Blog používateľa kp

Keď nie sú okuliare na nose

Dnes som zostala v práci o kus dlhšie. Chcela som pred víkendom poumývať riad, keďže som ešte krátko pred koncom podelila deťom zvyšky ovocného šalátu od obeda. Práve som zamkýnala triedu, spokojná s výsledkom, keď sa na schodisku zjavila prváčka od kolegyne z prvého poschodia. Rozkošné dievčatko.

- Čo tu robíš o takomto čase??? - spýtala som sa prekvapene.

- Hľadám svoju družinárku.

- Tu a teraz? Veď ona je už asi dávno doma.

- A mohla by si mi ty otvoriť našu triedu? Kamarátka niekde zabudla okuliare, a tak ich teraz všade hľadáme.

- Nuž keď je to tak, pôjdem s tebou dole a môžeme sa pozrieť, či ich tam neobjavíme.

Priam som videla, ako jej padá kameň zo srdca. Ako prvé nazrela do kamarátkinej skrinky a vyčítavo zvolala:

Rok XXL zmien a predsavzatí

Z voňavého bábätka sa pomaly stáva mladý muž a ja, doposiaľ obetavá matka, sa momentálnu fázu metamorfózy ufrflanej kukly snažím prehliadať cez iné, zmysluplné aktivity. Začínam sa rozpamätávať, čo som to ešte také chcela dosiahnuť v (teoreticky) záverečnej tretine svojho bytia, ak nám bude vôbec dopriate. Lebo ten motýľ, čo čochvíľa vzíde z kukly, rozprestrie krídla a vydá sa za vlastnými cieľmi.

Ježiško už u nás bol

Tento rok 18.decembra. Nie, nepomýlil sa. Iba mi splnil môj dávny sen z detstva. Kedysi v roku 2010 som na jeho základe splodila nasledujúci blog:

Píše sa rok 2025...

(alebo krátka predstava o zvolenej budúcnosti z jedného letného dňa o 15 rokov neskôr)

Angels watching over us

Tak znel oficiálny názov nášho tohtoročného vianočného gospelového a zároveň benefičného koncertu, ktorý sa konal minulú nedeľu. Môj prvý pred publikom v novom zbore, keďže minulý rok som v tomto období kvôli Michaelovi a jeho koncertom pauzovala.

Technika sa, našťastie, na poslednú chvíľu predsa len umúdrila, a tak sa nám podarilo širokému publiku nielen spríjemniť víkendový adventný večer, ale vďaka vystúpeniu sa na dobročinné účely vyzbieralo vyše 2200€.

Keď som o desiatej večer dorazila unavená, ale spokojná domov, objavila som kúsok od vchodu na zemi cestovný lístok na mestskú hromadnú na niekoľko jázd. Chvíľu som naň hľadela a zvažovala, čo s ním. A potom som sa rozhodla.

Návod na výhru

V ktorýsi deň sme zostali v triede ja s Twins1. Ostatné deti museli na dvor, ona si túto povinnosť odkrútila hneď počas prvej pauzy.

- Katarína, zahráš si so mnou "Ducha"? - spýtala sa tak detsky nevinne a pritom zaklipkala svojimi žiarivými, neodolateľnými kukuč.

- Najprv musím poupratovať miestnosť a keď zvýši čas, môžeme si ho spolu pred úlohami zahrať - odvetila som.

- Dobre, tak ja zatiaľ pripravím hru - zašveholila veselo.

Zvýšila som tempo, nech jej aspoň trochu spravím radosť. Keď som zahlásila "hotovo", sedela ona za stolom, na ktorý rozložila potrebné príslušenstvo.

Jeseň je všade krásna

Keď slnko začne strácať na sile, opadá žiarivé zlato zo stromov na zem, aby na niekoľko nasledujúcich týždňov svietilo pocestným zospodu. Niekto kedysi povedal, že to nie odpad, ktorý treba rýchlo pozametať. Bo to čaj pre stromy, plný potrebných živín na posledné nabratie síl pred mrazivou zimou. Naordinovaný prírodou.

A očistná terapia pre tých, ktorí zbožňujú nevidieť si topánky a zároveň sa brodiť masami príjemne šuchotajúceho lístia všade navôkol.

Eng, Rakúsko - alebo javorové údolie, ktoré sa (predovšetkým) na jeseň stáva cieľom mnohých turistov

Há dve O

Po tom, čo sme sa s učiteľkou náboženstva zhovárali o momentálnych problémoch s Afričanom, pričom som jej povedala svoju verziu, prečo asi posledné týždne vyvádza/vyrušuje/je nekľudný na vyučovaní, aj ona potvrdila, že je rovnako neposedný na hodinách u nej. U mňa je relatívne v pohode, ale ja som naň prísna, keď treba a to sa za tie roky už naučil akceptovať.

Okrem toho mi povedala, že začali ako trieda chodiť na povinné plávanie (hodiny telocviku) a hoci s ním robila (privátny) kurz cez leto, vraj ho teraz takmer nedokázali dostať do vody, aký mal z nej strach.

Nuž som len tak mimochodom po včerajšom doučovaní a na ceste domov nadhodila túto mokrú tému.

- Počula som, že chodíte teraz plávať...

Nie je snehuliak ako snehuliak

Potrebovala som nejako zamestnať svoje ovečky a jednou z možností bola príprava novoročných kalendárov. Vravím si, keď podelím +/- sedemnásť detí (bo nie všetci chlapci sú i včeličky) a dvanásť obrázkov na cca. dva zostávajúce mesiace, v pohode všetko stihneme do vianočných prázdnin.

Nuž ale to som vtedy netušila, že dievčatá nasadia neuveriteľne čertovské tempo a uštvú ma v priebehu dvoch dní. Vôbec nečakali na nejaké rady či tipy odo mňa, viacmenej obkukávali jedna od druhej.

Nestíhala som strihať papiere, ani robiť záznamy, čo už má ktorá hotové. Za jedno poobedie som sa stratila v prívale októbra, decembra, júla, februára, a...a...a...

Narýchlo som zaviedla aspoň pomocnú tabuľku so zápiskami, nech nakoniec v tom neprehľadne neskončíme s jahodami v decembri.

Stránky

 

Naničmama.sk

Každá z nás sa občas cíti nanič. S nami ten pocit prekonáte!
Zvládnite spolu s nami deti, manžela, domácnosť, varenie, prácu, zdravie, krásu ... Všetko vrámci hesla - Som krásna, múdra, úspešná a už len občas v "depresii" ;). Podeľte sa o svoje zážitky, skúsenosti v blogu, požiadajte o radu v diskusnom príspevku, alebo v právnej poradni, podeľte sa so svoj recept, pridajte obrázok