Blog používateľa Alena7

Doprovod a GDPR

Bola som dnes s mamou  ako doprovod na vyšetrení u odbornej lekárky.  Chodíme tam spolu nejaký  čas, takže ma už sestrička pozná (ako doprovod pre pacienta s vekom 80+).

Hneď po príchode nás slušne informovala, že vlastne by ma nemala pustiť až k lekárke. Majú také pokyny, lebo podľa ochrany osobných údajov počas vyšetrenia má byť v ordinácii len pacient a lekár.  Vraj bez ohľadu na to, či s tým samotný pacient (o ktorého zdravie vlastne ide) súhlasí alebo nie. Prekvapenie Pozerala som na ňu ako čerstvo vyoraná myš... reku šak  na prvoaprílový žart je dosť skoro.

Zdrava kytica

Včera som mala gratulantov a dostala som dve krásne, zaujímavé a hlavne ZDRAVÉ kytičky.Kvietok Jednu kyticu tvorila "poriadna hrsť" čerstvej šalvie, v druhej boli vetvičky rakytníka, hurmikaki a ešte akési malé ďatle. Teda žiadne exotické a drahé kvety, ani zložité ikebany.  Napriek tomu  ma veľmi potešili.Slnko  No ale nezostali len tak "nečinne" vo váze.

Poradite, co je to?

Tento rok sa nam s teplym pocasim doma-vonku objavili male oranzovo-cervene chrobaciky. Velkost necely milimeter. Su na terase, na muriku plota, na zahradnom nabytku, na niektorych kvetoch, na smetnej nadobe... vzdy na slniecku. Neposedne su a hmyria sa stale hore-dole. Ked zajde slnko, tak niekam zmiznu.

Vobec neviem, co je to zac... ci sa ich obavat, alebo si nevsimat. Pytala som sa starsich v rodine, susedov, kolegov, ale nikto to nevie zaradit.

Poznate to niekto?

Tvorivé upratovanie (alebo Upratovanie po tvorení)

Mojou veľkou záľubou je šitie, v poslednej dobe hlavne patchwork. Ako asi každá tvorilka, aj ja mám  “naškrečkované” nejaké zásoby materiáluChichocem sa, ktoré tiež treba občas upratať. No a tu príde otázka: ako zvoliť ukladací poriadok?Prekvapenie

Hymna

Tak naši "sokoli" dnes zase hrajú futbal a samozrejme, v telke priamy prenos. Manžel pozerá,  a  pridala som sa len na úvod, popočúvať hymnu - lebo Maltskú teda fakt nepoznám. Mlčím

Arkticky mraz

Meteorológovia nás upozorňujú na veľké mrazy  - vraj až arktické. Celkom sa na ne teším.

Pri troche fantázie a zatvorených  očiach si môžem predstavovať, že som vycestovala do Antarktídy alebo aspoň na Sibír Chichocem sa... aspoň čo sa teploty týka. Ušetrím na cestovnom, ubytovaní a  rýchlo sa môžem z takého "výletu" vrátiť späť domov.

Stratene v preklade

 Pred Silvestrom som sa celkom pobavila Veľký úsmev- tak sa idem podelit s Vami o zazitok Mrkám.

Kde zimujú lienky ?

Časy, keď drala školské lavice sú už dávno preč. Ale čo sa človek v mladosti naučí.... však to poznáte.Mrkám  Prednedávnom ma okolnosti primäli k oprášeniu takýchto vedomostí. V škole nás učili, kde a ako zimujú medvede, kam odlietajú na zimu naše vtáky (predsa na juh - kto by sa trepal do ešte väčšej zimy ako u nás mávame), ktoré vtáky zase priletia na zimu k nám (to pre zmenu tie zo severu..) a podobne.

Stránky

 

Naničmama.sk

Každá z nás sa občas cíti nanič. S nami ten pocit prekonáte!
Zvládnite spolu s nami deti, manžela, domácnosť, varenie, prácu, zdravie, krásu ... Všetko vrámci hesla - Som krásna, múdra, úspešná a už len občas v "depresii" ;). Podeľte sa o svoje zážitky, skúsenosti v blogu, požiadajte o radu v diskusnom príspevku, alebo v právnej poradni, podeľte sa so svoj recept, pridajte obrázok