Blog používateľa alioska

O tom,ako jablko nepadlo ďaleko od stromu..

   Slnko Nie,nebudem písat o tom,ako s príchodom jari umývam okná, ani o tom,ako o dušu a s radosťou prášim koberce priamo pod oknami susedovcom ,aby zaznamenali,že mám čisto v byte..Chichocem sa Chcem napísat o tom,že upratovanie môže byť aj diagnoza. 

Áno!...Viem ešte snívať.

   Ja snívam celý život. Od malička. Ako dieťaťu sa najlepšie snívalo na hojdačke. Hrozne škrípala,ale pamatám si,že som vždy zatvorila oči a predstavovala som si ako lietam vysoko, ponad hory,lesy...Úsmev a spievala som. Na celý dvor. Ked je reč o dvore,boli to štyri baráky so spoločným dvorom,asi patnástimi deckami a jednou hojdačkou.

Vianočný príbeh 13 - Prebudenie

   Prečo je všetko rozmazané? Prečo je tu taká zima?...A tá bolesť v hlave! Ako keby jej milión ihličiek pichalo do spánkov..Kde to som????...Počula hlasy...ale tak vzdialené!!..Nerozoznala o čom sa rozprávajú...Pocítila,ako jej do oka niečo silno zasvietilo...Inštinktívne pohla prstami a zacítila teplo inej ruky...Snažila sa otočiť hlavu,ale nešlo to..zavadzal jej vysoký,biely golier.Tak silno,ako len vládala sa snažila stlačiť tie cudzie prsty,ktoré sa jej dotýkali....

"Monika,láska moja,počuješ ma???"

Vianočný príbeh 12 - Správa

"Otec???!!!..Otec,počuješ ma??"

Michal kričal do telefónu,a snažil sa prehlušiť hukot motora. Konečne sa dovolal!!!..Nikto mu to nebral,začal sa báť najhoršieho.

"Mišo! Konečne!..Kde do pekla si?? Mal si tu byt už ráno...!! " 

"Otec,vzal som ešte jednu fušku,ale vraciam sa domov ! Otec,Monika mi nedvíha telefón. Stalo sa niečo?  Počkaj,zastanem niekde pri krajnici..zle ťa počujem"

Vianočný príbeh 11 - Nechcenča

  Monikina mama neverila vlastným očiam...Tá...tá hnusoba stíska ruku jej milovanej dcéry!!! A ešte tie slzy!!! Pretvárka,ako keby ju za to platili !! Letmo sa pozdravila so svatom a pristúpila k posteli..Ježišikriste!!! Tolko hadičiek..! Dieta moje!!! Čo sa to len to ????

Mami,mami...aj ty si prišla....Mami,ani nevieš,ako si mi chýbala...Prečo nemožem hovoriť?? A teta plače? Stalo sa niečo Michalovi ?!!!!!...Mami !!

 Adela pozerala na Moniku. Neverila vlastným očiam.Podliatiny po tvári. Golier na krku,všade obvazy. Nie!!Nemože to byt až tak zlé!!! Pane Bože,ochráň ju!!! Prosím,nedovoľ,aby sa jej niečo stalo!!!! Vtom svatka skríkla,že jej Monika jemne stisla ruku. Adela inštinktívne odsotila svatku od postele a chytila ruku Monike.

Vianočný príbeh 10 - Ponuka

" Nie!..Vravím Ti že nie Feri !!!" kričal Michal pri stole. "Nikam už nejdem !"

" Nebuď labuď..vieš kolko je za to prachov? Ved potrebuješ už konečne dokončiť tu svoju haciendu,nie??" Feri vedel byť velmi presvedčivý. Vždy ťal do živého. Aj teraz. Michal je dost citlivý na dom,ktorý dáva do poriadku a už by to mal rád za sebou.

" Je to len 1.200 kilometrov...a špeditérovi som to už spomenul. Súhlasil."

" Feri,vieš,že Ťa mám rád,sme najlepší kamaráti,ale ja už naozaj potrebujem íst domov a nie brat dalšiu furmanku a to ešte niekde do prdele na juh Francúzska !! Nemám ani mobil..Rodinu som nevidel štvrt roka! "

Vianočný príbeh 8 - Stretnutie

  Mníchov. Po Berlíne a Hamburgu tretie najvačšie mesto. Vrie to tu kultúrou a pamiatkami. Raz sem určite vezme Moniku. Aj do Olympiaparku...A pojdu na koči...to sa mu hrozne páči tie konské záprahy v meste. A tie Vianočné trhy!!! Tovaru od výmyslu sveta!! Mal by jej niečo kúpiť...niečo pekné...Ale  hlavne jej musí zavolať....!

Vianočný príbeh 6 - Michal

 Zapálil si cigaretu. Snažil sa urovnať si myšlienky..Hlavne musí zavolať Monike. Vie,ako sa o neho bojí.Do Mníchova to už nie je tak ďaleko. Vyloží a vráti sa domov. Ešte by sa mal ozvať špeditérovi. Aspoń jeho číslo má niekde v notese,kde si značí jazdy. Super!!..a cez neho sa dostane k Monike.

  Keby nekontrolovali tak prísne policajti tie jazdné kotúče,ešte by potiahol....ale tak bude musieť prenocovat ešte v Mníchove. Aspon sa stretne s kolegovcami šoférmi...Maju jednu obľúbenú  krcmu, kde chodia na bavorské pivo. Kto je akurát v meste,alebo ide cez,bude tam určite....aj sa usmial....a potešil...konečne slovenčina.

Pozrel na hodinky,striaslo ho od zimy. Naštartoval a pohol sa smerom Munchen. 

Stránky

Sezónne recepty

 

Naničmama.sk

Každá z nás sa občas cíti nanič. S nami ten pocit prekonáte!
Zvládnite spolu s nami deti, manžela, domácnosť, varenie, prácu, zdravie, krásu ... Všetko vrámci hesla - Som krásna, múdra, úspešná a už len občas v "depresii" ;). Podeľte sa o svoje zážitky, skúsenosti v blogu, požiadajte o radu v diskusnom príspevku, alebo v právnej poradni, podeľte sa so svoj recept, pridajte obrázok