Blog používateľa Dasa_

Nedotýkajte sa...

Pridávate krásne vyfarbené jesenné fotky. Chcela som aj ja niečo nájsť. Tak som prehrabávala svoj archív. A narazila som na fotky listov.

V mysli sa mi hneď vybavila básnička, tuším je autor Daniel Hevier. Je veľmi stará, myslím tá básnička a ani netuším, či si ju dobre pamätám. Bude to len taký môj pocit z jeho riadkov a k tomu pár fotiek

"Nedotýkajte sa listov

na zem spadnutých.

Možno v nich ešte prúdi

elektrina stromu"

Hamburger

Neviem, či toto bude ten najlepší príklad toho, ako všetko zlé môže byť na niečo dobre Chichocem sa

Pred časom som tu riešila problém, ako správne pripraviť fašírky, alebo ak chcete hamburger.

Dostala som mnohé rady, postupne ich skúšam.

Zároveň som ale prišla na to, že ja vlastne ani neviem, ako to má chutnať. A tak som sa rozhodla, že budem testovať.

Naozaj je pozitívne myslenie liek na všetko?

Rozmýšľam, kedy vlastne to pozitívne myslenie ku nám prišlo. Kedy sa stalo to, že zrazu liekom na všetko je pozitívne myslenie. Vraj stačí myslieť na to, čo chceme a všetko sa splní. Priznám sa, že občas mám tých motivačných citátov plné zuby. A teda, len málo ich aj prečítam.

A znova o knihách

O knihách sa tu myslím bavíme celkom často. Minimálne prd Vianocami.

U nás sme zaviedli taký zvyk, že vždy píšeme Ježiškovi, aké knihy by sme radi. A potom sa 24. odpájame a čítame. Kľudne dve, tri knihy naraz. Užívame si to.

Ja si vždy aspoň pol roka dopredu vyberám, čo by som chcela. Knihy prečítam a potom zvyčajne putujú. Niektoré si nakoniec nechám, čítam opakovane. Niektoré darujem, občas sa mi niečo z túlačiek aj nevráti.

Čítam priebežne aj cez rok a to, čo mám pripravené na čítanie je na viacerých miestach. Aj na nočnom stolíku. Veď to poznáte, taká malá milá pyramídka. Občas sa to preukladá, keď sa upratuje, inak tam čakajú na svoju príležitosť.

Zo školy

Ach jááj,  kde s tie časy, keď sa naše dieťa do školy tešilo...

Dnes je už skúsený stredoškolák a ku škole má vzťah hooodne vlažný. Nie je problém ani tak učenie ako to, že tam musí byť. No čo už, nie sme všetci rovnakí ÚsmevÚsmev.

Okolo delfína rovno, pri praclíku doprava

Niekedy mám pocit, že na masovú dovolenku v Bibione sú len dva názory. Buď "absolútne áno" alebo v "žiadnom prípade".

Vrátili sme sa práve z desiateho pobytu za posledných 15 rokov a tak tuším môžem povedať, že my patríme k tej druhej skupine. Je to taká naša letná klasika. Kým sa chodilo s malými deťmi, oceňovali sme, že je na ne na pláži naozaj myslené. Naviac, tá hromada piesku všade okolo, proste raj.

Galéria Ľ. Fullu v Ružomberku

Obrazy a hlavne ilustrácie Ľudovíta Fullu sú spomienkami na detstvo nejedného z nás. Mnohí máme doma knižku riekaniek Varila myšička kašičku, prípadne Prostonárodné povesti od Pavla Dobšinského. Obe tieto knižky obsahujú jeho ilustrácie. V časoch, keď nemohol úplne voľne tvoriť, tak sa venoval hlavne takejto "drobnejšej" práci.

 

 

Príhody psa a skúsenosti II.

Pred časom som pravidelne 2x do týždňa chodila ulicou okolo gymnázia u nás v meste. Za plotom bol krásny pes so smutnými očami. Ušla mu loptička do ulice. To som si myslela. Tak som mu ju hodila. On sa nadšený za ňou rozbehol. A čuduj sa svete, znova mu unikla za plot.

Keď som išla najbližšie okolo, zase na prázdnej ulici loptička. Celé sa to opakovalo.

Stránky

Zircon - This is a contributing Drupal Theme
Design by WeebPal.