Blog používateľa Kamila

Tam hore vysoko na skalách ... v jeseni

Vysoké Tatry majú svoje neopakovateľné čaro v každom ročnom období. Odborníci aj laici sa však často stretnú v názore, že v jeseni zvykne byť na horách ustálenejšie počasie ... A keď príde babie leto, v nádherných výhľadoch nám už nič brániť nebude .... Samozrejme až na našu pokuľhávajúcu kondičku. Ale aj tá sa dá miestami ošaliť.

Jeseň pod Tatrami

Opäť zas raz a znova, sme sa stretli, spriaznené duše z našich stránok. Úsmev Vraj pod už 21. krát, Agátka to ráta. Hambím sa Tentokrát sme zavítali do Starej Lesnej, pod naše najvyššie kopce. Chichocem saKomornú atmosféru sme si užili do sýtosti, pri debatách, tvorení, cigánskej kapele, ale aj prechádzkach po okolí.... Slnko Počasie sme mali priam rozprávkové

Čaro jesene trochu inak

Zistila som, a asi nie prvýkrát, že pozerať sa a vidieť neznamená to isté. Pri nedeľnej prechádzke som objavila poklady pre mňa celkom prekvapivé. A tak som si počkala na ranné slniečko, rosu aj hmlu a vybrala sa krátky pochôdzku.

Inak myslela som si, že len večer je to nebezpečné pod lesom, kúsok od dediny, ale nie, aj po ránu som začula výstrel ... Takže nie pred divou zverou, ale poľovníkmi sa treba mať na pozore? Aspoň u nás. 

Spánková deprivácia?

Dnes po ránu, po tom čo som sa s ťažkou biedou na druhýkrat vytrepala z postele, ani nejdem písať v akú dobu, som zakopla o tento článok Mať deti nie je povinnosť.

Haag a mólo Pier, čo treba vidieť v Holandsku

Pri našom výlete po Holandsku sme si nemohli nechať újsť mesto Haag. Pre nás známe asi skôr pre slovné spojenia ako Haagsky tribunál, európsky súd v Haagu ... Toto mesto sme mali najbližie, ak nerátam Rotterdam, ktorý nás až tak nelákal, len cca nejakých 70 km, ale hlavne čo som sa dočítala, majú tú nádhernú pláž.

Amsterdam v skratke, alebo ako sme po kanáloch chodili

Pred dovolenkou v Holandsku sme aj trochu váhali či dáme, alebo nedáme Amsterdam. Čakala nás 1,5 hodinová jazda autom, z Bredy, kde sme bývali, v rannej špičke a trochu ma odrádzali články o obrovských náporoch turistov v hlavnom meste. Za ten si vlastne Holanďania môžu sami, pretože pred pár rokmi vyvinuli veľké úsilie, aby tam turistov dostali. Teraz sú z nich zúfalí.

Metamorfózy mora - pláž pri Domburgu Holandsko

Holandsko nebolo prvoplánovým cieľom našej dovolenky. Mladší syn si tam však našiel vysoku školu, tak sme spojili príjemné s užitočným, aby sme vypravili syna do sveta a spoznali aspoň trochu krajinu tulipánov a veterných mlynov. Len akosi sme si ani jedno neužili, ozaj neviem prečo.Chichocem sa

Akú dovolenku nám treba?

Ja viem prázdniny nám končia. Veľký zázrak už o takom čase nevymyslíme, ale môžeme trošku zosumarizovať a o rok byť múdrejšie? Alebo ani nie.  Úsmev

piesok na plazi

Voľakedy pred týždňom, tesne pred odchodom na dovolenku som si položila dôležitú otázku: 

Stránky

Zircon - This is a contributing Drupal Theme
Design by WeebPal.