Blog používateľa majas

Naše Balkánske dobrodružstvo

Tradične boli naše dovolenky k moru orientované na Chorvátsko, poznáte to relatívne na dosah, a už to tam poznáme, ale stále je tam kopec neobjavených krásnych miest. Hold tentokrát ma prehlasovali a padlo to na dobrodružnejšie spoznávanie Balkánu, cieľ Čierna Hora mesto Budva.

Zádielská dolina - tiesňava

zadiel Keď som minulý týždeň premýšľala kam vyraziť cez víkend na takú menšiu sretávku bráchov mojho manžela s rodinami, napadla mi Zádielska dolina. Nielen pre jej dostupnosť, krásu, ale aj nenáročnosť, resp. možnosť prispôsobiť trasu rôznym vekovým kategóriám, či kondícii.

Čarovný prútik, čarovný prsteň or zlatá rybka všetko poteší........ :-)

.....veru asi by som neodolala, aká lákavá predstava, priam rozprávková. Ale čo si vybrať z výkladu ak nie cukrovinky čierny princ? :-) Asi by som si poprosila vrátiť čas, dnes by som veľa vecí, rozhodnutí urobila inak. Urobila? Ktovie, po funuse je každý múdry. Každopádne mám pocit, že mnohokrát tak malé rozhodnutia tak veľa menia. Na druhej strane asi by bol život moc fádny, keby všetko pokazené sa dalo tak ľahko opraviť. A čo by na to povedala moja karma, veď tá nie je zdarma...Filmových pokusov tiež už takých bolo a veru to hlavných hrdinom riadne liezlo na nervy - zobudiť sa včera. No ešte to musím premyslieť, stále mám v zálohe prosbu o zdravé kĺby a svetový mier. :-)

Móda a ja alebo móda a ja tu nie som?

Asi najvýraznejšie, čo máme spoločné ja a móda je prvé písmeno, teda M. Náš vzťah sa vyvíjal veľmi ťažko a pozvoľna, ale ako sa dozviete na konci, predsa len niekde vypučal.  Chichocem sa No, od mala som sa búrila všetkému čo i len trošku nepohodlnému dosť vehementne veľkou plačúcou scénou na schodoch v baráku ráno o 5:30hod, keď trebalo utekať do škôlky, rodičom do práce a mňa omíňali gaťuchy...Aspoň bolo po rokoch na čo spolu so susedmi spomínať. Krepsilónky, sukňa, či blúzka samá umelina to bolo priam za trest, veci po staršej sestre a raz do roka nové nohavice z výberu dvoch, to je aj vám jasné v akej dobe sa tvoril môj vzťah k móde.

Vysávačové patálie alebo ako primäť deti upratovať?

No čo povedať, pri téme upratovanie mi hneď napadla sobotňajšia scéna. 1. dôvod utekať z domu alebo aspoň si zabezpečiť štuple do uší - dievčatá si rozdeľovali kto čo povysáva.

Byť naničmamou je....

Osem rokov, no to mi teda nedá neprispieť. Veru to zbehlo, patrím medzi prvé naničmami ako sa na správnu sestru patrí, dúfam Úsmev , a aj keď sa skôr radím k čitateľkám, súťaž je výzva. Cha, že téma: „Kedy sa cítim ako ozajstná naničmama?“ U mňa by to malo byť: „Kedy sa necítim ako ozajstná naničmama?“ Nuž ak sa tak náhodou necítim ja sama, svoj pocit dajú jasne najavo naši pubertiaci, stále ich človek len niečim vyrušuje, stále od nich niečo chce, no ja neviem, podľa nich by sa všetko malo diať samo. Inak sa nesťažujem, ja som priam nadšená, že sa môžem nazvať naničmamou.

S láskou, robím niečo s láskou a nie je to desiata?

Keď moja najstaršia - 13-tka listovala na naničmame, samozrejme súťaživý to typ, hneď na mňa kričí:" Mamka zapoj sa do súťaže". Hneď na to nasledovala otázka:"Čo robíš s láskou?". A moja sekundová reakcia: "Desiatu". Asi by som mala vysvetliť.

Jarná únava, to poznám, čo to je? :-o

Júj aká som rada, že niekto takéto spojenie vymyslel, mnoho odborníkov fundovane odôvodnilo prečo je tomu tak a mnoho rád ako s jarnou únavou naložiť uzrelo svetlo sveta. Keď už si nájdem tu chvíľku a zamyslím sa nad tým, že ma chytá spavá nemoc aj cez deň, že mám pocit polámanej starenky, zaženiem to aktivitou a nakoniec zistím, že to až také zlé nie je, že som tú potvoru zase raz na chvíľku prekonala. Takže u mňa je to presne tak ako som to "protirečivo" napísala v názve môjho príspevku, určite je tu, plíži sa okolo mňa, zakusáva sa, ale ja na ňu potvoru nemám čas. Leto je za rohom, slniečko nás ohrieva a všetko ožíva, zazelenáva sa, čo mi dodáva silu. Júj ale keď už padne na mňa lenivá chvíľka zahlásim: "Jarná únava je tu!" a spokojne vypnem.

Stránky

 

Naničmama.sk

Každá z nás sa občas cíti nanič. S nami ten pocit prekonáte!
Zvládnite spolu s nami deti, manžela, domácnosť, varenie, prácu, zdravie, krásu ... Všetko vrámci hesla - Som krásna, múdra, úspešná a už len občas v "depresii" ;). Podeľte sa o svoje zážitky, skúsenosti v blogu, požiadajte o radu v diskusnom príspevku, alebo v právnej poradni, podeľte sa so svoj recept, pridajte obrázok