Blog používateľa dasa_

Moje sny

Sníva sa mi celý život. A dosť často si sny po prebudení aj pamätám. Dokonca som istý čas došla do stavu, keď som si dokázala uvedomiť, že som vo sne a smeniť ho.

Dnes ma už tie moje sny iba zabávajú. Nehľadám v tom nejaký význam. Teda, možno si trochu uvedomujem, čo aktuálne riešim, čoho je asi priveľa.

Tajomstvo práčky

Máme v rodinu práčku - pamätnicu. Najskôr som tomu nechcela veriť, ale je to tak. Tá práčka má 44 rokov. A verne slúži. Správne hádate, je to Tatramatka.

Aj som si povedala, teda, kvalitné výrobky vtedy vyrábali. Keď tolko vydržala. To boli iné časy.

Rodinné tajomstvá

Vraj má každá rodina svoje tajomstvá. A ako beží čas, tak sa také stáve, že vieme o tajomstvách v cudzích rodinách, ale tie z vlastnej minulosti už nepoznáme. Občas si dokonca myslíme, že kedysi sa nič nedialo, že iba tvrdo pracovali a nič iné nebolo. Také bieločierne ako sú aj tie staré fotky

Minulý týždeň mi mama tajomne odovzala nejaký balík. Vraj mám otvoriť až doma. Tak som zvedavo otvorila. Igelitka, vrecko a stará handra starostlivo uviazaná. A v nej korešpodencia. Hlavne môjho deda, ktorý v 1940 narukoval do Slovenskej armády.

Ako upratať lekárničku

Áno, je to neuveriteľné. Aspoň pre mňa. Nemožné sa stalo skutočnosťou. Niečo, na čo sme sa chystali už pár rokov dozadu. Stále sme si hovorili, striedavo jeden alebo druhý - mali by sme urobiť poriadok s liekmi.... Mali.

Až v sobotu prišiel ten deň. Zrazu z čista jasna sa môj manžel pustil do toho. Tak som ho v tom nenechala. Vypratali sme si to všetko na stôl a začalo sa tiredenie.

Máme takú klasickp vielu trojpoličkovú lekárničku s velkým červeným krížom na dvierkach. Tak sme lieky delili na tie od kašľu a nádchy, od žalúdka, žlčíka..., potom od bolesti.

No ale čo s tými, čo sú po expirácii, respektíve to nikto nebude jesť? Najviac bolo rôznych vitamínov, výživových doplnkov. A mastí a kvapiek do očí.

Ako sa objednať na testy

Potrebujete z rôznych dovodov test na Coronu? Zatiaľ som počúvala len celé histórie o tom, ako sa nedá dovolať na zverejnené čísla, ako si vás prehadzujú z jedného čísla na druhé. Neskúšala som, zatiaľ sa u nás neukázala potreba.

Preto ma dnes celkom prekvapilo, že na odber sa dá objednať aj elektronicky.  Vyzerá to jednoducho, prehľadne a elegantne.

Tak verím, že ak niekto bude hľadať takúto informáciu, štátny web https://www.korona.gov.sk pomôže.

A ak ste to už využili, dajte vedieť aj iným, ako to funguje.

Blahoželáme maturantom k úspešnému ukončeniu štúdia

Uff, myslím, že v tomto momente sa oslavuje v mnohých rodinách maturantov. Práve tuším úspešne odmaturovali.

Ani neviem, čo si o tom myslieť. Po pravde, teší ma to. A pevne verím, že sa v reformách bude pokračovať.

Ako povedal náš maturant - tento minister je fast moderný.

Matky pochopili prvé

Veľmi často sa v krízových situáciach stáva, že pokiaľ muži rokujú, rozmýšľajú, zasadajú.... ženy pochopia situáciu a miesto rečí začnú konať. Lebo vedia, že keby vždy čakali na presné pokyny, tak mnohokrát je neskoro.

Presne toto mi napadlo, keď som prečítala blog pána doktora Šteňa  Rúška sme nenosili ako prví v Európe náhodou. Príbeh rúšok na Slovensku.

Čiernobiela alebo farebná fotka?

Oj, nejednu hodinu sme doma strávili prehŕňaním sa v starých rodinných fotografaich. Ak nie sú vzorne popísané, tak po rokoch už len hádame, kto je na nich. Podľa rôznych pomôcok hádame rok, kedy vznikli.

Tá čiernobiela fotografia má svoje čaro, dýcha atmosféra.

Keď som sa dočítala, že moja obľúbená stránka, vďaka  ktorej sa snažím udržiavať náš rodokmneň, sprístupnila nástroj na jednoduché kolorovanie, okamžite som išla vyskúšať.

Stránky

 

Naničmama.sk

Každá z nás sa občas cíti nanič. S nami ten pocit prekonáte!
Zvládnite spolu s nami deti, manžela, domácnosť, varenie, prácu, zdravie, krásu ... Všetko vrámci hesla - Som krásna, múdra, úspešná a už len občas v "depresii" ;). Podeľte sa o svoje zážitky, skúsenosti v blogu, požiadajte o radu v diskusnom príspevku, alebo v právnej poradni, podeľte sa so svoj recept, pridajte obrázok