Blog používateľa annie

Čo mi dala naničmama - annie

Ani som si neuvedomila ako ten čas strašne letí. Musela som pozrieť do môjho profilu, kedy som sa vlastne registrovala na tomto portáli. Bolo to pred vyše 12.-timi rokmi. Neuveriteľné číslo. Veď som ani nezostarla, nemohol sa ten počítač pomýliť? Chichocem sa Alebo žeby som mala umyť zrkadlo? Chichocem sa

Prokrastinácia - fenomén tejto doby?

Vďaka lockdownu, ktorý mám pocit, že už trvá neskutočne dlho, som si viac začala všímať veci, ktoré som predtým viac-menej prehliadala. Alebo lepšie povedané, nechcela vidieť. Už pár mesiacov dozadu som si viac začala všímať okolo seba prokrastináciu. 

Čo to vlastne znamená "prokrastinácia"? Veľmi zostručnene je to výraz, ktorým označujeme chorobné odkladanie dôležitých úloh a robenie neužitočných a nepotrebných činností. Možno ste toto slovo počuli, možno nie, v každom prípade si myslím, že v praxi a v živote sme sa s tým asi všetci stretli.

Príklad č.1:

Príde šéf do kancelárie a povie: "Prosím Vás Janka, urobte mi tú tabuľku s priemernými hodnotami. Nesúri, máte čas."

CHYBA!

Ako som "zbohatla" v roku 2020 :-)

Človek odjakživa túži mať viac ako v skutočnosti má. Niežeby bohatstvo bolo v živote tak veľmi dôležité ale keď vám do schránok prídu každomesačné povinné platby (inkaso a podobne) tak ťažko to vyplatíte slovami, že peniaze nie sú všetko. V dôsledku koronakrízy som prišla o prácu a môj manžel pracuje v gastrosektore, ktorý ako vieme, tiež je momentálne úplne na kolenách a už niekoľko mesiacov je doma bez príjmu. Situácia nie je ľahká ale nebojte sa, nejdem tu vyplakávať nad mojou životnou skúsenosťou, skôr naopak. 

Pozývam na Gemer - cyklopotulky - 4.časť

Milí čitatelia, vitajte znovu na Gemeri v 4.časti cyklopotuliek. Dala som si trošku pauzu od písania, aby som nezahltila celý portál mojimi cyklo-zážitkami, ale keďže som vás na konci minulej časti pozvala do Jelšavy, tak plním sľub a preto sa pohodlne usaďte, uvarte si kávičku a prežite so mnou a mojou rodinou jeden zaujímavý cyklodeň.

vlasy

Milé naničmamy. 

Nie nadarmo sa hovorí, že vlasy sú korunou krásy. Ale len dovtedy, kým vám nepustia do žíl chemoterapiu a za 2 týždne sú vlasy úplnou minulosťou. Vtedy má asi každá žena pocit, že to bez vlasov musí byť úplne strašné a nezvládnuteľné. 

Pozývam na Gemer - cyklopotulky - 3.časť

Dnes vás chcem pozvať do dedinky Magnezitovce. Nevyhnutnou základnou výbavou na dnešný zážitok je horský bicykel (na cestnom ani nechoďte), baterka a dobrá nálada. Vyrazíme znovu z Revúcej a tentokrát pôjdeme opačným smerom ako minule. Na výpadovke z mesta si na kruhovom objazde vyberieme smer Jelšava. Na konci mesta začína pomerne široký (v rámci možností) cyklochodník, ktorý je však len na jednej strane cesty - na ľavej.

Pozývam na Gemer - cyklopotulky - 2.časť

Naša cyklotúra za pokladmi Muráňa pokračovala ďalej. Ďalším naším cieľom bola nevídaná prírodná krása, ktorú miestni kedysi dávno nazvali Piecky. Mňa ako vyštudovanú geologičku takéto prírodné skvosty fascinujú a určite stojí za to vidieť to. Zaujímavé je, že keď sa opýtate miestnych obyvateľov, musíte mať fakt veľkú dávku šťastia aby ste natrafili na niekoho, kto vás vie navigovať, kde sú Piecky, preto ja som to mala zistené už dopredu (istota je istota).

Pozývam na Gemer - cyklopotulky - 1.časť

Gemer, ako miestni ľudia hovorievajú, je bohom zabudnutý kraj. Tvrdia, že nemá veľmi čo ponúknuť. Je to však jeden veľký omyl, pretože ja chodievam s mojou rodinou na pravidelné cyklotúry práve po tomto kraji. Nehovorím že inde nechodievame, ale sériou blogov by som vám veľmi chcela priblížiť tento kraj, kde cestovný ruch nie je možno až tak rozvinutý ako inde, kde majú lepšie infraštruktúry, ale na druhej strane aj potulky Gemerom majú svoje čaro. Veď uvidíte sami.

Stránky

Sezónne recepty

 

Naničmama.sk

Každá z nás sa občas cíti nanič. S nami ten pocit prekonáte!
Zvládnite spolu s nami deti, manžela, domácnosť, varenie, prácu, zdravie, krásu ... Všetko vrámci hesla - Som krásna, múdra, úspešná a už len občas v "depresii" ;). Podeľte sa o svoje zážitky, skúsenosti v blogu, požiadajte o radu v diskusnom príspevku, alebo v právnej poradni, podeľte sa so svoj recept, pridajte obrázok