Blog používateľa Dzeny

Od hladu neumrieme

Najskôr som objavovala nástrahy práce z domu. Teraz bojujem s nástrahami online nakupovania. 

1. nákup: Namiesto 500 g cestovín som objednala 5 kg cestovín. Zásoby fusilli na 3 roky! 

2. nákup: Namiesto zeleru (obyčajného) som objedala stonkový. Nevadí, bolo to normálne množstvo, bola polievka, aj do šalátu sa ušlo. Príjemný omyl. 

3. nákup: Omylom som objednala 5 masiel. Päť! Nevadí, mraznička znesie. Jedno som zlivkidovala na koláč. Objednala som dve viazaničky petržlenovej vňate, prišli dve viazaničky petržlenovej vňate. Lenže moja predstava o viazaničke, sa značne líšila od reality. Dve bukréty ako hrom! Tak máme namrazené na rok a ešte aj pesto som vyrobila. 

Velice som chcela pracovať z domu. Prevelice. Už nechcem

I takto som si ja hovorila na začiatku tejto izolácie nútenej karanténnej koronovej:

Budeš mať pokoj, budeš sa môcť sústrediť, nikto ťa nebude vyrušovať.

Prd makový! Chlap má zlomenú nohu, morča furt piští, pes chodí a niečo chce. Všetci niečo chcú! A sused nad nami má len tri módy: ticho, diskotéka a buchot pravidelného charakteru (asi cvičí). Houby tu je pokoj? Houby sa tu dá sústrediť! 

Keď budeš pracovať z domu, mohla by si si popri práci aj oprať 

A vy ste čo urobili pre hlodavce?

Tešila som sa na Vianoce ako decko, lebo som si dožičila extra dávku voľna od práce. To, že 7 dní z 20 strávim u veterinára a že mi do domácnosti pribudne nové zviera, to bol vývoj, ktorý som načisto nepredpokladala.

Buď eko. Niekedy je z toho viac škody ako osohu

Zas som sa obabrala. Chcela som vyskúšať vyrobiť sviečky zo sójového vosku. Jednak len tak, lebo idú dušičky, tak som si povedala, že urobím okrem venca aj sviečky. Potom aj preto, že som sa dočítala, že sviečky zo sójového vosku sú, narozdiel od parafínových, biodegradovateľné, teda sa vosk rozloží.

Celé sa mi to zdalo fajn, aj keď som teda riešila otázku, kde je tá sója vypestovaná, kam ju odvezú na spracovanie, ako to celé prebieha, že to určite nie je slovenská sója a slovenský výrobca, takže toho cestovania tam bude dosť, čiže uhlíková stopa asi riadna. 

A potom som dostala balíček. 

Zámok v Haliči

Aj tento rok sme si dali výlet po Slovensku. Okrem iného sa nám podarilo trafiť deň, kedy je pre verejnosť otvorený zámok v Haliči, ktorý aktuálne slúži ako hotel a nie hocijaký hotel. 

Niekedy je nevedomosť oveľa zábavnejšia

Toto leto som sa túlali okolo Veľkého Krtíša, Lučenca, Rapoviec a prechádzali sme cez Panické Dravce. Chápete! Panické Dravce! Ja ten názov milujem. Poprosila som tatka, aby pribrzdil, nech si môžem tento vzácny úkaz odfotiť. 

Vždy ma ten názov obce fascinoval. Nastal správny čas prebádať jeho pôvod. A viete čo? Výsledkom som sklamaná aj keď treba povedať, že zmeny názvu boli pomerne časté, čiže nuda to rozhodne nie je.

Lučenec je celkom fotogenický

Cez dovolenku som sa prepracovala do Lučenca. Celkom pekné mesto, musím povedať. Prešli sme len centrum, čiže neviem ako inde, ale v centre bolo pekne.

Dvanásť miest, ktoré sa oplatí na Slovensku navštíviť

Ak chcete niekomu v skratke predstaviť Slovensko, pošlite mu toto video. Autor si dal naozaj záležať.

Áno, nežijeme v dokonalej krajine, vieme, že sú tu aj nie veľmi pekné miesta, že tu máme kadejaké problémy, že na jeden hrad pripadá jedna nelegálna skládka (to je len taký smiešny odhad, môže byť ich viac aj menej, dúfajme, že menej).

Stránky

 

Naničmama.sk

Každá z nás sa občas cíti nanič. S nami ten pocit prekonáte!
Zvládnite spolu s nami deti, manžela, domácnosť, varenie, prácu, zdravie, krásu ... Všetko vrámci hesla - Som krásna, múdra, úspešná a už len občas v "depresii" ;). Podeľte sa o svoje zážitky, skúsenosti v blogu, požiadajte o radu v diskusnom príspevku, alebo v právnej poradni, podeľte sa so svoj recept, pridajte obrázok