Blog používateľa púpavienka

hlúpa móda

No neviem ako inak nazvať módu haraburdia ktorá sa šíri internetom a podľahli tomu aj moje priateľky a ja nevychádzam z údivu.

Koľko neskutočne hlúposti sú ľudia schopní nakúpiť za veľké peniaze a stále sú to haraburdy ktoré síce nastajlujú ale?

Viem že konečne si našli svoj biznis obchody s tzv starožitnosťami ale tiež  zberači odpadu. Je to zlatá baňa, obitá  deravá miska síce maľovaná  smaltovaná ale dať za to 10 eur a ešte sa skoro o to pobiť, no neviem je to pre mňa až choré. Čím viac nakúpia haraburdia tým lepšie a to sú aj tie čo stále robia prievan v skrini aby sa zbavili všetkého čo už nepotrebujú a nenosia.

a znovu odpad či recyklácia?

Tak nejako sa motam okolo odpadov už nejaký rok. Vlastne oveľa skôr, vždy som chcela tkať koberce z použitého materiálu, to som považovala za recykláciu, už vtedy som sa bránila tomu že si mám kúpiť pucvolu pardón - bavnené rúno. Nechapala som to a stále vysvetľovala že to je ok ak to bol odpad z pradiarne ale nie je už ok ak je to vyrobené kvôli tomu aby bolo ľahšie tkanie vo farebnej škále.

Potom som začala pliesť košíky z papiera, áno použivala som noviny a aké prekvapenie nastalo ked už odrazu vyrábali ruličky z kupovaných pásiek do pokladni, konečne! - skríkla výroba a rozbehli výrobu aj v prírodnej farbe či iných farbách.

Kde je pravda - v rozprávkach či povestiach, či....

...je to iba medzi nebom a zemou?

Ťažký pondelok ľahšia streda

V pondelok som musela utekať na daňový úrad, ale bol to veľmi divný deň, plný rozdielnych veci.

Tak hned v meste na zástavke pristupil zrejme otec s dvomi mladými dcérami, je pravda že dievčence boli širšie ako vyššie a napchať sa do tých tesných vecí určite dalo zabrať, ale to čo sa začalo diať ma dorazilo a bola by som najradšej ušla. Pán začal devam dohovarať - pozrite sa na seba ako to vyzerate, kto to kedy videl aby dievča bolo také prežraté, koho si chcete nájsť. Pozrite sa na tu paniu / to akože na mňa/ kedy vy budete vezerať takto? a to pani už nie je mladá.

Veľmi divný sen - čert a vojna

No tak aj ked nepozerám správy, vlastne nemám televízor a noviny ani internetové nečítam predsa sa ku mne to slovo VOJNA nejako dostalo.

Dnes moje nevedomie pokročilo

No zrejme to nie je nič s čím sa chce človek pochváliť, ale je to pravda.

Ja a postihnuté teda retardované deti či ľudia, nemyslím odrezaná noha či iné fyzické problémy. Vlastne som vždy závidela v dobrom tým,ktorí krásne hovoria o postihnutých deťoch a robia s nimi a ako ich obohacujú. Ja tento pocit nepoznám a dnes som pochopila súvislosti.

Samozrejme z nemocnice som sa dostala celkom skoro ale išla som do Lidla,ktorý mám hrozne od ruky a naozaj som prvýkrát v živote natrafila na riadny výpredaj a tak namiesto polhodinky som tam bola dve ale šťastná hlavne ako lacno som prišla k 3000 puzzle. No tolejbus ako na potvoru išiel tak pomaly že som to vzdala že na obed chytím autobus, ale utekala som na nastupište aby som videla ako mi odchádza.

Ja nikoho neodsudzujem, či niečo iné

Toľko krát preberané aj tu, všetko kritika či nezáujem je zaujatie stanoviska.

Možno  pomôže ak si to zrovname v sebe.

Čo so mnou urobil labradorit

Všetci už viete že ma kamienky ako také vždy zaujímali, ale je pravda že som to vedela poradiť iným ale nevedela som to ja nosiť aj ked som sa pokúšala.

Viem ich spolu kombinovať, cítim ich potenciál, ale tak nejako som si myslela že ja v tomto živote nemám doprianu alternatívu v ničom, poznám bylinky viem ako ich kombinovať a predsa ich pre seba užívam minimálne, pred rokmi som zašla za liečiteľom a bolo to všetko naopak, môj organizmus začal vypovedavať službu.

Po tejto chorobe som sa rozhodla pred týždňom vybrať kamienky, že mi to možno pomôže ak budem s nimi robiť. Robila som náramky a podľa dcéry sú aj veľmi pekné, ale mala som pocit že ani tie minerály ma neoslovujú ako niekedy, necítila som ich silu.

Stránky

Zircon - This is a contributing Drupal Theme
Design by WeebPal.