Blog používateľa balalajka

Schytím leto za pačesy

Veľkú časť života strávime tým, že nežijeme ten aktuálny čas. Na niečo sa tešíme, pripravujeme, podmieňujeme tomu naše sny, túžby, to čo robíme. A walla – kadiaľ však presne povedie naša budúcnosť, to vlastne teraz ani nevieme ovplyvniť.

Ďalšiu veľkú časť zas venujeme minulosti. Prehrávame si ju, vraciame sa k nej, spomíname na ňu, niekedy ju až detailne rozpitváme. Napriek všetkému ju však nevieme zmeniť.

Tie hodiny a dni sa kotúľajú akoby nie vždy rovnakým tempom. Raz letia (to vtedy, ak to chceme oddialiť), potom sa zas vlečú (vtedy potláčame čas, nech už rýchlo rýchlo príde tá chvíľa).

Stavme sa ...

Stavme sa, že viete kto to je Jackie Coogan!

Nesúhlasíte? Že neviete?

Čítajte ďalej prosím ….

Kde bolo tam bolo 26.10.1914 sa v jednej hereckej rodine v Los Angeles narodil malý John Leslie “Jackie” Coogan. A poznačil svet filmu svojím životom a svet filmu  poznačil jeho život takmer celý.

Veľkolepo

Poslednou dobou mám pocit, že sa mi nič nepáči. Všetko je nejak veľmi nastajlované, samá kvetinka, samý volánik, obrovské rozmery, materiály, ktoré vyzerajú z diaľky veľmi draho, línie, ktoré vyrážajú dych.  A pritom je to len pozlátka. Akoby sa strácala funkčnosť, jednoduchosť, účelnosť.

Spolužiaci

Je skvelé stretnúť spriaznenú dušu. Ešte úžasnejšie je stretnúť tých duší viac. A úplne najosviežujúcejšie je, ak tie duše stretnete po x rokoch. Povedzme po takých 25. Napriek celému tomu elektronickému humbuku, kde viete kto kde presne čo varí, pečie, či ide na výhliadku, či sa cíti unavene, či nahnevane, napriek všetkému tomu neustálemu informovaniu o záľubách, aktivitách, dovolenkách, napriek tomu si máte ešte stále čo povedať. Ešte stále existujú chvíle, ktoré nikto nezachytil, nezdieľal.

Prajem ti ...

Sem tam v živote chcete niečo dôležité povedať. Niečo od srdca a nech to znie múdro. Napríklad, keď gratulujete k narodeninám niekomu, na kom vám skutočne ale skutočne záleží, chcete mu odovzdať do života nejaký dobrý vinš. Popriať niečo pekné, rozumné. Zväčša sa to točí okolo šťastia, zdravia, lásky ... prakticky tam pribudnú peniaze, úspech.

Zvláštne je, že ak sa rozprávate s človekom, ktorý si uvedomuje svoju smrteľnosť, často povie ... „škoda, že nemám viac času“.

Čas neprajeme akosi nikomu s narodeninovým vinšom.

Prečo?

Pritom je to jedna z tých devíz, ktoré neovplyvníme, koľko je nám jej dané. Ale nejak rovnako nevieme asi ani tak dobre ošetriť šťastie, zdravie, lásku,.... či je to naopak?

Dovolenka doma?

A prečo nie?

Niekto by mohol povedať, že ak si vezme dovolenku v lete, treba niekam ísť. Rozhodne. Ak máte chuť, tak smelo do toho. Ja som si aj toto leto povedala, že vlastne mi nič doma nechýba, že moje voľné chvíle strávené tak, ako mám rada sú oveľa lepšie, ako zabitý čas na letisku, vybavovaní batožiny, že navštíviť okolitú krajinu sa dá aj cez víkend a netreba mi na to celý týždeň, lebo aj tak sa vrátim akurát unavená a s kopou špinavého prádla a že vlastne ten efekt rýchleho relaxu a ešte rýchlejšie minutých peňazí neprinesie nikdy až tak dokonalé oddychové účinky.

Festivalové typy

Už je to nejaký ten piatok, čo som celkom slušne vydesila jedného mladého junáka, keď som mu dala nazrieť do záhybov svojich myšlienkových pochodov, či som a či nie som festivalový typ.

Ono - k letu tie festivaly patria. Hudba, slnko, priatelia, trochu vzruchu, trochu piva, hodne smiechu a dobrej nálady.

Ako som varila perkelt zo zelenej fazuľky

Milujem to také, keď moja mamina vbehne len tak do záhradky, aby sa pozrela čo má v nej nové a potom len ju vidím spomedzi hriadok vynášať plné náruče. Tu rajčíny, tam ma pošle po  misku na uharky, lebo sa potvory včera pri oberaní niekde skryli a sú tam také kúsky jak šalátovky Chichocem sa, potom zas červená cibuľka taká krásna tam je, že na šalát sa len tak pýta. Patizón, patizón sa toho roku velice dobre chytil, no a tekvicu – nechceš tekvicu? Nie mami, mám cukinu. No ale tekvica nie je cukina!!! A čo robíš z tej cukiny? Ja ti pribalím aj moju, môžeš ich pomiešať, ja mám inú odrodu.

Stránky

Zircon - This is a contributing Drupal Theme
Design by WeebPal.