Blog používateľa balalajka

11 dní do Vianoc

Ehm už?

To kedy sa stalo?

Ja začínam chytať paniku?

Zet

19 dní do Vianoc

Ak by som si sama mohla vybrať darček pod stromček nehľadiac na čas, peniaze, rodinu, ... proste na nič, asi by som si vybrala hodiny v kuchárskej škole. Fakt ma to baví, ale fakt. Nielen pečenie, ale aj varenie. Milujem, keď mám čas a priestor a dostatok všetkých ingrediencií. Milujem o jedle čítať, počúvať, pozerať sa na prípravu, asistovať. Dotýkať sa ho, umývať, krájať, ovoniavať, miešať, ochutnávať, variť, podlievať ... a hlavne ho potom milujem jesť. Úsmev

Každý deň sa máme niečo nové naučiť a ja sa učím. Teda, snažím sa.

25 dní do Vianoc

Dnes je Andreja – Ondreja a zajtra nám nastupuje advent. Ani by som nepovedala, že už túto nedeľu by sme mali zapaľovať prvú adventnú sviečku na obed na stole. Mne sa nejak o svietniku ani nesníva.

Ako som tak vo štvrtok sedela v čakárni ortodontistky – ak chcete v kľude hodinku na čítanie, choďte k lekárovi, tam vás nechajú čítať, aj vás to baviť prestane, dočítala som sa v jednej strašne múdrej knihe také, že ak chceme správne kráčať, treba nám vždy cieľ. Nemáme blúdiť a nechávať nič na náhodu, že ono sa to nejak utrasie, ono sa to nejak zašmodrchá. Lebo ten kto cieľ nemá a len prežíva, nevidí, ako sa posúva.

32. dní do Vianoc

... alebo Vďakyvzdanie a deň po ňom

Skôr ako vážne všetkým v tých obchodoch prepne, skôr ako vás zavalia všetky tie reklamy, celá Amerika sa dnes stíši. Či mala by sa. Je to sranda, lebo ako oni slávia s pokorou to vďakyvzdanie, to, že tí prví prišelci do Nového sveta tú prvú noc prežili, my s pokorou sme prijímali čas adventu a aj Vianoce.

Paradoxne za posledných pár rokov sa Vianoce začínajú mýliť s oslavami Nového roku tuším.

35 dní do Vianoc

O čom som to tu plácala pred 5 dňami? O akých 17tich stupňoch?

Zima prišla a aj by som napísala, že našich cestárov zastihla nepripravených, ale ešte je zatiaľ (aspoň u nás) sneh len na koncoch kopčekoch hôr. Aj v Nemecku, hoci z východného v rámci business call sme spíkovali aj o tom, že ráno mali malinký poprašok snehu aj na chodníkoch. Ale že je našťastie už preč a u nich je hnusne šedivo. Skoro ako u nás, len mne sa tá ponurá šedá docela ľúbi. U nás je krásne šedivo.

Máš family day?

Na cyklistiku mám aplikačku. Niežeby za mňa rúbala do kopcov, ona mi len mapuje koľko som sa kde túlala, koľko som najazdila, kade som najazdila a ak má niekto zapnutú rovnakú aplikačku ako ja, tak bonzne aj s kým som jazdila. Alebo okolo koho som presvišťala a neodzdravil mi. Alebo kto ma obehol a ja som len smutne na jeho zadok mohla pozerať. Aj to len chvíľu zvyčajne. Váľam sa od smiechu po podlahe

40 dní do Vianoc

Vonku to nevyzerá na zimu. Ani že idú Vianoce. Aspoň tutok, spoza okna. Našťastie si v obchodoch povedali, že to nejak vykompenzujú a tak nahodili vianočnú výzdobu ešte minulý týždeň.

Stránky

Zircon - This is a contributing Drupal Theme
Design by WeebPal.