Blog používateľa balalajka

Etiketa

Tak zistila som, že aj so mnou to nie je košér úplne.

Vždy som si myslela, že nejak nemám takú nejakú skrytú "vadu", že všetky sú dostatočne viditeľné Veľký úsmev.

Zákony schválnosti

Najviac inšpirácií na prácu ma chytá doma počas takých tých nepopulárnych domácich prác počnúc umývaním riadu končiac niekde medzi vyvešiavaním záclon. Samozrejme, v rámci mentálneho zdravia si ich nezapisujem. Však by sa na mňa dívali divne aj doma aj v robote, že s čím to behám mimo pracovný čas.

Najviac chuti upratovať koše prádla, špinavé okná či neumytý riad mám v zásade v práci. To hneď viem, kde začať, vizualizujem si to, ako by som sa do toho s chuťou pustila. Systematicky si viem predstaviť ako postupovať a čo ešte lepšie, v mojich predstavách sa mi to aj darí.

Miláčikovia II

Kedysi som čítala, že ak chcete lepší zdravotný stav, zadovážte si zvieratko.
Bolo to už dávno a ja som si predstavovala, že tým myslí psíka, mačičku, morča, rybičky.
Taký ten klasický domáci mazel ... i keď s rybičkami sa asi veľmi nepomojkáte.
Vlastne - možno tak s delfínom. Páčilo by sa mi mať doma delfína.
Naspäť.
Potom som trochu podrástla a čítala som niečo podobné tuším so spojitosti s Karlom Čapkom (ale nie som si istá), že ten na zníženie tlaku pozoroval rybičky.
Keď sme sa pre takmer 5 rokmi rozhodovali o domácom zvieratku, prešli sme všetky alternatívy zahŕňajúce alergiu na srsť zvierat. Bolo rýchlo navyberané.

Neistá správa o blížiacom sa konci školského roku

Kedysi tu Carly písavala o tom, ako sa teší na prázdniny.

Že to bude čas, kedy konečne nemusí chystať ráno desiate dcére do školy. Ako som jej vtedy závidela. Najprv tie desiate, lebo my sme chodili ešte len do škôlky a potom ten pocit, že tie desiate robiť netreba. Keby to bolo u nás o tomto pocite, že koniec robenia desiatej znamená začiatok prázdnin, tak ja mám 12 mesačné voľno.

Ale tak .... už sa u nás sprázdninieva.

MDD

Keď som bola malá, teda školou povinná, pamätám si na MDD veľmi dobre. Normálne sme sa učili, na tabuľu sme kriedou načmárali " DNES JE SVIATOK NÁŠ, NESKÚŠAJTE NÁS." a dokreslili kvetinkami po celej šírke a výške, aby nebolo kde písať poznámky. Potmehútsky sme ju zatvorili a čakali na učiteľa. Ten prišiel a tváril sa, že je normálny deň, aj začal učiť, potom otvoril krídla tabule a " Aleba! A kde budeme písať učivo?" tak zavrel a písal poznámky na tie krídla. Naozaj neskúšal a my sme boli vytešení ako lečo, lebo už len to bola výhra.

Nestojíme - máme spoždění!

Občas mám fakt ten dojem, že to tak funguje.

Občas čítaj často.

Včera došiel synak, že má uzavretú geografiu. Kukám naň. Jak uzavretú? Kde uzavretú? UŽ UZAVRETÚ???

A čo pre Boha sa vami mesiac v tej škole akože budú robiť? PrekvapeniePrekvapeniePrekvapenie

Už začali!

Teším sa v piatok do divadla. Však viete, sme to tu spískali. A pristupujem k tomu velice zodpovedne. Ja som celá taká velice zodpovedná, hlavne čo sa oblečenia týka Chichocem sa. Najprv som si myslela, že to poriečim štýlom čo šatník dal a dlho som neprevetrala ale nejak častejšie dostávam otázku - "čo si oblečieš v piatok?" ... nuž, skĺbiť dokopy cestu vlakom, fascinátor na hlavu a k tomu divadlo a cestu vlakom späť teda dá zabrať mozgovým bunkám. Predsa len som ešte taká dedinská hus a dokotúľať sa jak balík do divadla v rifliach čo v nich na kyselku chodím na bicykli mi nevonia.

Keď káva dvíha tlak

Ja to s tým zero waste fakt beriem vážne. Povedala som si, že budem dbať nielen na to čo produkuje odpad pri kupovaní nových vecí, ale že aj prehodnotím to, čo už používam a mám a či to vlastne ešte potrebujem.
I došlo na kávu. Mám také obdobia - štandardne pijem 2-3 kávy denne. Keď sa počet káv priblíži k 4, veľmi občasným 5, viem, že proste nadíde mesiac - dva a ja budem zas cofee free - teda odkávovaná. Zvyčajne prvé dni prerúbem s čiernym čajom a potom upustím aj od neho a nejak sa to zrovná. Preto sa stáva, že mi zahapruje kávovar. Proste tým, že mesiac stojí, upchajú sa v ňom tie oné. Kávovú sezónu začínam odvápnením. Lenže ... lenže sa stalo, že Gustík si povedal, že po 5 rokoch sa na mňa vybodne a ide do dôchodku. Tak sme sa spolu rozlúčili.

Stránky

Zircon - This is a contributing Drupal Theme
Design by WeebPal.