Blog používateľa kp

Spolu trochu spomíname

Sú potraviny, ktoré sa snažím nakupovať už iba od tzv. sedliackych dvorov či na regionálnych trhoch. Každá mestská  štvrť má ten svoj pravidelne v istý deň v týždni. Sedliaci a farmári z okolia majú zarezervované svoje stabilné miesta na námestíčkach. V daný deň tam rozostavia svoje vozy a vyložia tovar, aby ho ponúkli pre stálych, ale i náhodných zákazníkov.
Dnes som sa rozhodla, že zájdem na ten, čo je kus ďalej, pretože na tom stredňajšom v našej štvrti si práve "môj" stánok so zeleninou a ovocím aktuálne uživa zaslúženej dovolenky.
Minulý týždeň u nás nasnežilo, a tak som sa zmierila s myšlienkou, že než nasadnem do auta a vydám sa na cestu, musím z neho odstrániť chladnú bielu prikrývku.

Hacker menom Robin Hood

Dnes prišiel šéf do roboty a už odo dverí mi hlásil, že stratil identifikačnú vstupnú kartu a asi ju bude treba zablokovať. Ešte niečo zašveholil o tímovej porade o pár minút ... vraj to doriešime na nej.
Možno by bol na kartu i zabudol, kebyže mu ju ku koncu porady nepripomeniem.
- Ó, ano ... dúfal som, že ju snáď nájdem v kancelárii, no márna snaha. Musíme ju teda zablokovať. Už aj preto, že cez víkend sa nám opäť nejakí hackeri pokúšali nabúrať do systému. Našťastie neúspešne ... - všetci prítomní sme okamžite spozorneli - len tentokrát neboli natoľko úspešní, ako ten Robin Hood pred rokmi.
Kolega sa zasmial.
- Robin Hood?

Všetkým spontánnym dobrodruhom ala Balalajka

Na známosť sa dáva táto skvelá správa... čože, u vás ju ešte vrabci nevyčvirikali?
Tak to aktuálne za ne preberám ja.
Podľa rozhodnutia Spolkového snemu sa od 1.6.2022 do obehu dostal tzv. 9€-Ticket. Nech už boli pohnútky navrhovateľov a schvaľovateľov akékoľvek, tento lístok platí vždy na jeden celý mesiac a na osobu, ktorej meno na ňom uvediete. Preukázať sa daná osoba musí, samozrejme, nejakým oficiálnym dokladom, kde je jej foto (občiansky, pas).
Za všetky tri mesiace vás tento špás vyjde na 27€/osobu. Kúpiť sa však dá i jednotlivo.
Lístok platí v celom Nemecku, ale pozor: iba pre spojenia s označením "Nahverkehr" (krátke vzdialenosti) - čiže mestská hromadná a regionálne vlaky/autobusy.

Krátka prázdninová správa

V poslednom čase sa toho okolo mňa deje akosi príliš veľa. Lebo som sa vzhľadom na udalosti rozhodla zvoľniť tempo. A na zvoľnenie musím najprv - ako sa povie v Nemecku - pridať plyn.
Nuž ako prvé som KONEČNE dala výpoveď v robote, čo má za príčinu, že viac-menej teraz hľadám nové miesto. Ale iba toľko hodín, aby som poplatila nutné poistky. Zvyšok vsádzam na risk. Nemčina, farma a možno nejaké tie preklady. Na voľnej nohe.
 
Niektorí vravia - zbláznila sa, čo vymýšľa po 50-tke? Za súčasných okolností! Iní zasa: je odvážna, ako jej závidím, aj ja by som, keby...
 
A ja sa v myšlienkach pohybujem niekde medzi nimi. Katarína, šibe ti! Katarína, dokedy chceš ešte čakať? Katarína, hraj sa na hluchú žabu! Teraz alebo nikdy! ...

Lupa 5.

