Blog používateľa púpavienka

A som doma - ja a moja histamínová int.

Tak skončil čas môjho pobytu a ja som prišla domov. Až doma som si uvedomila že som si tie kúpele naozaj užívala a hned včera ráno som sa zľakla  či som nezaspala na procedúru, takže ešte by som vedela aj pokračovať.

Čaro kúpeľov v Bojniciach

Pozdravujem Vás, síce som už druhý deň v posteli bez procedúr  lebo prišla nádcha ale inak je všetko pekné a som spokojná. Trochu záberov, nový mobil sa pokazil a tak už nemám čím odfotiť.

Ako vznikne nový recept

Ja som konečne objavila Ameriku a prišla na to čo môžem upiecť a aj zjesť. Tiež som konečne našla tu formičku do mlynčeka a tak skoro všetko je strojčekové lebo toto je moje detstvo. Robím veľké esička z hviezdičky, či podkovičky zo širokej ozdoby na štangličky či kvietkové venčeky.

Ono totiž to sme si vymysleli ako deti, mama tvrdila že to sa zle z toho robí a ona chcela hlavne iba rožteky a štangličky. je pravda srdiečko a hviezdička sa trhajú, ale pre deti dobrodružstvo.

Mala som pocit že som tam so svojimi súrodencami, každý sme si museli vydobiť pozíciu toho čo robí tvary už na plechu.

Sen, ktorému úplne nerozumiem

Prišla nejaká moja známa - nepoznám v reále -a hovorila že potrebuje na týždeň aby sme išli do Talianska pracovať. Rozhodli sme sa ísť ja a Miroslav. Bola u nás a ja som bola celá splašená že už odchádzame a ja nemám nič pripravené  - ona bola nesmierne kľudná a povedala máš čas  ešte celý deň.No a tak sme niekde prišli a ja som zistila že máme také ako detské kýbliky do piesku, pochopila som že tam si naberieme vodu aby sme mali čo piť.

Išli sme s ňou na tu prácu, ja stále neviem čo sme robili lebo žiadnu prácu sme nerobili, viem iba tie chvíle oddychu na jedlo, ale nikdy sme nejedli iba sa rozprávali.

Ako som chcela piecť zázvorniky

Odkedy Lenka začala so zazvornikmi mi chodilo iba jedno po rozume - musím sa dotlačiť k tomu a upiecť ich.

Nastal deň "D" a ja včera som povyberala všetko, však nebudem piecť iba jedno. No a chcela som vyskúšať salajku čo na ňu povie moje telo, ale?

4 balíčky salajky a všetky prázdne, takže neviem či som naozaj také kúpila ale sa vyparila salajka v nich a tak zázvorniky neboli, ale ja chcem niečo so zázvorom.

Ako veľmi sa človek mení

Ked som prvýkrát v roku 2003 objavila internet na čerstvo kúpenom počítači, bola som šťastím bez seba. Bolo toho tak veľa čo tam všetko bolo.

Neskôr som objavila aj túto stránku a s ňou aj artmamu, záhradu u mamy  či poet mamu, našla som si mnoho priateľov, cítila sa ako doma a s radosťou a očakavaním začínala deň pri kávičke s týmito stránkami.

Potom prišiel facebook a na tlak priateľov som sa pridala, stále som mala pocit že mi to dáva veľa. mala som aj obľúbené stránky alternatívne.

Po rokoch som zistila že už nie je nič čo mi  dáva internet, okrem nakupovania ktoré zase až tak veľmi nerobím.

šalát jedovatý

Pred časom som vytrhávala túto burinu lebo sa v poslednom období zbláznila a je všade. No a tak som si povedala idem ju pohľadať možno nájdem čo to je a našla som a ako inak príhodné pre mňa v čase bolesti  My sme ho volali mlieč, lebo z neho tak ako aj z púpavy vyteká biele mlieko. Obrázok je prevzatý z článku na ktorý je link

Túžobník - burina či ochucovadlo?

Myslím že každý pozná túžobník, ked rozkvitne je to krása a pastva aj pre množstvo opeľovačov. No vedeli ste že kvety voňajú po mandliach a teda môžte ich jesť či pridať do nápoja či na ozdobu a pod.

Stránky

Sezónne recepty

 

Naničmama.sk

Každá z nás sa občas cíti nanič. S nami ten pocit prekonáte!
Zvládnite spolu s nami deti, manžela, domácnosť, varenie, prácu, zdravie, krásu ... Všetko vrámci hesla - Som krásna, múdra, úspešná a už len občas v "depresii" ;). Podeľte sa o svoje zážitky, skúsenosti v blogu, požiadajte o radu v diskusnom príspevku, alebo v právnej poradni, podeľte sa so svoj recept, pridajte obrázok