Blog používateľa balalajka

Jeden deň v jednom meste

Riešim dovolenku. Aby to bolo tak dokonale komplikované, mne sa vytrepať niekam len tak na pláž a nohy vyložiť a nechať si práškový cukor ... na palacinky v bufete za ťažké peniaze nechce. Teda iné chcem zažiť, lebo už som si povedala, že z takých dovoleniek som vyrástla.

Ako tu správne Kami poznamenala - potrebujem adrenalín. Veľa adrenalínu.

Padol nápad, že do Talianska so Zet a deckami. To by bola kopa adrenalínu. V prvom rade dať tú cestu sama s deckami a psom a trojnásobným "už tam budemeeeee?" Potom asi celkovo, čo s tou tlupou, lebo so psom predsa len hodne miesta dostanete ban na vstup.

Občas sa treba aj stratiť

Môj bývalý spolužiak Maťo si vycapil na FB nástenku obrázok, že už sa oteplilo. Lebo vyliezajú komáre, muchy, cyklisti a iná háveď.

Veru áno áno. Predchádzajúce dva krásne slnečné víkendy vyhnali von nielen motorkárov, ale aj mňa konečne na cestu dostali. Nejaký štrk sa ešte teda nájde, ale tak ... už to nie je také zlé.

Vedomé nakupovanie

V záchvate minimalizmu sa učím eliminovať veci, ktoré nepotrebujem a nevyužívam. Šatník mi začína dýchať. Len ja sa začínam dostávať do situácie, že ak si neožehlím, nemám čo na seba, lebo tie veci som fakt zredukovala. Pravdu povediac, zredukovaním nič nemení fakt. že žehlila by som aj keby tam tie veci boli, lebo v podstate som dala preč veci, ktoré som dlhšie nenosila, alebo som konečne usúdila, že mi ako zimnému typu nejdú.

Čo všetko sme podedili alebo za čo môže kopa s prádlom

Moja babka bola špecialistka v hľadaní. Keď sme niečo zapatrošili, či sa to samé skrylo pred našimi zrakmi, nastupovala do prvých radov babka. Systematicky prehľadávala kúsok po kúsku, nazrela do každého fioku, do každého rožku, nadvihla každé noviny až ... až znervóznela celú rodinu nie tým, že danú vec nie a nie nájsť, ale že už všetko prekutrala a bola vlastne všade. Chichocem sa Ale nakoniec - babka vždy danú vec našla.

Ideálne množstvo

K tejto úvahe som sa dostala po tom, ako sme sa bavili o stravovaní.

Jasné.

Zasa hrnce.

Docela ma zaujal fakt o tom, prečo niekto môže zjesť hocikoľko.

Často sa mi totiž stáva, že hocikoľko je pre niekoho priveľa, pre druhého primálo. Niekto sa trápi s rožkom na raňajky a niekto zdvihne obočie pri pojme dva rožky a dodá k tomu "LEN?".

Prvýkrát som sa s tým stretla na angličtine na strednej, keď sme sa bavili, kto čo raňajkuje. Katka vtedy ráno zjedla 4 chlebíky vo vajíčku. Úsmev Katka mala svojho času 55 kíl aj s kabelou učebníc pri výške cca 170 niečo centimetrov.

Ale iné som chcela.

Dokonalý šatník

Už aby začala cyklo sezóna, lebo nejak sa tak nechávam valcovať módou v poslednej dobe. To keď bude teplo na bicykel, budem riešiť, či mi cyklogate ladia s dressom a prilbou, ale teraz ... teraz som sa nechala unášať vodami casual wardrobe.

Povedzme si napriamo - po zrelej úvahe, 10tich hodinách spánku a veľkého špekupovania som došla k záveru, že som si nedala postaviť do nového domu šatník, aby som tam mala 30-36 kúskov handričiek. Lebo najprv ma to strašne štvalo, keď som si uvedomila, že mám minimálne 50 kusov vrchných dielov a aspoň 20 kusov spodných dielov a vlastne môj šatník by vystačil na dva minimalistické a furt som neni spokojná.

Tu nejde o to, že nemám si čo obliecť. Mám.

Len som chcela ... trochu nejak ... to uceliť.

A byť šik!

O topánkach, ktoré nikdy nebudem nosiť

No však furt riešim minimalizmus. A furt riešim to, ako to tie Francúzky robia, že také šik sú a trendy. A ešte sa snažím riešiť aj ekológiu, lebo však niečo pre tie budúce generácie treba zanechať. A tak so záujmom sledujem YouTube a tam sa mi priplietol jeden vlog o tom, ako sa postupne k tomu všetkému dopracovať a ako s tým aj normálne žiť, však nielen okolo toho písať.

Popri jednorázových fľašiach, kelímkoch na kávu a fast fasion som sa dostala aj k jednému bodu ohľadom nakupovania.

Nekupovať topánky, ktoré nikdy nebudem nosiť.

To čo za blbosť, hneď som si pomyslela. Kto by kupoval topánky, ktoré nikdy nebude nosiť?

Vydieranie

Ráno som si otvorila mail.
Keďže som čakala jednu správu, ktorá mi do normálnej pošty neprišla, výnimočne som sa pozrela, či mi nespadla do SPAMu. Ako to už u mňa chodí, už som to popozerala zbežne, že to vyhodím všetko do koša na odpadky a bude vybavené.
Docela ma pobavil mail s titulkou - POZOR! Boli ste napadnutý. No tak otvorím - sem tam sa niekto v Amerike nudí a nabúra sa mi že vraj do mailovky. Musí byť teda riadne sklamaný, keď tam nájde zväčša objednávky, odkazy na web stránky, reklamu a také tie obežníky, aby ste stránku navštívili, lebo je tam zaujímavý odkaz. Nejak som prestala písať aj korešpondenciu, keď sa dá všetko rýchlejšie vybaviť cez msg a smsky.
No tak som tú správu otvorila a čítam ... bla bla bla boli ste napadnutý trójsky kôň ...

Stránky

Zircon - This is a contributing Drupal Theme
Design by WeebPal.