Po chvíli musela dvojročná bábika na WC, otec so synom si šli tiež niečo vziať a tak sme s Juliou spustili nasledujúcu akciu "hľadáme XXL-priestor". S vedomím, že nám (alebo skôr im?) veľa času nezostáva. Za oknami miestnosti sa už začalo pomaly zmrákať.
Prvé pokusy skončili neúspešne. Napriek tomu sme sa nevzdávali. V jednom z telefonátov som mala dokonca na dráte pani, ktorá bola na víkend mimo Mníchova, ale ochotne sa ponúkla, že ak im do konca šichty nikoho nenájdem, mám jej znovu zavolať a ona sa vráti nazad, aby ich prichýlila.
Dôkazom, že naša sympatická pätica vyžaruje niečo príťažlivo pozitívne, bol i nasledujúci vývoj udalostí. Do miestnosti zrazu vbehla jedna z organizátorov akcie.

Lupa 4.

Náš ďalší prípad bol ...bol tým najlepším vyvážením predchádzajúcej skúsenosti. Zbadala som ich okamžite, len čo vstúpili dnu. Ani nestihli prísť k nahlasovaciemu stolu, ako som si ich hneď ukoristila pre nás. To bola tá výhoda našej miestnosti blízko vchodu. Sympatická rodinka s troma deťmi. Aj keď teda na začiatku som ešte nepoznala konečný počet osôb. V prvom momente som pribehla ku dlhovlasej blondínke v okuliaroch, ktorá pred sebou tlačila buginu a kol nej sa motalo malé blonďavé dievčatko s copíkom navrch hlavy.
- Ak ešte nemáte tlmočníka, poďte so mnou sem - rýchlo som sa jej prihovorila v ruštine a ukazovákom jej naznačila smer, kam ma má nasledovať.
- Ďakujem - milo sa na mňa usmiala a bez dlhého rozmýšľania sa pobrala za mnou.

Lupa 3.

Mladá tlmočníčka z Bieloruska preložila moje slová matke s dcérou.
- To pôjdeme ku cudziemu mužovi? - spýtala sa zhrozene staršia z nich a vzápätí dodala - býva sám alebo s niekym?
- Povedz im, aby sa nebáli. Počas rozhovoru kontroloval, či je auto pred domom. Auto by samo neodišlo. Takže nebýva sám. Má rodinu.
- A je to naozaj v Mníchove?
- Naozaj. Mestská časť sa volá Grosshadern - odpovedala som za pomoci Bielorusky.
- Takže to nie je Mníchov?
- Ale áno. Priamo Mníchov.
- No my okrem tých dvoch ruksakov nemáme nič. Žiadne peniaze. Ako sa ku nemu dostaneme? Z čoho budeme žiť?

Lupa 2.

Naše dve predchodkyne boli približne v mojom veku. Plus mínus. Ale tá nekonečná listina nahusto popísaných informácii o veľkosti bĺch, čo rovnomerne podelili na všetkých dobrovoľníkov, by bola aj pre mladého, jasnozrivého orla namáhavá na lúštenie. Výhodou ich tandemu bolo, že prekladateľka Oksana mala okuliare. A tak si ich podávali medzi sebou na odčítanie číslic a dešifrovanie poznámok. Aj som sa chcela spýtať, či mi ich neprenechajú na našu šichtu, ale ktohovie, ako by sa potom odvíjal Oksanin život niekoľko najbližších hodín.
Z čista jasna som sa stala priamym svedkom, čo ma zachvíľu čaká. Zbystrila som sluch, bo som pochopila, že toto je zároveň jediná vhodná príležitosť zaučiť sa na vlastnú päsť.

Stránky

Sezónne recepty

 

Naničmama.sk

Každá z nás sa občas cíti nanič. S nami ten pocit prekonáte!
Zvládnite spolu s nami deti, manžela, domácnosť, varenie, prácu, zdravie, krásu ... Všetko vrámci hesla - Som krásna, múdra, úspešná a už len občas v "depresii" ;). Podeľte sa o svoje zážitky, skúsenosti v blogu, požiadajte o radu v diskusnom príspevku, alebo v právnej poradni, podeľte sa so svoj recept, pridajte obrázok