Blog používateľa púpavienka

neľudskosť versus ľudskosť

Nabíjanie bateriek - takto to aj po rokoch vnímam a preto vám prioblížim jeden môj príbeh z roku 1987. Pracovala som za priehradkou na hlavnej pošte na listovom oddelení. Bolo maturitné obdobie a vtedy školy odosielali výsledky takže všetko išlo doporučene. V tom čase všetko bolo treba ručne zalepiť, odpísať oznamkovať. Prišla som do práce na doobedňajšiu a zistila som že budem sama, kolegyni ochorela dcéra a dalšia nemohla. Fronta stala cez celú poštu, ja som robila ako drak, svedči o tom aj fakt že za 4 hodiny som mala prevzatých 2210 doporučených zásielok samozrejme plus množstvo iných vecí či predaných kolkov či poukazov na naftu.

Keď sen sa snúbi s realitou

Táto noc bola pre mňa taká divná, už pár dni nie som vo svojej koži a neviem prečo alebo viem ale už si nepomôžem. U mňa chyba vo výbere potravín.

Išla som si ľahnúť ale veru nevedela som si nájsť miesto v posteli, nakoniec som zaspala.

Snívalo sa mi že som niekde v nemocnici - skoro ako márnica, nič iba nejaké lôžko - odrazu mi  niekto podáva dieťatko, vtedy som zbadala že mám otvorené brucho a on ho vybral aj s púpočnou šnúrou - chápala som to tak že dieťa sa nechce narodiť a tak mu hovorím

 dievčatko moje, príd už na teba čaká aj sestička. No môj hlas bol nejaký chrapľavý a starecký.

Jáááj, čo všetko človeka napadne

U nás včera už bola predzvesť zimy a mňa poriadne lomilo v kostiach. Nakoľko sa už snažím 3 dni dať do poriadku moje stuhy a iný tvorivý materiál tak v kuchyni sa nedá pohnúť lebo všade sú krabice či iné. Večer som bola rada že finišujem aspoň z časti a odrazu si hovorím - som úžasná!

- toto nie je slovo čo používam, tak ma to zaskočilo že som strávila hodiny rozmýšľaním nad týmto  slovom.

Hlúpnem alebo čo sa so mnou deje? - pred rokmi som zavrhla slovičko dokonalosť, lebo jej nerozumiem a neviem podľa koho kritérií tu dokonalosť mám brať a teraz? - pribudlo slovičko úžasná, úžasný.

Môj prvý nákupný výlet do Viedne

Neviem prečo, ale už pár týždňov mi stále chodí po rozume táto moja cesta, nuž je podobný ponúri čas ako bol aj v 1989, hranice sa otvorili a otvorili sa aj burzy v mestách ktoré boli otvorené v nedeľu a tam bolo plno priekupníkov a predavali všetko čo sa dalo preniesť cez hranice.

Inak, toto nebola moja prvá cesta do Rakúska ale prvá cesta do Viedne, tie dve boli skôr pracovné a nemala som nejako čas vidieť niečo viac.

Takže na takej nedeľnej burze som stretla známu a ta mi hovorí - nemohla by si ísť s nami do Viedne v utorok? Celá nadšená som povedala že hej, vlastne išlo o to aby nás bolo viac v aute lebo priekupník môže viac tovaru previezť cez colnicu.

Ja som si nezobrala žiadne jedlo, ved tam si kúpim, no všetko bolo trochu iné.

Je múdra, lebo bola dlho kojená.......

Úsmevno-smutné podanie o dojčení.

horoskopy a to čo je v nich

Takže milé dámy rozhodla som sa napísať aspoň niečo o horoskope ako takom, budem písať o natívnom horoskope teda vytvorenom pri našom zrode. a teda základnom.

Ostaneme pri 12 znameniach, hadonoša vynechané nakoľko som to neskúmala a je to dosť čerstvá informácia.

Ako sa vytrácajú zmysly

Konečne som rada že som sa dočkala toho že vedci zverejnili to čo si ja už dávno myslím. Údajne tým že použivame navigáciu tak človek začal strácať najcennejší zmysel a to ORIENTÁCIU, jednoducho ho mozog považuje za zbytočný. Dokazali to tuším ruskí vedci, ktorí sa vraj okamžite vzdali navigácie.

Začala som vyhrávať

No neviem čo to so mnou je, ale možno po 10 rokoch som si podala niekedy v júni loto a euromiliony a mám úspešnosť až príliš veľkú na mňa, ešte keby som to dala skontrolovať hned a nie vtedy ked si po dvoch týždňoch na to spomeniem. Ja som ešte ani jediný raz nebola bez výhry, viem niekedy je to 3 či 3,50 ale ked mi pani dala 19,10 skoro som neverila.  No dnes znovu po dvoch týždňoch som konečne išla okolo zberne a dala som si pozrieť a pani hovorí mate 9,70 dáme niečo?

- nuž dáme, ale už také náhodné čísla ktoré pridajú nejaké nulyChichocem sa

- no a ja nemôžem prestať a tak stávkujem mini hazard.

Stránky

Zircon - This is a contributing Drupal Theme
Design by WeebPal.