Blog používateľa dulka

Sen

Dievčatá, ktoré sa troška venujete snom, čo podľa Vás znamená sen, že počujete intenzívne búchanie na vchodové dvere? Tento sen sa už viac krát opakoval v krátkom čase.

Ďakujem za Vaše názory Úsmev

 

Ja a móda

Ja a móda - tak toto ma troška prinútilo zamyslieť sa nad svojim "vývojom" v tejto oblasti. Nebudem tu po tých rokoch rozoberať môj postoj k móde, keď som mala sladkých - násť. Tam to bolo pomerne jasné. Rada som šokovala - hlavne staršiu generáciu a negatívne komentáre boli pre mňa jasnou známkou, že som "cool" :D. Možno práve preto som sa nerozčuľovala nad tým, keď moja dcéra začala chodiť pre mňa "divne oblečená". Vždy som si spomenula na seba.

Dobrý deň ...

V mojom susedstve sa stala veľká tragédia. Pani prišla razom o manžela aj o dcéru. Keď som sa to dozvedela, bola som z toho zdrvená. Myslela som na tú pani, aké ťažké chvíle musí teraz prežívať. 

Včera som ju stretla. Ako vždy som ju pozdravila "dobrý deň". Veľmi ťažko mi to išlo z úst. Uvedomila som si, ako používame tento pozdrav a ani si ho zrejme neuvedomujeme. Prišlo mi strašné, že mám v tejto chvíli povedať tejto pani "dobrý deň". Také absurdné ...

Kondolujem len na pohreboch. Nie, keď niekoho stretnem na ulici. Mne to príde také nevhodné. Tak tiež som jej nedokázala povedať ani to, že ma to mrzí ... neviem, pripadá mi to, akoby som sa jej "hrabala" v jej smútku. 

Mladosť versus staroba (či stredný vek?)

Keď som mala 16 rokov, kúpila som si za svoje ťažko zarobené peniaze na zemiakovej brigáde rifle. Vzhľadom k môjmu vtedajšiemu vnímaniu toho, ako také správne rifle majú vyzerať, bol to pre mňa len polovýrobok, ktorý bolo treba ešte dorobiť. Hneď ako som prišla domov, nedočkavo som ich rozbalila a šup po ocovu žiletku. Pomaly, jemne, trpezlivo som si vyškrabávala na nohách látku tak, aby tam zostali len nite. Trvalo to dosť dlho a s výsledkom som bola nesmierne spokojná. Akosi som tušila, že by to nebol nič na čo by sa chceli pozerať moji rodičia a tak v snahe ich nedráždiť som rifle schovala na spodok skrine a nosila som si ich napr.

Sloboda slova ...

Mám pocit, že sa tu stráca sloboda slova. Síce sa tu stále na to dáva dôraz, ako tu každý môže písať to, čo cíti, ale je to naozaj tak? Keď tu niekto pridá príspevok ako užívateľ a nakoniec dostane hubovú polievku od majiteľky stránky, ako admin, je to sloboda slova? Na druhej strane, iný užívateľ tu viac krát napadne nie práve lichotivými výrazmi iných, čím poruší kódex, ale to majiteľke stránky nevadí. Však sloboda slova.
Viac krát som tu v rôznych komentároch zachytila, že majiteľka stránky sa nemusí nikomu spovedať a má robiť tak, ako ona chce. A ja sa pýtam: kto tvorí túto stránku? Ja si myslím, že aj my, užívatelia. Bez nás by predsa táto stránka zanikla. Tak my nemáme tiež troch právo sa podieľať na tom, ako má táto stránka vyzerať?

Vianočný román 34

O tri roky neskôr

Nataša si s láskou pohladila bruško, na ktorom bola jasne vidieť, že čo chvíľa im do rodiny pribudne malý človiečik. Nevedeli, či to bude chlapček, alebo dievčatko. Nechceli to vedieť, chceli sa prekvapiť.

Vianočný román č. 21

V prvej chvíli si nevedela na nič spomenúť. Kde to vlastne je a prečo? Pretrela si oči a pomaly si začala vybavovať všetko z predchádzajúcej noci. Pripadalo jej to ako nejaký film a nie jej vlastný život, ktorý sa tak strašne začal zamotávať. Pozrela na hodinky. Jedenásť hodín! Veď mala byť dávno v práci. Prudko sa posadila na neznámej posteli, keď zrazu začula klopkanie na dvere. Podvedome si vytiahla paplón ešte vyššie a zakričala:
„Ďalej!“ Do dverí vstúpil Peter s úsmevom perách. Všimla si, že má kruhy pod očami a napriek tomu, že sa tváril veselo, nedalo si nevšimnúť jeho únavu.
„Ako si sa vyspala?“
„Dobre ... len, už som dávno mala byť v práci, mala by som zavolať aj Marošovi, ale nemám so sebou ani mobil. A kde vlastne sme?“

Vianočný román 6.

Iveta sa prudko posadila na posteli. To bol zas sen. Cítila, ako ju pália oči od sĺz. Predstava Vianoc bez Marka bola hrozná. Potme nahmatala vypínač nočnej lampy, pomalým pohybom si vlasy zhrnula dozadu a išla si do kuchyne vziať pohár vody. Po ceste mrkla na hodinky. Pol tretej ráno. Hrozné, toto pozná, už zas nezaspí až kým jej nezazvoní budík a v práci bude ako vyoraná myš. Keď u nej spal Marko, spávala ako batoľa. Znova sa zamyslela nad svojim snom. Nie, tento vzťah nemôže dopadnúť tak, ako ten s Jurajom a Igorom.

Stránky

Zircon - This is a contributing Drupal Theme
Design by WeebPal.