Blog používateľa georgina

Ona je...

Priestor pre nemožnú, ale aj pre ostatných, ktorí zrejme (napriek slušným upozorneniam a prosbám) nevedia odolať nutkaniu zahlcovať (a rozvracať) diskusie svojimi subjektívnymi hodnoteniami činnosti iných osôb, osôb samotných a tiež telepatickými náhľadmi do ich hláv.

Súvisiaci článok: Fakt a domnienka

Marshall B. Rosenberg: Nenásilná komunikácia

Väčšina z nás bola vychovávaná k posudzovaniu, súťaživosti, ku kladeniu požiadaviek a na komunikáciu s ľuďmi v termínoch, čo je "správne" a čo "zlé". Komunikácia v tomto zmysle často vedie k nedorozumeniam.
Koncept nenásilnej komunikácie, ktorý vyvinul M.B. Rosenberg, je založený na skutočnom počúvaní seba i partnera, ochote vnímať potreby a pocity vlastné i druhého.

M. Scott Peck - Nevyšľapanou cestou

Kniha uznávaného amerického psychoterapeuta je hlbokým zamyslením nad tradičnými hodnotami a kvalitami ľudského života. Kniha o disciplíne, láske, viere a milosti na dlhej a ťažkej ceste k duchovnému rastu. Autor vychádza z vlastnej psychoterapeutickej praxe a svoje myšlienky spája s radom ilustratívnych príbehov.

Kniha je rozdelená na štyri základné časti.

SlnkoSlnkoSlnko

Tri príbehy

Tri skúsenosti našej bambuľky (a teda prenesene aj moje) z posledných pár dní, konkrétne s komunikáciou...

SlnkoSlnkoSlnko

1. V škôlke sa deti pod vedením pani učiteľky hrali obdobu hry na stoličky.

Jay Heinrichs - Rétorika pre každého

Jay Heinrichs svoju kariéru začal ako novinár a redaktor vo Washingtone, špecializoval sa na ochranu životného prostredia. Dvadsaťpäť rokov pracoval ako autor časopisov, redaktor a vedúci pracovník v rôznych vydavateľstvách. Neskôr bol zástupca šéfredaktora v časopise Outside, šéfredaktor oddelenia pre šport a zdravie v Rodale Inc., zakladajúcim riaditeľom časopisu US Airways Attaché a skupinový vydavateľ Ivy League Magazine Network.

Rada pre rozvoj a podporu vzdelávania mu udelila trikrát zlatú medailu za najlepšiu reportáž o vyššom vzdelávaní. So svojou ženou Dorothy žije na stopäťdesiatakrovom pozemku v strednom New Hampshire.

Motivačný workshop v BA

V rámci projektu Nadácie Pontis Hlavy pomáhajú vás pozývame na motivačný workshop pre mamy, ktorý sa bude konať 15.2.2013 (piatok) v čase od 13,00 - 18,00 hod., v sídle firmy DELL, Fazuľova 7, Bratislava (vedľa Daňového úradu I.). Lektorkou školenia je Ing. Zuzana Záhradníková.
Vstup je zdarma.

Program workshopu:
• Možnosti sebarealizácie
• Zamestanie/Podnikanie/Práca z domu

Hans-Joachim Zillmer: Darwinov omyl

Dr. Dipl. Ing. Hans-Joachim Zillmer, pôvodne stavebný inžinier, dychtiaci po poznatkoch o vývoji vesmíru, Zeme a všetkého tvorstva, potreboval všetko vidieť na vlastné oči. Keď sa zúčastnil vykopávok v Paluxy River (Texas), jeho sklon k pochybovačnosti sa ešte vystupňoval. Zistil, že vedecké poznatky sú v mnohých prípadoch rozporuplné, a začal tieto rozpory zhromažďovať. Výsledkom je kniha, v ktorej uvádza množstvo faktov, ktoré značne spochybňujú až vylučujú evolučnú teóriu.

Tešíme sa na Vianoce

Hľadala som niečo iné a našla som toto: http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=VlZ8DXRnM-0
Neskutočne milé video ÚsmevÚsmevÚsmevMrkám

Stránky

 

Naničmama.sk

Každá z nás sa občas cíti nanič. S nami ten pocit prekonáte!
Zvládnite spolu s nami deti, manžela, domácnosť, varenie, prácu, zdravie, krásu ... Všetko vrámci hesla - Som krásna, múdra, úspešná a už len občas v "depresii" ;). Podeľte sa o svoje zážitky, skúsenosti v blogu, požiadajte o radu v diskusnom príspevku, alebo v právnej poradni, podeľte sa so svoj recept, pridajte obrázok