Blog používateľa dasa_

O Peťkovi a punčákoch

Už dva roky chodím medzi postihnutých. Dospelých postihnutých. Takých, o ktorých sa 24 hodín denne starajú rodičia.

Na začiatku mi bolo povedané, že mám s nimi robiť ručné práce. Aj som sa snažila a skoro pol roka mi trvalo, kým som pochopila, že tadiaľ cesta nevedie. Sú to síce papierovo dospelí ľudia, avšak mentálny vek je veľmi, veľmi nízky. Niekde na prelome jasličiek a škôlky.  Teda, aby sme si rozumeli. Oni nie sú nešťastní. Majú svoje svety. V nich sa pohybujú, v nich sú si istí. Potrebujú to svoje, čo poznajú. Potrebujú vidieť mamu. A sebe podobných ľudí.

Keď som prišla prvý krát, Peťo chcel so mnou hrať karty. V hlave sa mi hnali všetky pravidlá, ako sa čo hrá. Úplne zbytočne. Ide iba o púšťanie kariet na zem. Na to som prišla oveľa neskôr.

Valentína neoslavujem

Keď som drala školské lavice, o tomto sviatku sme nechyrovali. Na strednej sme akurát riešili vždy nejaký večierok k MDŽ ako príležitosť na ľubovoľný večierok a v škole ako deň neskúšania.

O dosť neskôr sa objavili rôzne milé pohľadnice so sladkými veršíkmi. Niečo sa mi marí, že som občas aj niečo dostala. Dnes to zase vidím ako príležitosť pre kolegov na nejaký pohárik.

Znovu o upratovaní

Priznám sa, upratovanie ma extra nebaví. Ale byť v upratanom, tak to áno. Je to super pocit. Mnohokrát rozmýšľam, či ľudia bežne dokážu udržať upratané stále. Ako vidím v telke prepadovku, aj s kamerou, vraj niečo vyhrali. A tam všetko vyupratované? Neviem, teda u nás, aj ked je veľa vecí zracionalizovaných, vždy by som potrebovala aspon na 3 minúty to doma "zhrabať", teda schovať to, čo niekde špatí. Alebo aspon vyvetrať, zatiahnuť závesy a stlmiť svetlo Veľký úsmev

Poznám v svojom okolí pár žien, ktoré upratovanei fakt baví. Oddýchnu si pri tom, zrelaxujú. Mne to znie čudne, ale snažim sa to pochopiť. Zrejme na tom niečo je.

Na pošte

Nedávno tu Aramana rozprúdila debatu o pošte.

Tak budem v téme pokračovať. Možno trochu technologické okienko.

Vedeli ste, že pošta má svoju vlastnú aplikáciu do mobilu? Priznám sa, že nie som veľký priaznivec mobilových "apiek", no ale keď som sa dočítala, že si môžem rovno v mobile vytvoriť vlastný lístok, bolo rozhodnuté. Vyskúšam.

O neodtekajúcom drese

Asi to poznáte viaceré. Kuchynský dres má proste tú vlastnosť, že sa z času na čas zhorší odtok. Najjednoduchšie riešenie je chémia. Len teda, naozaj to chceme? Potom sa dá ten odtok čistiť aj mechanicky. Nie veľmi príjemná práca.

Dieta 3N

Asi ste videli aj vy. Poletuje to tu po sociálnych sieťach. Dieta 3N - Nekúpiš, Nemáš, Nezožerieš Veľký úsmevVeľký úsmev

Vedeli ste, že mrkva nie je zdravá?

Ospravedlňijem sa, že toto zaradzujem do Klubu strelených. Ale inak to asi nejde.

Aj vy ste odmala deťom tvrdili, že mrkva je zdravá? Že ju musia spapať? Patrila mrkva medzi prvé jedlá, ktoré ste dávali babatkám? Zrejme všetko zle....

No dobre, preháňam. Lenže to je priamy dôsledok čítania zákonov.

Od 1.1.2020 sa znížila DPH z 20 na 10% u vybraných druhov zdravých potravín.

Zoznam tovarov, na ktoré sa používa znížená sadzba DPH je prílohou zákona. V prílohe zákona sú vymenované Číselné kódy zo spoločného colného sazdobníka. A zo záhadného dôvodu vypadla skupina 07 06 - Mrkva, repa, zeler buľvový, reďkev, chren....

Príbeh jednej lásky

Podoby lásky sú rôzne. Niekedy sa zdá, že tí dvaja, čo sa stretli, presne zapadli do sebe. Boli si súdení. A keby to bola rozprávka, alebo aspoň romantický film, žili by šťastne spolu až do smrti. Len ide o reálny život.

Stránky

 

Naničmama.sk

Každá z nás sa občas cíti nanič. S nami ten pocit prekonáte!
Zvládnite spolu s nami deti, manžela, domácnosť, varenie, prácu, zdravie, krásu ... Všetko vrámci hesla - Som krásna, múdra, úspešná a už len občas v "depresii" ;). Podeľte sa o svoje zážitky, skúsenosti v blogu, požiadajte o radu v diskusnom príspevku, alebo v právnej poradni, podeľte sa so svoj recept, pridajte obrázok