Blog používateľa kp

Z trpaslíkov najstarší

Nie, nemusíte narýchlo listovať Snehulienkou, aby ste zistili, ktorý zo sedemčlennej zostavy bol najstarší. Trpaslík, čo mám na mysli ja, sa vzťahuje na štátny útvar republikový. Bo štáty s rozlohou menšou ako 1000 km² sa označujú za trpaslíčie. V Európe ich máme dokopy šesť a ja som si na svoje konto pripísala tretí v poradí. Ku Monacu a Malte pribudlo slnečné San Marino.

Rimini

 ... alebo nedeľný kvíz pre cestovateľky Mrkám, ktoré ich podľa jednej z indícii veľmi rýchlo dešifrujú. Takže takto vyzeralo mesto kedysi

 

 

 

 

 

18.4. (doplnené o zvyšné informácie a foto)

Stanovačka na streche

...alebo sňáď aj niečo pre Balalajku Mrkám (pokiaľ si správne pamätám, ovládaš nemčinu, tak si prečítaj originál v jednotlivých linkoch)

Apríl, apríl

Ozývalo sa dnes (viac než je počujúcemu človeku milé) z každej strany a v každej skupine.

A tak začnem koncom družiny. Práve sme s poslednými deťmi zišli na dvor, keď mi kolegyňa zo 4.poschodia so smiechom vraví:

- Si predstav, ako ma dostala tvoja Podšívka! Keď zbadala, že idem jej smerom, začala srdcervúco nariekať. Dobehla som ku nej a v snahe jej pomôcť sa vyzvedala, kde a ako si ublížila. Ukázala mi na nohu. Na nohaviciach mala veľkú škvrnu a po tväri sa jej rinuli slzy. Keď som začala s chlácholením a "prvou pomocou", pustila sa do smiechu, zakričala "apríl, apríl" a prezradila mi, že všetko "mokré", teda i fingované slzy, sú vlastne vodou z fľaše na pitie.

Mr.Bín na návšteve u požiarnikov

... alebo správa z minuloročného školenia, ktoré mi pripomenul jeden včerajší príspevok v TV. Opäť som raz volala rýchlo Michaela ku sebe, nech si pozrie, čo nikdy v živote nesmie urobiť Prekvapenie.

- Mama, to už predsa viem! Pohoda

Tak možno to ukážete svojim deťom, ak radi experimentujú v kuchyni.

Každý deň som v strehu, čo nového si zasa ne-/vymyslia

Tretiaci včera dostali nazad opravenú slohovú prácu spred prázdnin a za úlohu (teda okrem matematiky) ju mali znovu prepísať korektne do zošita. Potiaľto bolo všetko ok. Jasné zadanie a v podstate jednoduché vyplnenie.

Prvý bol hotový Tretí muškatier. Skontrolovala som opravu, našla nejaké dve chybičky, ktoré sme prediskutovali a on opustil miestnosť. Potom sa prihlásil Severan. Takisto som skontrolovala, ako splnil zadanie. Už počas kontroly sa dohadoval so zostávajúcim Južanom, že po úlohách si ešte na chodbe zahrajú futbal so softballom.

Nedočkavý Južan mi už pchal svoj zošit do rúk, keď zbadal prvú chybu.

- Pozri, čo som spravil - chytal sa nechápavo a zároveň zhrozene za hlavu - uprostred strany (A4) som prerušil písanie a prešiel som na ďalšiu.

Intervalový pôst

polievka Včera som ho odštartovala a mám dva dni na zháňanie správnych a chutných receptov. Prišlo mi vhod, že v TV sa to teraz len tak hemží dokumentami na danú tému.

Ja som si pozrela jeden, kde tri žienky podstúpili experiment s 3 rôznymi typmi intervalového pôstu. 16:8 / 5:2 a 1/0 in 2. Podotýkam, že ich je v skutočnosti viac, ale tvorcovia dokumentu si spolu s lekármi zvolili tieto tri.

Presne pred rokom 17.

V ošetrovni na začiatku chodby bolo živšie. Nedeľňajšie živšie. Každých pár minút som skúšala vyklopkať na stolíku nejaký známy rytmus a otestovať, či už prostredník dostatočne oťažel.

Keď konečne prišlo na rad čistenie, vytočila som hlavu opačným smerom. Zrazu sa mi zošmykla noha zo stola. Ležala na kraji a zemská príťažlivosť zapôsobila proti mojej vôli.

- Vy v tom prste niečo cítite? Spôsobila som vám bolesť? - preľakla sa doktorka Schmidtová.

Stránky

Zircon - This is a contributing Drupal Theme
Design by WeebPal.