Blog používateľa orinka

Ako šetriť?

Rada čítam o šetrení. Aj tento týždeň som našla jeden článok, aj keď sa mi už zdal trochu extrémny. Bol o "frugalistoch" - ľuďoch, ktorí šetria, mali rýchlo finančnú rezervu, ktorá im umožní napríklad nepracovať, respektíve sa venovať tomu, čo ich fakt baví. Na prvé prečítanie som si spomenula na mnohé matky samoživiteľky, ktoré túto tému fakt ovládajú.

Čo robiť?

Kúpila som si ďalšiu knihu o upratovaní. Zjavne si myslím, že čím viac kníh, tým väčší poriadok. Aj keď zrovna táto sa volá Lepšie žiť, menej míňať.

Čakala som , že to bude zase o tom istom - vyhadzovať, nekupovať, vyhadzovať.

No tu ma čakalo prekvapenie. Jednak je kniha prešpikovaná citátmi. Zaujímavými. Kto pozná knihy   Normana Pealeho, tak v podobnom duchu.

Ďôležité je, že mi kniha položila otázku - Čo by som chcela robiť, keby som nebola obmedzovaná. Finančne, starostlivosťou o rodinu, prásou, časom, možnosťami....

Vedia, čo chcú?

Dali sme stretnutie. Spolužiačky, čo sme 5 rokov spolu drali lavice posluchárni. A spolu aj bývali na intráku. Zaujímavé spoločenstvo. Tie čo boli chudé pribrali, tie čo neboli chudé schudli :) V priemere vlastníme každá 1 manžela, dve deti. Choroby zatiaľ v našich radoch nekosia. Priamo vo vyštudovanom obore robí iba jedna. Ale všetky ostatné sa toho oboru aspoň okrajovo držia. Aspoň ako učiteľky odborných predmetov Úsmev

V kúpeľni

Je ráno. V kúpelni sa idem osprchovať.

Vyzlečiem pyžamové nohavice. Uvedomím si, že veď prádlo sa môže prať už počas sprchovania. Tak polonahá obehnem byt - treba pozbierať, čo pôjde do práčky.

Pračka beží, tak si dám na kefku pastu. Vtom mi napadne, že som neičo dôležité zabudla povedať manželovi. Vyberiem sa za nim. Cestou vyberiem veci z mrazáku.

Som zase v kúpeľni. Vyzlečiem sa a vtom si všimnem, že treba umyť umývadlo. No ale keď umývadlo, tak treba aj WC. Takže teraz už nahá pobehujem a umývam základné sanitárne zariadenie.

Konečne som osprchovaná. Ale teraz mi padne do oka zrkadlo... Takže v osuške  ho dávam do poriadku. Aj obkladačky okolo umývadla by si zaslúžili zákrok...

 

Staráme sa

V čom sme my, slovenské ženy výnimočné?

Veľmi sa staráme. O rodinu. Až tak, že riešime vždy všetko za všetkých. Upratujeme, vybavujeme. Varíme, perieme. Nakupujeme. Učíme sa....  Až tak, že to vyzerá ako v tom vtipe: "Žena volá na muža - Jožo poď domov. A on - A čo mi je? Som hladný? Nie je ti zima "

Ano, naše rodiny sú najskôr nadšené, nič nemusia. Zvyknú si, zdá sa im to prirodzené, že prádlo samo rastie v skrinke, smeti sa vynášajú samé, aj umývačka sa sama nakladá aj vykladá. Všetko dostávajú na tácke. A my máme neustále plné ruky práce. Až tak plné, že si svoju rodinu nestihneme ani užiť. Hlavne naše heslo je, len aby nikomu nič nechýbalo.

Zircon - This is a contributing Drupal Theme
Design by WeebPal.