Zapad Slnka

Je to krasne jazero, naše mesto je v jeho strede, Po jeho brehu sú obrovske vinohrady , ktoré sa tiahnu na východ až do Buffalo, NY okolo 150 km a na druhej strane na západ do Cleveland, OH tiež okolo 150 km. Keď je dobrá viditeľnosť tak vidíme Canadu, asi okolo 25 km.

Zahranicny student

Po navrate zo Slovenska moja dcera zistila, ze deti na Slovensku velmi radi rozpravali s nou po anglicky,boli zvedave ako ona zije  co robi , co sa uci vo svojej krajine. Velmi chcela pomoct niekomu aby sa mohol zdokonalit v anglistine. Tak hned po prichode sadla ku komputeru a prihlasila nasu rodinu na exchange student. Napisala, ze rozprava slovensky, polsky a spanielsky. Velmi sme dufali, ze sa nam podary dostat niekoho zo Slovenska. Po vsetky kontrolach financnych, zdravotnych  mna a mojho manzela,obhliadani nasho domu , skoly bolo potvrdene ze mozeme dostat zahranicneho studenta.

Dovolenka na Slovensku

Dobry deň.                                                           Som nová vo vasom blogu. Pokusim sa zapojiť do Vasej diskusie. neviem či sa my to podari , lebo som už pomaly 23 rokov poza hranice Slovenska a moja slovenčina už nie je taká perfektna. Viacej rozprávame doma poľsky, lebo moj manzel je poliak a slovensky veľa nerozumie. Keď som som začala zit v New York tak som nevedela ani jedno slovo po anglicky, nastastie som našla polske sidlisko kde som začala zit. Začala som tam po veceroch chodiť na anglistinu v v jazyku poľskému. Celkom sa my darilo bývať medzi polkami.

 

Naničmama.sk

Každá z nás sa občas cíti nanič. S nami ten pocit prekonáte!
Zvládnite spolu s nami deti, manžela, domácnosť, varenie, prácu, zdravie, krásu ... Všetko vrámci hesla - Som krásna, múdra, úspešná a už len občas v "depresii" ;). Podeľte sa o svoje zážitky, skúsenosti v blogu, požiadajte o radu v diskusnom príspevku, alebo v právnej poradni, podeľte sa so svoj recept, pridajte obrázok