Blog používateľa kp

Olaf

Wünsch´dir was, wir zahlen das! alebo Želaj si niečo, my platíme!

Pod týmto heslom vysiela jedno z bavorských rádii už od 23.11. Akcia mala pôvodne končiť 17.12., ale ako stojí v pravidlách, môže byť i predĺžená. A tak z nejakého dôvodu beží naďalej (možno im dosť pozdvihla sledovanosť...).

Asi pred týždňom sme šli s kamarátkou na prechádzku do lesa. Prevetrať hlavy, nasať energiu zo stromov, potešiť sa zo snehu, ktorý konečne s oneskorením predsa len napadol.

Vianočné darčeky už máme

Už x-krát som sa zastrájala, že pri ďalšej katastrofe dávam v robote výpoveď. Dôvodov som mala naozaj neúrekom. Tak veľa, že i moji najbližší známi, ktorí ich dobre poznali, sa pravidelne pýtali, kedy už konečne zmením to začarované zamestnanie. Korona bola poslednou kvapkou do pohára.

A tak teraz aj s prihliadnutím na svoju budúcu novú adresu a plánovanú stavbu v krásne zelenom prostredí (jar/leto) hľadám niečo vhodné v Bavorskom lese.

Snáď to stihnem skôr, než ma niečo dostihne... lebo poviem vám, školstvo je jedným z tých zamestnaní, kde sa momentálne človek cíti ako na mínovom poli.

Odkaz Marekovi

Keď som niekedy v roku 2012 zverejnila prvý diel trilógie, čítal si niekoľko strán z úvodu pripravovanej verzie i môj spolužiak Marek. V tých časoch bol majiteľom jednej veľkej a známej firmy, ktorá pravidelne spolupracovala so zahraničím.

A tak sa rozhodol, že mi prehovorí do svedomia. Aby som sa zamyslela nad staťou, kde opisujem geografické znalosti nemalej časti obyvateľov Nemecka. Bo on - žijúci na Slovensku a v Čechách - vie predsa lepšie než ja posúdiť, ako dobre svet pozná Slovensko. Vraj nech zbytočne nepreháňam. Bo jeho zahraniční partneri jeho polohu poznajú. Kedy ju ale spoznali, si už podľa všetkého nezisťoval.

Nielen čepiec prekvapil

Mužov návrh na tohtoročnú náhradnú dovolenku – talianske Dolomity – som bez premýšľania okamžite zavrhla. Vlastne by som zavrhla ktorékoľvek prekročenie hraníc bez ohľadu na smer či svetovú stranu.

Začínam mať strach

Staršia z dvojičiek ešte minulý rok presvedčivo tvrdila, že raz bude speváčkou. V piatok za mnou ale docupitala s inou verziou. Priznávam, zabudla som, o čom sníva aktuálne. Viem iba, že som zareagovala: to naozaj?

Môžem si namáhať pamäť ako chcem, nespomeniem si, či z prekvapenia alebo len tak.

- Ale veď ty si chcela spievať!

- Katarína, a čo by si mi teda radila ty? Čo je dobré zamestnanie?

- Hmm... nuž speváci teraz asi nie sú moc radi, že sú spevákmi... ale porozmýšľam.

Až doma som prišla na riešenie!!!

Šla som na barikády 2.

Čo mi ale ako prvé vyrazilo dych, bola reakcia Martiny, keď nahliadla v prvý deň do našej triedy.

- Katarína, vy máte deti zmiešané z viacerých tried a bez rozostupov????????????

- ? A vy ich nemiešate na náboženstve a etike?

- Máme ich síce v jednej miestnosti, ale podelené na sektory. Áčka sedí u mňa pri okne vľavo, B-čka v pravom dolnom rohu a C-čka pri dverách. Miešať sa nesmú a vchádzajú či vychádzajú postupne a oddelene. Ani na dvore sa nemiešame. Každá trieda ma pridelený jeden úsek a iba v ňom sa smie zdržiavať.

- Nuž tak túto informáciu naša šéfka pravdepodobne nedostala. Ona nám práve naopak radostne oznamovala, že vy sa miešate, tak sa môžeme i my. Zjavne zlyhala vzájomná komunikácia medzi školou a družinou.

Šla som na barikády

Neviem, ako dlho vydrží šéfka momentálny sprievodný tlak pandémie, ale po tom, čo sa mi zdôverila, že trpí návalmi paniky a po zistení, že musí riešiť ďalšiu nepríjemnú situáciu, keď jedna z kolegýň musela ísť okamžite do karantény, lebo mala kontakt s pozitívne otestovanou osobou, som sa so svojim návrhom/sťažnosťou obrátila radšej na predsednícke združenie rodičov, teda osobne na tú mamu, ktorá má na starosti hygienu.

Dve muchy jednou ranou

Tá prvá sa týka správneho nadelenia konzekvencií pri priestupkoch. Tieto závisia od závažnosti tej-ktorej situácie. Druhá: nikdy sa netreba vzdávať vopred!

Minulý štvrtok viselo čosi vo vzduchu, lebo nielen ja, ale i kolegyňa zo štvrtého poschodia (tá, s ktorou som hľadala ubytovanie v Bavorskom lese) sme sa sťažovali na zbesilé deti. Týkalo sa to tretiakov a štvrtákov. Keď si ale Podšívka s Francúzom a Afričanom opäť začali hlúpo nadávať, čo už dávno u mňa nerobili (medzitým sa i tĺkli a porušili terajšie nariadenia), zrúkla som na nich, že hranicu únosnosti prekročili, a tak si ma zasa raz musia udobriť kresbou. Zažiadalo sa mi 20 krásne farebných kvetov. Nerobili to po prvýkrát, ale posledný podobný trest bol kedysi dávno pred koronou.

Stránky

 

Naničmama.sk

Každá z nás sa občas cíti nanič. S nami ten pocit prekonáte!
Zvládnite spolu s nami deti, manžela, domácnosť, varenie, prácu, zdravie, krásu ... Všetko vrámci hesla - Som krásna, múdra, úspešná a už len občas v "depresii" ;). Podeľte sa o svoje zážitky, skúsenosti v blogu, požiadajte o radu v diskusnom príspevku, alebo v právnej poradni, podeľte sa so svoj recept, pridajte obrázok