Blog používateľa dasa_

Veselé príhody ..... z nemocnice

Sprevádzali sme mamu do nemocnice na operáciu. Ortopédia. Takže operujú hlavne ruky, nohy. S nami na príjem čakal pán. Ukázalo sa, že ide na operáciu ramena. A budú ho "robiť" hneď. Prišiel na lačno.

Prišla sestrička a kontrolovala ho: "Ste na lačno?" Prisvedčil. A nasledovala druhá otázka - "Ste oholený???" Pán mierne vytreštil oči, prešiel si rukou po brade a prisvedčil - " áno, jasne. " Zjavne príchod do nemocnice nepodcenil.

Sestrička sa otočila a chystala sa odkráčať. Našťastie, po dvoch, troch krokoch jej svitlo a dala doplňujúcu otázku -

"A všade ste oholený?"  To on vytreštil oči ešte viac? A po dodatku -

O pravdovravnosti

Alebo ako škola pripravuje na život Veľký úsmevVeľký úsmev

Snažíme sa naše dieťa viesť od malička k pravdovravnosti. Síce ma to občas dostáva do morálnej dilémy, ale aj tak sa mi to zdá jednoduchšie. Radšej pravdu, ako si pamätať všetky výhovorky a kľučky.

Syn dospel a tak sme sa dohodli, že ospravedlnenky do školy si už píše sám. Zneužívania sa nebojím, lebo vie, že keď je niečo nutné z jeho pohľadu, tak to chápeme a ak je to len trochu možné tolerujeme, respektíve podržíme v rozhodnutí.

Ako prísť k topánkam

Máme v rodine obuvníka. Áno viem, je to taká malá výhra. Priebežne udržiava naše topánky, zašíva tašky.

Pred Silvestrom zavítal ku nám na návštevu a tak ho manžel hneď vybavil svojou pc taškou, na ktorej sa trhal popruh, vyletel nit. Dnes volal, že taška hotová.

O štrikovaní

Niečo mi hovorí, že o štrikovaní som tu už písala, dokonca možno aj opakovane. No prečítala som si taký nostalgický vianočný blog a tam mi zase raz vybehli spomienky. V prvom rade, ako sme babke na Vianoce s mamou plietli sveter. Taký zo zvyškov, melírovaný, len aby bol teplý. My so sestrou rukávy, mama zvyšok.... Problem bol, že každá inak uťahovala. A aj tie vlny v melíre sa nie celkom pravidelne striedali, respektíve jedna skončila, iná prišla. Babka tieto svetre veru dlho nosievala. Netuším, či riešila aj ich vonkajšiou krásu. Verím, že sa im potešila.

Odpočuté na Vianočných trhoch

Nevyšli tento rok Vianočné trhy v Košiciach, tak som aspoň na skok nakukla na tie naše. Mám ich skoro pod nosom, tak som ich len tak rýchlo prebehla.

Spomenúc sa na recept na NM, postavila som sa do najdlhšieho radu - skoro všetci chceli krúpnu babu. Až na tie dve starké o paličkách, čo stáli predo mnou. Vek tak 70+.

"Prosim si dva krát bezalkoholický punč.

Zatiaľ máme iba alkoholické, ten bez alkoholu privezú neskôr.

Tak nám dajte dva alkoholické"

Červená, všade samá červená alebo cavallino rampante

Toto bude o výlete, na ktorý sa nevyberiete len tak v sobotu poobede, toto treba trochu plánovať. Vzdialenosť je trochu väčšia. Ak však máte v rodine milovníkov rýchlych áut, určite sa veľmi potešia. Píšem v predvianočnom čase, tak možno pre niekoho aj nápad na darček.

Roky moji chlapi nosili z dovolenky v Taliansku červené modely áut. Ani som si neuvedomila, že vlastne tieto modely nie sú na hranie, sú vystavené na poličke dostatočne vysoko, aby sa k nim nedostala žiadna návšteva Veľký úsmevVeľký úsmev. Hlavne tá detská.

Odpočuté (v médiach) :)

Počúvala som včera v telke rozprávanie našich humoristov. Okrem iného Oliver spomínal na spojenia pesničiek s príspevkami.

Napríklad keď išiel príspevok o dodávke lodí z Lodeníc Komárno do ZSSR, tak vtipný hudobný redaktor náhodou za príspevok zaradil pesničku Mená lodí stratených..... Veľký úsmevVeľký úsmev

Digitálny detox

Mám svoje obľúbené blogy, ktoré viacmenej pravidelne sledujem. Jeden je aj o minimalizme.  Sem tam sa inšpirujem, aj keď viem, že až tak ďaleko to nedotiahnem. Hlavne, že ma tešia aj malé čiastkové úspechy v boji s presilou vecí okolo mňa.

V poslednej dobe táto moja obľúbvená autorka rieši detox. Digitálny detox. Odpojenie sa od sveta online.

Vlastne, podobná téma aj tu padla tento týždeň.

Zaujali ma slová, že miesto toho, aby visela na sieti, štrikuje.

Ten, kto sa kamaráti s ihlicami, háčikom.... vie, že tá práca dokáže pohltiť. Vlastne, aj keď sa pozrieme do histórie, ženy si svoje chvíle často krátili, respektíve vyplňali roznymi druhmi ručných prác.

Stránky

Zircon - This is a contributing Drupal Theme
Design by WeebPal.