Blog používateľa balalajka

Slovenská kuchárka

.. alebo Je tráva u susedov zelenšia?
 
Tak som si pekne preklikávala zas raz Instagram, keď na mňa vykukli nááádherné Chiacchierre. Božsky vyzerajúce, absolútne navlas rovnaké ako slovenské fánky. Aspoň instagramový obrázok tomu nasvedčoval. Tak som bola zvedavá, či aj recept je rovnaký.

Koľko telefónov nám treba?

Mladší synak je na lyžiarskom. Rozhodol sa sám od seba, dokonca bez vyhrážacích a vydieracích techník na ňom použitých, že sa každý večer zahlási. Okrem toho, že jeho telefonáty prichádzajú v čase, kedy ja upadám do spánku, tep mi vie vyhnať aj spôsob jeho komunikácia. Taký klasický, chlapský.

" Čau mami, všetko je fajn, nič mi neni, všetko mám, lyžujeme. Končím!"

Zaspomínala som si, ako to bolo na našom lyžiarskom v minulom storočí.

O predsavzatiach na konci januára

Asi by som si tu mala trochu verejne sypať popol na hlavu.

V blogu od Kami som tvrdila, že si novoročné predsavzatia nedávam a predsa ... predsa len som si toho roku jedno dala. Ono nie je tak ani novoročné, ono je ešte decembrové, ale platí na celý rok.

Nechám si dlhé vlasy.

V živote som nemala dlhé vlasy. Ani ako malá. Pracujúca mama (otec už daaavno bol z domu, keď my sme nos z pod periny vystrčili) nejak netúžila zapletať copíky a celkovo kvákať moje dlhé, vtedy ešte vlnisté vlasy. Ale možno fakt stačilo ich nechať podrásť trochu a neboli by až také kučeravé.

A tak, ako to v tých časoch bývalo, raz za mesiac sa položili do stredu kuchyne noviny, stolička a spolu s mojimi slzami padali na zem aj vlasy.

Ja žena

Dva či tri roky naspäť som sa stretla v Trenčíne s Ribišškou. Medzi iným mi položila otázku, či som ok, ako žena. Ja na ňu kukám, ty nemáš všetkých 10 pohromade. Veľký úsmev

Na tento pocit a rozhovor - teda len jeho zlomok som si spomenula v lete, keď som začala čítať Davida Deidu a jeho knihy. Začala som audioknihou Cesta nespútanej ženy. Dosť odvážna kniha. Hlavne jej otvorenosťou ohľadom postoja k sexualite. A začala som čítať viac od tohto autora.

Podľa Davida Deidu totiž v každom človeku existuje mužská a ženská podstata.

Tá mužská je o plánovaní, rozhodovaní, dodržiavaní plánu, o úletoch do neznáma, koncoch a smrti.

Baliace metódy pre (vekom) pokročilých

Z času na čas sa stretnem so Soňou. Sú to stretnutia milé a príjemné. Možno preto, lebo mi vždy donesie vzduch a ruch Brusellu, lebo na IG aj FB síce pozdieľa čo to zo života, ale nie sú to príhody, z ktorých máte dojem, že sa nemáte o čom už pri osobnom stretnutí viac baviť.
Soňa je spolužiačka zo základnej školy. Nikdy sme neboli najlepšie kamarátky na život na smrť, ale nikdy sme spolu neboli ani na nože pokiaľ si pamätám. Také pekné depolarizované priateľstvo. Veľký úsmev
Po Novom roku sa ku mne priplichtili nejaké splíny.

Spomienka na redukčnú diétu z roku 1964

Vianočné sviatky a ten kľud okolo toho, je asi najlepším obdobím spomaliť.

Ako sme tak na Vianoce pribrzdili všetky pracovné aktivity, tak sme mali nejak viac času sedieť a rozprávať sa. A došlo aj na recepty mojej starej mamy. A tu, moja mama, vytiahla tašku plnú receptov a 2 knihy. Recepty boli všelijaké - písané na kúsočku papiera, na pohľadnici, na stránke zo zošita i na inkasnom lístku. Najviac som ich narátala na Milosti.

Starká bola výborná kuchárka a múčne jedlá ako fánky, cestenice, buchty a koláče na x spôsobov, som mala najradšej.

Už je to tu!

Zas ten zelený škriatok na mňa vyskočil na YouTube. Normálne žeravo uvažujem o predplatení si pozeranie videí bez reklamy. Aspoň na tento vianočný čas, lebo niektoré reklamy mi už lezú krkom a ešte ani advent nezačal. Tak ale mohli počkať aspoň kým pustia oficiálne Marišku Carey a Last Xmas od Wham. Reklamy som pokukala, zatiaľ vedie tá s odídutým Dunčom a samozrejme refresh old school sviňucha, čo robí poriadky po lese a zažína hviezdičky. Sranda je, že miesto toho, aby som od týchto reklám utekala, tak sa vrhám k TV. Ba priam som si ich našla a premiéru vychutnala. Proste topka toho roku pre mňa.

Farba Vianoc

Ja viem, že stresujem dopredu - zas, ale vážne budú. A už je to len zapár, lebo však 29 je málo. Možno nie 29 málo, ale len 1 výplata, cez víkend vlastne začína advent. Ameriku čaká vo štvrtok Vďakyvzdanie, v piatok ten skutočný Black friday a mne teda všelijaké myšlienky idú počnúc, že som chcela nové ozdoby na stromček.

Stránky

 

Naničmama.sk

Každá z nás sa občas cíti nanič. S nami ten pocit prekonáte!
Zvládnite spolu s nami deti, manžela, domácnosť, varenie, prácu, zdravie, krásu ... Všetko vrámci hesla - Som krásna, múdra, úspešná a už len občas v "depresii" ;). Podeľte sa o svoje zážitky, skúsenosti v blogu, požiadajte o radu v diskusnom príspevku, alebo v právnej poradni, podeľte sa so svoj recept, pridajte obrázok