Blog používateľa Dasa_

Cestovateľské vychytávky

Pristalo mi na FB v schránke jedno video s cestovateľskými vychytávkami. Po pár ukážkach balenia prišla časť, ktorá ma preniesla v spomienkach niekoľko desiatok rokov späť.

V ukážke schovávali peniaze pred zlodejmi. Mali na to niekoľko super vychytávok. Aj my sme mali. Keď sme si cestou za hranice, stačilo aj Poľsko alebo Maďarsko chceli vylepšiť skromný devízový limit nejakými vykšeftovanými dolármi... Alebo aj ušetrenými päťstovkami.

Kniha, ktorá ma zaujala

Priznám sa, na škole som dejepis nemala rada. Veď prečo aj, keď po nás učitelia vyžadovali hlavne vedieť roky. A vojny. Ja viem, vo vojnách sa to mlelo a utváralo. Ale teda, mne sa to nepáčilo.

Mňa skôr zaujímalo vždy, ako ľudia vtedy žili. Čo celé dni robili, čo jedávali, ako sa umývali.

Pri poslednej návšteve knižnice mi manžel priniesol knihu od Tunde Lengyelovej Život na šľachtickom dvore. Konečne kniha, aká ma baví. Síce by som prijala oveľa viac obrázkov a ilustrácii, ale vďaka aj za toto. Kniha popisuje život v Hornom Uhorsku niekedy v rozmedzí rokov 1526 až 1790. Popisuje oblečenie, bývanie, domácnosť, hygienu a trávenie voľného času v šľachtických rodinách.

Šošovica

Tak naše te.co zaviedlo novinku - zoberiete si do ruky scanner a nákup si sami priebežne nahadzujete do systému a môžete rovno ukladať do tašky.

Čítala som o tom, tak som to chcela vyskúšať. Podarilo sa mi aj zeleninu navážiť, aj zadať 2 kusy pečiva. Akurát šošovica sa ukázala ako problém. Tvrdošijne mi vypisovalo, že tento tovar môžu nakupovať iba tí, čo už majú aspoň 18 rokov Veľký úsmevVeľký úsmev

Znova sen :)

Sníva sa mi často. Sny bývajú búrlivé a často je to pri rozprávaní hodne zábavné. Dokonca, podľa toho, čo ukazuje náramok, v noci aj chodím kade tade :)

Už sa mi snívalo všeličo. Najpamätnejší je sen, keď som mala cca 14 rokov a snívalo sami o vlastnej svadbe. Ženích bol veľmi podobný môjmu manželovi, akurát oficiálne sme sa zoznámili až o 20 rokov neskôr. Napriek tomu, že sme sa stále pohybovali blízko seba.

Kedysi som aj hľadala vysetlenia, ale dnes už nie. Dnes to beriem ako spestrenie.

Včera sa mi sníval taký divne príjemný sen. Zrazu niekto, koho som nepoznala ma  s veľkým zaľúbením fotografoval. Úplne z blízka, detaily na tvár.

Trochu ma to prekvapilo, lebo také veci nemám rada. Ale inak v pohode.

 

Čo je láska?

Našla som na internete článok. Žiaľ, nedopátrala som sa zdroja, naviac, článok bol zrejme viac krát prekladaný. Ale aj tak skúsim časť z neho reprodukovať.

Psychológovia sa pýtali detí vo veku 4 až 8 rokov, čo je to láska. Ich odpovede občas nútia aj k zamysleniu. Alebo pobaveniu

Hrozba cickami

Cez víkend som bola na takom tvorivom stretnutí. V relatívne malom kruhu sme šili bábiky a skúšali tkať.

Keď už boli bábiky došité, tak došlo na fotografovanie. Plánovaná póza pre bábiky bola s rukami prekríženými a založenými pred telom. Neviem to až tak presne povedať, tak pripájam foto:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Moje počítanie

Matematika mi zvyčajne nerobí problém. Bežné veci si viem spočítať.

Len občas sa v mojej hlave niečo prepne a ja zrazu spravím niečo, čo už hodinut neskôr neviem pochopiť.

Prvý krát som si to uvedomila asi pred 20 rokmi. Bola som v obchode, takom bežnom, pultovom. Aké boli pred 20 rokmi všade. Hľadala som niečo na večeru. Bývala som vtedy sama a zrazu mi oči padli na párky. Nemám ich rada, avšak v hlave mi to začalo zvláštne rotovať. Hovorím si - čo keď už  mám párky rada? Možno mi už budú chutiť. Tak si kúpim. Ale koľko si kúpiť? Dva kusy? Štyri? Čo keď mi fakt zachutia. Čo potom? Obchod bude už zatvorený. Tak som si prosím pekne kúpila 8 kúskov. Samozrejme, nechutili mi. Ani jednu som nedala :)

O rodine, v ktorej sa nič nestalo

Česká televízia a teda hlavne režisérka Helena Třeštíková počas 35 rokov natáčala páry. Brali sa niekedy koncom roka 1980-81 a ona ich pravidelne navštevovala a zaznamenávala ich život. Najskôr bol plán 5 rokov, potom tuším 15, 20 a nakoniec 35 rokov.

Vlastne je to veľká reality šou. Niekoľko manželských párov sledujeme dlhé roky. Majú presne zaznamenaný svoj život. Ako málokto.

A teda, naozaj to nie je veselé. Aktuálne odvysielali 3 časti (ČT2) a ani jedno manželstvo nevydržalo. Nejak mám pocit, že zatiaľ ženy dopadli horšie. Neviem, či boli pasívnejšie, či sa viac venovali rodine, netuším.

Stránky

Zircon - This is a contributing Drupal Theme
Design by WeebPal.