Blog používateľa adris

Vyletenie z hniezda

Moji dvaja synovia sú už v podstate dospelí muži. Starší má priateľku a zamestnanie, rieši bytovú otázku...Zatiaľ sa celkom neosamostatnil, ale tak nejak to mám už v hlave zrovnané, že bude mať svoj vlastný život. Možno je to tým, že často cestoval po svete. Mladší syn bol a aj je také moje babatenko. Viem som sentimentálna a prehnane starostlivá a ani neviem čo ešte, ale mala som v ňom takú oporu, kamoša. Je to veľmi inteligentný a rozhľadený chalan, no jeho osobný život nebol celkom v poriadku. Sám cítil, že potrebuje zmenu, ktorá by ho "nakopla". Tou zmenou je štúdium v zahraničí, konkrétne v Dánsku.Začal si všetko vybavovať od žiadostí až po testy, cestu atď.

Myšlienky nahlas vyslovené sa naozaj plnia

Už nejaký ten čas zvažujem, či napísať tento blog alebo nie. Nakoniec som sa predsa rozhodla a píšem. Snažím sa takto trochu uľaviť svojej hlave alebo akoby som to povedala. Ešte vlani som mala babičku. Na sklonku roka odišla a odvtedy sú veci v mojom živote zvláštne. Babička mala 97 rokov. Krásny vek. Na sklonku jej života boli rodinné okolnosti všelijaké a tak sa babička ocitla v domove. Nebola tam dlho. Pobyt tam jej žiaľ vzal iskru a ochorela. Stihla som za ňou ísť iba dvakrát kým zomrela. Moja posledná návšteva bola iba dva dni pred jej smrťou. Babička sa na mňa takmer stále usmievala a opakovala, že teraz jej je dobre. Videla som, že je to zlé. Po návrate do práce sa ma kolegyňa pýtala ako sa má a ja som jej povedala, že nie dobre a neviem, či nebude čoskoro koniec.

Vtáčie kamikadze

Tak vám neviem, je to vtáctvo pobláznené tohto roku?

Ó šaty

Trochu som váhala, či napísať tento príspevok, ale potom som si povedala prečo nie? Všade navôkol je nálada vážna až dramatická a toto by mohlo byť možno trochu odľahčenie alebo obdiv k šikovnosti a talentu. Veľmi sa mi páčia ženy, ktoré nosia, vedia nosiť a robia to s citom pre vkus, šaty. Sama nemám veľa kúskov nakoľko to, čo sa mi páči nie je na moju postavu alebo môj vek, či peňaženku. Snívam o krásnych róbach ako navrhuje napr. Lýdia Ekhard čo, keďže nie som žiadna arabská princezná ani miliardárka, nie je v realite možné. Tak sa aspoň kochám pohľadmi. Dnes som objavila skvosty, ktoré nejednu romantičku privedú do rozprávky. Je to Francúzka Sylvie Facon. Čo šaty, to umelecké dielo. Skúste sa pokochať aj vy...

Deň ako vyšitý

Dnes som mala jeden z tých menej príjemných dní. Práca ešte ušla, ale hneď po príchode domov som sa "posekala" s mojím mladším synátorom. Dostáva sa do pubertálneho veku, hormóny ním lomcujú a za každú cenu chce mať pravdu aj keď ju nemá. Nakoniec som to vzdala. Vozievam ho na tréning a v aute vždy niečo zaujímavé rozdebatujeme, no dnes bolo ticho s výkričníkom. Mrzutosť a rozladenosť ma držala aj po tréningu obzvlášť pri vychádzaní z parkoviska. Tréningovú telocvičňu má vedľa mestskej plavárne, parkovacieho miesta málo a áut veľa. Dnes tam bolo mimoriadne husto. Nadávala som potichu na okolitých vodičov, že "strčia" auto na každý fliačik a potom sa tam nedá ani vytočiť.Tak som sa snažila cúvať, posúvať dopredu a zasa cúvať, keď vtom oproti taxík.

 

Naničmama.sk

Každá z nás sa občas cíti nanič. S nami ten pocit prekonáte!
Zvládnite spolu s nami deti, manžela, domácnosť, varenie, prácu, zdravie, krásu ... Všetko vrámci hesla - Som krásna, múdra, úspešná a už len občas v "depresii" ;). Podeľte sa o svoje zážitky, skúsenosti v blogu, požiadajte o radu v diskusnom príspevku, alebo v právnej poradni, podeľte sa so svoj recept, pridajte obrázok