Blog používateľa dasa_

Aj u vás nasnežilo?

Tak sme sa tento rok dočkali. Konečne máme trochu snehu. Nie, nie sme v našej rodine lyžiari. Popravde, hory snehu ma skôr desia. Ale to, čo máme aktuálne u nás, je tak akurát. Do rána to stihli z ciest odpratať. Čiastočne sú očistené aj chodníky, je primrznuté, tak sa to rovno netopí a nie je kaša. Čo viac si možno priať? A dokonca to vyzerá, že v noci ešte trochu pripadne.

Normálne mám vďaka tomu od rána dobrú náladu.

A u vás to vyzerá jak?

 

U nás dnes ráno takýto výhľad z okna, respektíve balkóna

 

Čo vlastne potrebujeme k životu?

Koľko ľudí, toľko názorov, čo vlastne potrebujeme k životu. Každý sa na to pozerá zo svojho uhla, na základe svojich skúseností.

Ale jedno asi platí všeobecne - potrebujeme niekoho, s kým sa môžeme rozprávať. Niekoho, kto bude počúvať. Komu sa môžeme zverovať so svojimi plánmi, kto ich s nami dokáže prediskutovať. Prediskutovať, nie iba v zárodku zlikvidovať. (Spomenula som si na Toma Hanksa a jeho loptu, keď stroskotal na opustenom ostrove, tiež sa s ňou rozprával)

No nie je ľahké hľadať takú osobu. Toto, čo ochotne počúva a neprináša vždy a za každých okolností iba vlastné riešenia. Toho, čo síce pozná našu históriu, ale aj tak môžeme vyťahovať rôzne staré zážitky.

Vieme, čo chceme?

Stretli sme známu. Naše deti spolu vyrastajú v rôznych druhoch škôl cca 20 rokov. Zažili sme rôzne fázy a myslím, že sa dosť poznáme.

Dnes už synovia študujú na vysokých školách. Stále sú priatelia, ale nie to som teraz chcela. Vzdychala, že jej syn je stále iba v knihách, nikam nechodí. Iba sa učí, alebo sa venuje frajerke.

Dávajte pozor, čo poviete malým deťom

Cez víkend som niekde na FB čítala také trochu humorne myslené upozornenie pre rodičov - "Nenechávajte deti príliš dlho u babičky. Nášho syna sa predavačka v obchode spýtala, koľko má rokov a on povedal: Keď Boh dá a ja sa dožijem, tak v septembri budem mať 6" ÚsmevÚsmev

Jasne, trochu prikrášlené. Ale mne to pripomenulo niečo z môjho života.

Prevetraný jazyk

Stryná bola celý život medzi ľuďmi. Dlhé roky nerozlučná dvojica so strýkom. Inak ako spolu ich človek asi ani nevidel. No na prahu osemdesiatky strýko odišiel.

Ostala sama. Najskôr boli dosť veľké obavy, jak to zvládne. Dcéry pomáhajú, vnučky chodia. Každodenne. Prekvapivo to zvláda celkom dobre, ale predsa len, veľa času zrazu trávi sama.

Sem-tam sa vyberie na návštevu. Je s ňou vždy veľká zábava. Má kopec historiek, poznala veľa ľudí. Veľa vecí chápe po svojom.

A tak sa po novom roku vybrala k našim. Zo dve hodinky strávili v družnom rozhovore. A keď odchádzala, namiesto lúčenia zahlásila:

"Ďakujem vám, že som si mohla trochu prevetrať jazyk"

Veru, to prevetranie jazyka, udržiavanie spoločenských kontaktov je dôležité v každom veku.

Rozprávkové šaty na hrade v Trenčíne

Krásna výstava rozprávkových kostýmov  na hrade v Trenčín

Ach my ženy

Posledné dni som trávila v nemocnici. Vždy ma fascinuje, aké rôznorodé veci sa dozviem. Ľudia radi rozprávajú. Takže vždy sa dostanem do množstva príbehov. Každý jeden je hodný knihy.

Ale nie o tom som chcela. Ale o nás ženách a našom myslení. Jedna zo spolupacientiek (70+, už mala pravnúčatá) bol ťažký stav. Po trojmesačnej hospitalizácii už nemohli nájsť žilku a tak jej do žíl na krku všili kanylu. Popisujem to laicky, proste mala ventil, cez ktorú jej dávali potrebné lieky, odoberali krv. Síce nepohodlné, ale riešenie.

Jesenná krása

Milujem jeseň. Presne tento úžasný čas, ako je práve teraz. Ranná hmla s prísľubom slnka. Presne pred 22 rokmi som bola v pôrodnici a bolo úplne rovnako.

Stránky

Sezónne recepty

 

Naničmama.sk

Každá z nás sa občas cíti nanič. S nami ten pocit prekonáte!
Zvládnite spolu s nami deti, manžela, domácnosť, varenie, prácu, zdravie, krásu ... Všetko vrámci hesla - Som krásna, múdra, úspešná a už len občas v "depresii" ;). Podeľte sa o svoje zážitky, skúsenosti v blogu, požiadajte o radu v diskusnom príspevku, alebo v právnej poradni, podeľte sa so svoj recept, pridajte obrázok