Blog používateľa dasa_

Je to príznak stárnutia?

Celý život som nemala rada čapice. V momente, ako som bola zodpovedná sama za seba som ich prestala nosiť. Furt som riešila, jak v tom vypadám. Viaceré som vždy vyskúšala, ale nič nebolo dobre. Na hlavu som si niečo dala len keď už fakt bolo veľmi, veľmi chladno. A vietor prípadne sneh k tomu.

A zrazu som sa pristihla, že napriek tomu, že je stále iba okolo 0, ja už týždeň nosím čapicu.  Nesedí mi. Ale skôr ma teší teplo ako pohľady ostatných.

Knihy pod stromček

Teda priznám sa, budem sebecká a budem písať len o knihách pre mňa PohodaPohoda Manžel má vždy vybraté niečo špecifické a nepotrebujem ho prekvapovať mojim výberom.

Predčasne som si vybrala dve romantické knihy. Čajovňa v Tokyu bola prvá. Od tejto autorky som už niečo čítala. Príbehy sú to dosť podobné, zatiaľ mi to nevadí. Už viem, že na Vianoce dostanem niektorú ďalšiu. Celkom sa teším. Pre mňa úplne ideálne čítať pol hodinky, hodinku  pred spaním. Nevyruší ma to, skôr ma to príjemne naladí.

Zasiahlo ma to

Smrť je okolo nás už skoro denne.

Ale toto ma zasiahlo. Videla som pred pár dňami fotky, keď dostal priepustku z nemocnice. A jedine, čo mi vtedy išlo hlavou, že toto nevyzerá dobre.

Zjavne to tak bolo

 

Tak asi túto

 

Je to fakt blbé, ale tečú mi slzy

Pieseň na sobotu

No, tuším si dodnes pamätám dodnes znelku jednej rozhlasovej relácie. Teda slová z nej. Fascinovalo ma, že to bolo ráno a my sme mali poupratované vždy až poobede. A tam sa spievalo: Prídeme k vám každú druhú sobotu, keď už máme porobené všetku robotu...." Tuším to chodievalo o 9. Chichocem saChichocem sa Obdivovala som, že u kamarátky upratovali už v piatok. U nás sa také nedarilo. Ale ich otec ako jediný z celej dediny chodil na týždňovky, tak sa chystali, keď príde.

ABBA je späť

Zvyčajne mám rada počas dňa ticho. Potrebujem sa pri práci sústrediť. Je síce pravda, že potom počujem každé šuchnutie, ale to je o inom.

Pracujem z domu a nebeží mi na pozadí nič. Ani rádio, ani telka.

Dnes som to však porušila. Prečítala som si, že ABBA vydala nový album. Tá správa ma normálne naštartovala a tak som si hneď aj pustila niečo z netu. A teda, okamžite ma to prenieslo do ranných študentských rokov. Usmievam sa a verím, že to ostane tak celý deň ÚsmevÚsmev Stačí mi fatk málo

Štipľavé papričky

Tak sme sa vrátili z našej každoročnej Cemeteries tour. CCa 80km, 5 cintorínov.

Nechcem sa dnes baviť o svetielkach, vencoch, plaste. A o tom, že je lepšie byť s ľuďmi zaživa. Aj keď vlastne to je trochu aj o tom.

  Priznám sa, že rada pozerám vyzdobené hroby. Najradšej mám také klasické obrovské starodávne chryzantémy. Malé lopty. Kedysi sme ich aj pár pestovali. Dnes už len také obyčajné máme. Na našej púti mám pár vytipovaných miest, kde ich vždy majú.

Pri akých knihách relaxujete?

Momentálne nemám na mysli konkrétne tituly kníh. Ale do Vianoc príde určite ešte aj táto téma Úsmev

Skôr ma zaujíma žáner. Lebo už zase sa mi stalo, že som kúpila vychválenú knihu. Z nejakého rebríčka. Ani som moc nehľadala bližšie informácie. Videla som rebríčky, videla som odporúčania. Tak som si v lete na náš pár dňový výlet kúpila.

Pre dobrotu ... :)

Sem tam sa mi stane, že mi sestra požičia vnukov Úsmev Teda nakoľko sú traja chalani škôlkari, príde s nimi aj ona. Pozná ich. Zjavne sa bojí, že by som ich naraz nezvládla PohodaPohoda.

Nechodia ku nám často a tak si to vždy chcem užiť. Som si myslela, že chcem niečo dopriať aj im. A tak som sa rozhodla pre donášku. Minule to bol hamburger, lebo tatino vraj z toho svojho, keď objednajú domov, nedá ani skúsiť. Je mi jasné, že z toho veľa nezjedia, ale však prečo nie.

Stránky

Sezónne recepty

 

Naničmama.sk

Každá z nás sa občas cíti nanič. S nami ten pocit prekonáte!
Zvládnite spolu s nami deti, manžela, domácnosť, varenie, prácu, zdravie, krásu ... Všetko vrámci hesla - Som krásna, múdra, úspešná a už len občas v "depresii" ;). Podeľte sa o svoje zážitky, skúsenosti v blogu, požiadajte o radu v diskusnom príspevku, alebo v právnej poradni, podeľte sa so svoj recept, pridajte obrázok