Blog používateľa balalajka

Jar je už za dverami

Zas mi taký mail prišiel!

Lebo my predsa Valentína NESLÁVIME

Povedzme si na rovinu. Obchody nás valcujú. Maily nás valcujú. Reklama nám lezie na nervy, ale predsa nás ovplyvňuje. Ak si niekto ešte nevšimol deň svätého Valentína, tak je absolútny ignorant alebo proste nevidí a nepočuje.
Môžete ho bojkotovať - ono ... ja mám pocit, že málokto ho slávi.Teda aspoň verejne a ak vám je nad dvadsať. Ja naň hrdo kašlem tiež, ale...
ALE!

Ako si vymazať kus života

Tak sa nám školský rok šťastlivo preklopil do druhej polovice. Pri podaktorých predmetoch dvíhame prst, pri iných sa blahosklonne usmievame a pri niektorých si klepem na čelo. 

No a jedného takého novopolročného dňa príde môj natešený synak, ktorý niekde v útrobách skrine objavil ruksak silno maskáčový so svieticimi očami a pohľadom šteniatka "mamiiii, môžem to nosiť do školy?" No čožeby nemohol, tá taška je takmer nová, neviem, či ju starší syn pol roka nosil. Žiadne diery, ani zemské ošuchy, natrhnuté uši, či pokazený zips.

Proste ruksak dizajn military, lehce sportovní Veľký úsmev .... "to budem mať kuuuuul".

LENŽE!

Na čo čakáš?

Bilancujem - no čo iné sa má robiť na záver mesiaca? Hlavne toho prvého.
Dala som si toho roku záväzok - jeden jediný, že tento rok budem šťastná. Aj zdravá, aj bohatá ... to hej. Ale hlavne, že budem robiť veci, tak ako mi srdce káže. No dobre, aj trochu hlava môže do toho remcať, ale len toľko, aby som bola šťastná.

A tak dnes bilancujem - nielen s vysvedčením mojich detí.

 

Krásny medzinárovný deň čokoládových koláčov!

No povedzte mi, kto to vymyslel?

Aby mali koláče a celkovo sladkosti svoje medzinárodné dni.

I keď na druhej strane ... ony si to aj zaslúžia však áno. Lebo však alfa a omega tuším každej kuchárky je čokoládový koláč. Je tu s nami od narodenia, alergény nealergény - asi prvá torta, do ktorej malé dieťa vcapí nos, ruku a následne pusu je čokoládová.

Ak sa pýtate väčšiny detí akú tortu na narodeniny - čokoládovú.

Aký koláč? Čokoládový!

Svet je jedna veľká dedina

Vážne. Aspoň ja mám dojem, že kam sa pohnem, tam niekoho známeho stretnem.
Nielen plánovane - ideme tam a tam. Vážne? Aj my! A kedy? Vtedy a vtedy. Joooj, tak to sa tam musíme stretnúť!
Tak inakšie. Takto:
Alebo lyžujete si na kopci cca 50 km od domu keď vás zrazu pozdraví nejaký zakuklenec a prihovorí sa vám akoby ste sa roky poznali. No a keď sa odkuklí, tak zistíte, že pod tou lyžiarskou helmou a okuliarmi je synov spoluplavec z plaveckého kurzu s ktorým sa stretáme 4* do týždňa už asi 5 rokov.
Alebo ....

Vysoká škola bábovková

alebo len aby sa to na 100% poviedlo

Základom každej dobrej bábovky je samozrejme ten naj recept. Dávam si rok na jeho nájdenie, lebo zistila som ako sa bábovka povie po anglicky a nejak sa mi tie recepty rozmnožili. A zistila som už aj nemecký preklad a už mám receptov na celú 5ročnicu. Chichocem sa

Kto sa hýbe ten je ...

Tak sa nám to rozbehlo. Po Novom roku pribudli športovci Mrkám. Myslím vo fitku a hlavne páriky. Kým po minulý a predminulý rok to boli jednotlivci, včera sme ako skalní skomentovali, že ježiško nosil pod stromček asi permanentky pre oboch. Alebo novoročné záväzky boli na oboch stranách. Každopádne je to DOBRE. Lebo vo dvojici to ide lepšie - vyhovárať sa sám pred sebou, prečo tentokrát nejdem sa dá, ale nahlas pred druhým, naviac partnerom (nedaj bože frajerom / frajerkou - ešte si tak pomyslí, že je človek lenivý) no to tak!

Stránky

Zircon - This is a contributing Drupal Theme
Design by WeebPal.