Blog používateľa kp

Nielen čepiec prekvapil

Mužov návrh na tohtoročnú náhradnú dovolenku – talianske Dolomity – som bez premýšľania okamžite zavrhla. Vlastne by som zavrhla ktorékoľvek prekročenie hraníc bez ohľadu na smer či svetovú stranu.

Začínam mať strach

Staršia z dvojičiek ešte minulý rok presvedčivo tvrdila, že raz bude speváčkou. V piatok za mnou ale docupitala s inou verziou. Priznávam, zabudla som, o čom sníva aktuálne. Viem iba, že som zareagovala: to naozaj?

Môžem si namáhať pamäť ako chcem, nespomeniem si, či z prekvapenia alebo len tak.

- Ale veď ty si chcela spievať!

- Katarína, a čo by si mi teda radila ty? Čo je dobré zamestnanie?

- Hmm... nuž speváci teraz asi nie sú moc radi, že sú spevákmi... ale porozmýšľam.

Až doma som prišla na riešenie!!!

Šla som na barikády 2.

Čo mi ale ako prvé vyrazilo dych, bola reakcia Martiny, keď nahliadla v prvý deň do našej triedy.

- Katarína, vy máte deti zmiešané z viacerých tried a bez rozostupov????????????

- ? A vy ich nemiešate na náboženstve a etike?

- Máme ich síce v jednej miestnosti, ale podelené na sektory. Áčka sedí u mňa pri okne vľavo, B-čka v pravom dolnom rohu a C-čka pri dverách. Miešať sa nesmú a vchádzajú či vychádzajú postupne a oddelene. Ani na dvore sa nemiešame. Každá trieda ma pridelený jeden úsek a iba v ňom sa smie zdržiavať.

- Nuž tak túto informáciu naša šéfka pravdepodobne nedostala. Ona nám práve naopak radostne oznamovala, že vy sa miešate, tak sa môžeme i my. Zjavne zlyhala vzájomná komunikácia medzi školou a družinou.

Šla som na barikády

Neviem, ako dlho vydrží šéfka momentálny sprievodný tlak pandémie, ale po tom, čo sa mi zdôverila, že trpí návalmi paniky a po zistení, že musí riešiť ďalšiu nepríjemnú situáciu, keď jedna z kolegýň musela ísť okamžite do karantény, lebo mala kontakt s pozitívne otestovanou osobou, som sa so svojim návrhom/sťažnosťou obrátila radšej na predsednícke združenie rodičov, teda osobne na tú mamu, ktorá má na starosti hygienu.

Dve muchy jednou ranou

Tá prvá sa týka správneho nadelenia konzekvencií pri priestupkoch. Tieto závisia od závažnosti tej-ktorej situácie. Druhá: nikdy sa netreba vzdávať vopred!

Minulý štvrtok viselo čosi vo vzduchu, lebo nielen ja, ale i kolegyňa zo štvrtého poschodia (tá, s ktorou som hľadala ubytovanie v Bavorskom lese) sme sa sťažovali na zbesilé deti. Týkalo sa to tretiakov a štvrtákov. Keď si ale Podšívka s Francúzom a Afričanom opäť začali hlúpo nadávať, čo už dávno u mňa nerobili (medzitým sa i tĺkli a porušili terajšie nariadenia), zrúkla som na nich, že hranicu únosnosti prekročili, a tak si ma zasa raz musia udobriť kresbou. Zažiadalo sa mi 20 krásne farebných kvetov. Nerobili to po prvýkrát, ale posledný podobný trest bol kedysi dávno pred koronou.

Ako som nočný kľud za pomoci mušľových chráničov ratovala

Sobotňajšia noc sa práve chystala prehupnúť do nedeľňajšieho rána, ale mne sa - našťastie - akosi nežiadalo do postele. Po dlhom koronovom čase jeden z TV producentov vďaka plexisklám opäť obnovil moju obľúbenú víkendovú šou, a tak som sa zabávala na vtipných komentoch pohotového moderátora.

Zrazu som zachytila v pozadí známe alarmové pípanie.

Zdá sa mi to, alebo nebodaj spadla spiaca veverička zo stromu na zaparkované auto a nechtiac spustila sirénu?

Hádanka z dovolenky

Kto tuší/vie, čo to je?

Doteraz som ich nepoznala

Štvrtáci si robili úlohy. Na moju otázku, čo presne dostali, znela zborová recitácia - jednu z matematiky, druhú z angličtiny. Ale tá z angličtiny je ľahká, lebo musia iba niečo vyfarbiť.

- Katarína, môžem si angličtinu nechať na doma? - oslovil ma prosebne "psím" pohľadom Francúz.

- ??? - nemo-nechápavú odpoveď som doplnila gestom rozhodených rúk, lebo všetci dobre vedia, že pokiaľ sa dá, robíme úlohy v škole.

- Ja som si zabudol farbičky - doplnil rýchlo na vysvetlenie.

- A to je problém? Dám ti zo svojich. Aké potrebuješ?

- No predsa tie americké.

Začala som sa smiať, keď som zistila, že musia vyfarbovať anglickú a americkú zástavu. Americkými farbičkami.

 

Stránky

 

Naničmama.sk

Každá z nás sa občas cíti nanič. S nami ten pocit prekonáte!
Zvládnite spolu s nami deti, manžela, domácnosť, varenie, prácu, zdravie, krásu ... Všetko vrámci hesla - Som krásna, múdra, úspešná a už len občas v "depresii" ;). Podeľte sa o svoje zážitky, skúsenosti v blogu, požiadajte o radu v diskusnom príspevku, alebo v právnej poradni, podeľte sa so svoj recept, pridajte obrázok