Blog používateľa Dasa_

U zubára

Tak som bola včera u zubára. Myslela som, že iba normálna preventívka (absolvujem 2 do roka). No tentokrát to bolo horšie, odchádzala som o stovku ľahšia. No čo už človek narobí.

 

Zubár sa presťahoval do nových priestorov. Všetko vonia novotou. Krásne zariadené.

Už pri vchode majú poličku na prezutie. Treba dať na nohy návleky. Celkom to chápem, nemusia toľko upratovať.

V kníhkupectve

Po nákupoch sme s manželom zablúdili aj do kníhkupectva. Nebolo to také úplne bežné kníhkupectvo. v podstate sa tam nenájdu rýchloobrátkové knihy, ťažko by tam čloek hľadal červenú knižnicu.

Domáca kozmetika: peelingy zo zeleného čaju, kávy a čajovníka

Naučili sme sa kriticky pozerať na to, čo dávame do úst. Vyberáme si samé zdravé veci, chceme čo najmenej prídavných látok. Ale čo naša koža? Dávame tomuto najväčšiemu vylučovaciemu orgánu nášho tela naozaj len to najlepšie? Pomáhame mu vysporiadať sa s tým, čo je okolo nás? Skúsme pri starostlivosti o telo trochu experimentovať a používať tie suroviny, ktoré máme bežne v domácnosti.

Lyžičky

Upratujem kuchynskú linku. Nie, nebojte sa, nie je to predvianočné upratovanie. Keď tak nad tým rozmýšľam, tak je to skôr veľkonočné upratovanie asi tak 2-3 roky dozadu Pohoda

Nikam sa neponáhľam, tak postupujem pomaly. Dve, tri poličky alebo šuflíky za týždeň ÚsmevÚsmev

Workshop

Tak som si prečítala o tom, ako sa v Žiline konal workshop o dopravných problémoch. A najzábaavnejšie na tom celom je to, že niektorí účastníci ho nestihli. Síce mali časovú rezervu, ale dĺžku kolóny pod Strečnom nedokázali odhadnúť správne Veľký úsmevVeľký úsmev

 

Óda na lepiacu pásku

Kedysi dávno, pradávno som sa nasťahovala do malého a hlavne starého bytu. Všeličo bolo treba opravovať. A ja som nemala ani peniaze, ani nikoho, čo by mi s tým pomohol. Veru oprava tečúceho wc nie je žiadna sranda. Vtedy mi dal kolega jednu radu. Najskôr som to považovala z a ridnu blbosť. Veď uvážte. Kúpiť široký leukoplast a chemoprén. Ten naniesť na leukoplast a tak to wc zalepiť. Ale napodiv, ono to bungovalo. Spoj vydržal pekných pár rokov. Vďaka leukoplastu bol pružný.

V opere

Pár krát do roka absolvujeme výlet za kultúrou. Teraz prišiel rad na operu. O tej neskôr.

Nedotýkajte sa...

Pridávate krásne vyfarbené jesenné fotky. Chcela som aj ja niečo nájsť. Tak som prehrabávala svoj archív. A narazila som na fotky listov.

V mysli sa mi hneď vybavila básnička, tuším je autor Daniel Hevier. Je veľmi stará, myslím tá básnička a ani netuším, či si ju dobre pamätám. Bude to len taký môj pocit z jeho riadkov a k tomu pár fotiek

"Nedotýkajte sa listov

na zem spadnutých.

Možno v nich ešte prúdi

elektrina stromu"

Stránky

Zircon - This is a contributing Drupal Theme
Design by WeebPal.