Blog používateľa dan-cula

čítate-poznáte..?!

Po dlhej dobe som sa dala kamarátke namotať na román na pokračovanie. Sedem sestier a tri dni mojej dovolenky  padli knihám (6a7ešte nieje ).lebo ked čítam tak to musím dočítať. variť minimálne (keksíky to istia)..ale dnes už idem niečo aj porobiť..

som jediná tohto druhu čo sa týka čítania?!

Už prileteli...

...kto si tipol,že lastovičky,belorítky tipol si správne.Síce už sú tu týždeň ale veru mi ich je ľúto..lebo stále zima hmyz zalezený chúďatká netuším čo lovia.

ale ked ich vidím pred oknom na drôte potešia oko aj dušu..že aspon niečo ešte funguje..Slnko

Filmy pre pamätníkov

lebo ja už pamätník som..volné dni sviatkov teda večery som vyplnila pozeraním týchrt filmov.Zámerne som si vybrala roky 1955-1967.Nie žiadne ideologické a spomínanie na budovanie socializmu..Kukla som dve detektívky s pánom Chudíkom..veru som netušila že natočil aj takýto žáner kde bol vyšetrovatelom..paráda.žiadne litre krvi,bitky,akrobacia pri strieľaní..

potom mladučká Jana Brejchová s Ivanom Mistríkom,malá rola pre Hegerovú ale hlavne tá moda...z iného žánru mladá Pilarová,Matuška a ostatní páni herci z československa..

telka bola ostavená-letmo som prebehla program a vyhodnotila som to že tam si veru zas nič nevyberiem...ručné práce som nechcela robiť-povedala som si,že sviatok tak sviatok.

 

Zas prefackali slovenčinu?!

Pred chvílkou som počula v rádiu správu kolko je na lodiach v suez.preplave ovcí-nemalo by to byť oviec?alebo  na časopise -vnutri nájdete LÚŠTENKY-namalo by to byť krížovky..

normálne mi to píli uši a kole oči...priznám sa nechce sa mi študovať pravidlá Sj.Je to len môj postreh.

Prvý krát som plakala..

Od začiatku korony teda od vlani prečitala som kadečo aj nejaké videá videla ale to čo mi vyskočilo sobotu -video od lekára z juhu slovenka" ja ešte nechcem zomrieť"-poviem vám zamávalo to so mnou!A to už mám dosť rokov aj teraz v týchto mesiacoch u nás je veru tých osudov všelijakých ale toto...možno malo vplyv aj počasie ,že bolo tak sychravo,surovo aspon u nás.Celý den som mala potom v hlave len čierne myšlienky.

a sprostá ešte k tomu som si cielene našla dr.Bukovského v rozhovore Traja doktori a korona s mudr.Šuchom a mudr.Janeková iba preto,že sú dvaja z nich martinčania a pani doktorka takmer martinčanka..čistá zvedavosť-no sobota bola deprimujúca.

Selektujem...

Od nového roku som televíziu videla si 1/2hod...pred pár rokmi sme telku nemali a nechýbala nám tak som si povedala,že tohto roku s tým seknem..zatial to ide.

počuvam hlavne rozhlasové hry ,občas nejaký film na YT,kadejaké rozhovory a tak..teraz kým ešte nerobím vonku a venujem sa ručným prácam po večeroch celkom pohoda.

v sobotu som natrafila na asi 20min.rozhovor na zvtv-Milka Zimková a Marela Laiferová..dámy ktoré nestratili zdravý úsudok,krásna slovenčina...pre mňa sa stali na celý víkend hviezdami.

Moja prvá výhra..

...včera mi prišli zubné pasty ktoré som tu vyhrala!ďakujem

 

Vytáčajú ma do biela!

Momentálna situácia u nás-jeden obchod zavretý, lebo medzi sviatkami jedna pozitívna na marodke doma..to je ok! ALE obchod otvorený bol ešte 2.1.2021. Všetky robili potom sa prevalilo, že jedna pozitívna tak 4.1.obchod zavreli do odvolanie.  LEBO všetky pozitívne!! No ide na drbnúť! Kto má maslo na hlave? Vedúca predajne alebo vedenie Jednoty? alebo hygiena?

A my sme tam chodili!

Druhý prípad-baba doma všetkých pozitívnych a ona do roboty chodila do včera lebo za 1.1 a 6.1 je predsa príplatok!!

Takýchto ozaj posadiť na papierovú loď a do mora s nimi....

 

Stránky

 

Naničmama.sk

Každá z nás sa občas cíti nanič. S nami ten pocit prekonáte!
Zvládnite spolu s nami deti, manžela, domácnosť, varenie, prácu, zdravie, krásu ... Všetko vrámci hesla - Som krásna, múdra, úspešná a už len občas v "depresii" ;). Podeľte sa o svoje zážitky, skúsenosti v blogu, požiadajte o radu v diskusnom príspevku, alebo v právnej poradni, podeľte sa so svoj recept, pridajte obrázok