Blog používateľa dasa_

Katastrofista u zubára

Nuž čo, každý si nesie nejakú výbavu po predkoch v svojich génoch. A tak som ja verným obrazom svojej babky. Furt vidím nejaké katastrofy. Okamžite mi v hlave bežia všetky možné scenáre.

Začiatkom decembra som mala termín u zubára. Žiaľ prišiel do toho pohreb. Druhý termín pred Vianocami - ďalší pohreb. Milá sestrička mi dala januárový termín.

Už pár dní pred ma začali bolieť zuby. A čo je divné, nielen vpravo hore, ale aj vpravo dole. Divné preto, lebo tam mam implantáty. A tie by snáď bolieť nemali.

Pozývam vás na Vianočné trhy

Máme doma za sebou ťažké časy. Vlastne všetko to vyvrcholi dnes. Celý ten kolotoč chorôb, nemocníc, obáv. A pohrebov.

A tak padá na mňa smútok a únava. Ale videla som niekde vec, čo ma oslovila.

Dnes pozývam všetkých na Vianočné trhy. Tak separé, doma. My si urobíme cigánsku. Len tak jednoducho, mám v chladničke plátky krkovičky, naklepem, opečiem ako minútku. Ku tomu smažená cibuľka. Jediné vhodné pečivo, ktoré som zohnala sp kaiserky. Nevadí, budú tie.

Darčeky, darčeky, všade samé darčeky

Priznajme si to, Vianoce sú hlavne o darčekoch. Najskôr dlho vyberáme, čo komu. Zháňame. Skrývame.  A potom pozorujeme, či sme trafili. Či sa darčeky páčia.

Snažila som sa loviť najskôr v mojej pamäti. Či sú tam uložené nejaké darčeky. Potom som otravovala manžela. Syna. A ostatných v mojom okolí.

Pozeraj, kam chceš ísť

Kedysi dávno, pradávno, keď ešte na internete nebola všetka múdrosť ľudstva Pohoda, som rada čítala rôzne motivačné knihy. Po pravde, neviem, či mi to pomohlo, ale čítalo (a predstavovalo) sa mi to dobre. Je však pravdou, že len máločo mi ostalo z toho v hlave.

Clivota na duši

Ťažký týždeň mám. V sobotu odišiel blízky príbuzný. Moja prvá spomienka ako malého decka je, keď mi na Štedrý večer nahovoril, že u nich už Ježiško bol, že mal takú veľkú čapicu. Musela som byť dosť malá, lebo v tejto spomienke ešte nefiguruje ani moja sestra. Bol výborný rozprávač, o niektorých jeho spomienkach som tu už veru aj písala.

V pondelok ráno ďalší telefonát, ktorý neveštil nič dobré.

Oba pohreby dnes. Naozaj ten prvý až po 4 dňoch, pohrebné služby u nás nestíhajú. (To ma veru celkom desí)

Ale nie len o tom som chcela, nejak dnes tematicky sa mi dostalo do ruky čítanie, kde jedna z rád pre dobrý život bola - ži tak, aby tvoje telo vydržalo do stovky, ale aby tvoja duša bola pripravená aj hneď zajtra odísť.

Ako dokáže jedna predavačka potešiť

Tuším som už dlhšie nebola v obchode na nákupe. Teda ak nepočítam potraviny a drogériu. No a včerajšie upratovanie skrine ukázalo, že potrebujem zimné nohavice.

Prvé nohavice, čo som videla a zobrala do ruky sadli, tak som sa ešte zabehla pozrieť do kávové obchodu, kde majú aj oblečenie. Reku kúpim si nočnú košeľu, bola v akcii. Už som išla k pokladni, keď ma zastavila predavačka, či si to nechcem radšej vyskúšať. Lebo teda podľa nej som si zobrala príliš veľké číslo. Mne vraj v pohode stačí aj menšie číslo. No balzam pre moje uši ÚsmevÚsmevKto by toto nepočul rád????

Investovala som :)

Investovala som. Do seba. Kúpila som si kozmetiku. Sérum. Žiadny supermarket, žiadna drogéria. Do lekárne som si zašla. Sérum s vitamínom C. Aj som robila pokusy, že rozpustím vitamín c a taksa budem umývať, ale nebolo to to pravé orechové. Okrem parfému, čo sem tam dostanem som ja veru tolko peňazí do svojej kozmetiky ešte nedala.

Kým som prišla domov, synovi dorazil balík. Tiež kozmetika. Ale na auto. A čuduj sa svet, cena porovnateľná....

A ja som si myslela, jak som pre seba dôležitá, keď si kúpim tak drahú fľaštičku PohodaPohoda

KPR

Myslím, že Kubovčíka a jeho Baštrng som sem už raz dávala.

Aktuálne video sa týka prvej pomoci a zdá sa mi, že naozaj stojí za šírenie.  Veď posúďte.

 

Stránky

 

Naničmama.sk

Každá z nás sa občas cíti nanič. S nami ten pocit prekonáte!
Zvládnite spolu s nami deti, manžela, domácnosť, varenie, prácu, zdravie, krásu ... Všetko vrámci hesla - Som krásna, múdra, úspešná a už len občas v "depresii" ;). Podeľte sa o svoje zážitky, skúsenosti v blogu, požiadajte o radu v diskusnom príspevku, alebo v právnej poradni, podeľte sa so svoj recept, pridajte obrázok