Blog používateľa balalajka

Vydieranie

Ráno som si otvorila mail.
Keďže som čakala jednu správu, ktorá mi do normálnej pošty neprišla, výnimočne som sa pozrela, či mi nespadla do SPAMu. Ako to už u mňa chodí, už som to popozerala zbežne, že to vyhodím všetko do koša na odpadky a bude vybavené.
Docela ma pobavil mail s titulkou - POZOR! Boli ste napadnutý. No tak otvorím - sem tam sa niekto v Amerike nudí a nabúra sa mi že vraj do mailovky. Musí byť teda riadne sklamaný, keď tam nájde zväčša objednávky, odkazy na web stránky, reklamu a také tie obežníky, aby ste stránku navštívili, lebo je tam zaujímavý odkaz. Nejak som prestala písať aj korešpondenciu, keď sa dá všetko rýchlejšie vybaviť cez msg a smsky.
No tak som tú správu otvorila a čítam ... bla bla bla boli ste napadnutý trójsky kôň ...

A zas trochu o móde

Nejaký ten piatok frčím na YouTube a Justine Leconte.
Justine je francúzska žijúca v Berlíne. Má vlastnú módnu značku a jej život je móda.
Klasická francúzska.
Nie výrazne brutálne nádherná, ale má v sebe nejaké to čaro, čo z nej robí krásnu ženu.
Pri nej nemáte pocit, že vás poúča nejaká botoxovo plastiková bábika, ale žena, ktorá vie na sebe ( teda na každom) nájsť niečo výnimočné a nádherné.
A tak ráno pri káve kukám na Justine. Priemerne sa jej video vmestí v pohode do 10 minutiek a jej typy a triky a perličky stoja za to. Nejedná sa len striktne o módu, ale nájdete si u nej zo všetkého trochu.
Čo ma baví, je prístup nie fast fashion, ale taký ten umiernený francúzsky so štýlom a zmyslom pre detail.

Fixný strojček

"Tak pani balalajka, tuto pomôže len čelustný ortopéd." vyriekla jedného ešte pekného a teplého dňa septembrového dňa moja zubárka na margo mojich sťažností na nejaké mierne ale otravné pobolievanie zuba.

"Je tam predkus a akosik si to hryziete viac a viac a .... s tými zubami treba niečo robiť."

Keď máš vysoké nároky, v Amerike riešenie nehľadaj

Milujem varenie. A hľadať inšpirácie ma neskutočne baví. Recepty zo Slovenska či Čiech sa mi zdajú už okukané a tak hľadám ďalej.

O snehu, skipasoch a materinskej predvídavosti

Ale nám navalilo snehu, čo? Už dva týždne sa tu aktívne vytešujem a chystám napísať. Akurát, že vôbec ale vôbec nestíham. Aj to vyzeralo, že trochu bude po Vianociach a Novom roku kľud a pohoda ... a tuším je to ešte viac chaotickejšie ako bolo.

Dopraj si I.

Keď som bola malá, chcela som byť zverolekárkou. O tom som vytrubovala celej blízkej i vzdialenej rodine bez ohľadu na to, či mali o túto informáciu záujem či nie. Potom som chcela byť učiteľkou. To som nejak neroztrubovala, s tým som si líhala a vstávala ako s normálnou a vlastne už uzavretou vecou do konca povinnej dochádzky. Na strednej ma schytilo písanie. Teda ono ma pochytilo už prv, ale tak naozaj naozaj aj s prvými úspechmi, odozvami, profesionálnymi radami ako na to ... to už bolo iné kafe. A tak som si povedala, že budem žurnalistkou. Koľko som sa napočúvala, akí úspešní absolventi rokov minulých predo mnou drali lavice! A koľko som sa nasnažila im ísť v šľapajách!!

O dňoch medzi Vianocami a Silvestrom

Neviem ako u vás, ale u mňa sú to viacej menej také dovolenkové dni. A family dni vlastne v plnej kráse. Predĺžené víkendy pre celú rodinu, návrat k prázdninám. Ani neviem ako vždy ten týždeň ujde ako voda. Tu sa ide k jedným, tu k druhým, u nás sú vianoční a tesne predvianoční oslávenci a medzi sviatkoví tiež, tak sa to nejak nesie v duchu aj zdravkania a štrngania pohárikov s niečim dobrým a zajedaním ešte s lepším.

Čo mi priniesli Vianoce

Tak a slávnostne uzatváram kapitolu Vianoce 2018. Včera padol druhý sviatok vianočný, moje decko dovŕšilo 15 - oslávime až cez víkend, nech si to konečne užije, lebo tieto narodeniny cez vianočné sviatky vždy tak nejak zaniknú pri predávaní darčekov a musím priznať, mladý si ich málokedy užije. Včera padli aj oplátky, ktoré sú mojim najväčším ťahákom. Toho roku som kúpila len tri balíčky - jeden padol na Vianoce za pomoci rodiny a ten druhý som zdarne zraňajkovala včera. No však ... tradičné raňajky. Už ako decko som si vydupala odkladať varené zemiaky z prípravy šalátu a 25teho som ich dusila vo vianočnej kapustnici.

Stránky

Zircon - This is a contributing Drupal Theme
Design by WeebPal.