Blog používateľa púpavienka

Ako sa vytrácajú zmysly

Konečne som rada že som sa dočkala toho že vedci zverejnili to čo si ja už dávno myslím. Údajne tým že použivame navigáciu tak človek začal strácať najcennejší zmysel a to ORIENTÁCIU, jednoducho ho mozog považuje za zbytočný. Dokazali to tuším ruskí vedci, ktorí sa vraj okamžite vzdali navigácie.

Začala som vyhrávať

No neviem čo to so mnou je, ale možno po 10 rokoch som si podala niekedy v júni loto a euromiliony a mám úspešnosť až príliš veľkú na mňa, ešte keby som to dala skontrolovať hned a nie vtedy ked si po dvoch týždňoch na to spomeniem. Ja som ešte ani jediný raz nebola bez výhry, viem niekedy je to 3 či 3,50 ale ked mi pani dala 19,10 skoro som neverila.  No dnes znovu po dvoch týždňoch som konečne išla okolo zberne a dala som si pozrieť a pani hovorí mate 9,70 dáme niečo?

- nuž dáme, ale už také náhodné čísla ktoré pridajú nejaké nulyChichocem sa

- no a ja nemôžem prestať a tak stávkujem mini hazard.

život s intoleranciou na pokračovanie

Včera som bola na kontrole u gastroenterológa, vlastne som stretla v jeden deň troch lekárov ktorým na mne záleži a už to je hoooodne dobre.

Ten mesiac čo som písala blog sa dosť zmenilo ale k horšiemu. Ta gastroskopia môjmu žalúdku a črevám veľmi nepomohla a ja nech zjem čokoľvek tak mi nie je dobre. Dokonca som bola taká zúfalá že som zjedla aj cukrík.

Ked čítam ako poniektoré jedia skoro všetko a dajú si nejaké výživové doplnky a vítamíny a v pohode jedia aj v reštauráciach, tak potom ma to premôže a som nahnevaná na seba že čo to so mnou je.

Keď život píše scénar

Pravdivý príbeh s nepravdivými údajmi.

separovanie

Slovko, ktorým sme nahradili triedenie, viete ono to bolo také socialistické a my nechceme nič také v dobe plného kapitalizmu. Nuž áno snažime sa všetci alebo skoro všetci separovať hlavne odpad, lenže?

Mali by sme oveľa viac  dávať priestor separacií informáciam ktoré k nám prichádzajú a zasievajú strach, lebo strach je tak veľmi v tejto dobe potrebný, strach je najlepším manipulačným prostriedkom, ním ovladate každého. Toto je motto našich silných politikov, zrejme aj publicisti chcú mať dobre zaplatené a tak je všetko iba biznis.

život s intoleranciou

To že som bola od dieťaťa iná mi nikdy nevadilo a dokonca si nemyslím že by mi to dal niekto veľmi najavo. Nepatrila som nikdy do silnej partie, skôr som bola pri tých slabších. Nikdy sa mi nepáčilo a nikdy som to nepovažovala za vtipné urobiť niekomu niečo smiešne - natrieť kľučku niečim a potom sa na tom smiať. Takže takému humoru som nikdy nerozumela a neporozumiem. No ale k inému som chcela od apríla moje telo dalo červenú s tou najvýššou  výstrahou. Myslím že ten anafylaktický šok mi určite poslal tam ten z hora, za tu 1 a pol minútu sa mi prevratil celý život a ja som mnoho pochopila, moje stravovanie sa zmenilo z minúty na minútu.

Čo robiť ked sa dietko dostane na šikmejšiu plochu?

Počas víkendu sa mi stali dve veľmi podobné situácie a ja neviem či som dobre poradila.

V obidvoch prípadoch deti nad 16 rokov, ale na intráku zistili aj marihuanu aj alkohol u nich a v ne malej miere. Čo robiť. U obidvoch prípadoch nastalo obviňovanie u jedných to že otec pije a dieťa nemá vzor a u druhých že starý otec kým žil tak vždy dal vnukovi odpiť z piva. Povedala som, ale kde si bola ty? prečo si nezakročila? Vraj sa zo začiatku hádala a všetko možné, ale druhá rodina povedala že u nich všetci takto vyrastali a nikomu sa nič nestalo. Táto rodina dieťa prihlasila k závislákom teda neviem ako sa to volá ale na psychiatrií je taká skupina - teda nie pobyt v nemocnici ale práca s odborníkom.

osudové lásky

Toľko krát spomínané, toľko krát uctievané, toľko krát a vlastne vždy bolestné. Taká je osudová láska.

Mýlne sa domnievame v nádjei nejakej extázy vo dvzťahu, že ak stretneme osudovú lásku bude to prechádzka rajskou záhradou - opak je ale pravdou, je to prechod peklom aby sme raz a v inom živote ak už budeme pripravení aby sme mohli stretnúť toho pravého.

Ja som sa vždy divila prečo ja pod slovom osudová - vnímam nejaký zvrat, niečo čo muselo prísť a iní vidia ten raj. Dokonca som samu seba v jednom čase presvedčila že osud nemusí byť vždy iba krutý a láska môže byť naozaj krásna.

Stránky

Zircon - This is a contributing Drupal Theme
Design by WeebPal.