Blog

Vypočítajte si plodné dni, termín pôrodu ...


• Keby mám plodné dni?

Dojčenie po Xté

Milé mamičky, dookola opakovaná téma, množstvo skúseností i „neskúseností“, dobré rady zo všetkých strán od školených /bohužiaľ rôzne/ zdravotníkov až po dobre mienené rady typu JPP.
A niekedy, aj keď sme si všetko podrobne preštudovali, máme skúsenosti so staršími súrodencami nášho najnovšieho prírastku, prečítali všetky dostupné časopisy a nacvičenú predpôrodnú prípravu – aj tak nás zaskočí niečo, o čom sme doteraz ani netušili – že nejde, alebo že by z toho mohol povstať nejaký problém.

Dovolenkový manuál

Základná myšlienka je – užiť si leto.

Druhá základná myšlienka je – aspoň na malú časť dňa vypnúť od každodennej rutiny a cítiť sa ako na dovolenke, aj keď zarezávate v robote, či tá vaša dovolenka nie je podľa predstáv – piesok, kokteil, opálený plavčík s úsmevom na zamilovanie.

 

Tricklandia

Tak sme sa vybrali aj so synom a jeho kamošom na výlet po Slovensku. Najskôr sme sa okúpali a potom sme si naplánovali trochu iné zážitky. Dopočuli sme sa, že v Starom Smokovci je nejaké zaujímavé múzeum, či expozícia alebo ako to nazvať. Zábavná galéria plná optických klamov. Už sme nejaké optické klamy videli, navštívili sme voľakedy centrum Atlantis, neskôr aj Aurelium v Bratislave.

 

Kam s deťmi za zvieratkami

Zoznam ZOO, zveroparkov a kontaktných ZOO na Slovensku. 

Na západnom fronte kľud

Kamilka to tu tak pekne začala - a tak aj ja som túto sobotu po kopcoch sa liapala. Ale po iných a inak Mrkám.

 

Sobota bola dňom D, kedy som si deti do tábora viezla. Keď sme vyberali tábor, zajasali sme nad destináciou, sľubujúcou poznané kopce a krajiny, kde sme v zime lyžovali, poniektorí v stoji, poniektorý (JA) aj zadkom nadol. Vtedy nám učaroval Čertov a Kohútka. Milí ľudia, skvelé svahy, perfektné služby. A tá príroda!

Keď som strávila pri druhej návšteve, že do jakej jamy sa ja púšťam ( pri prvej bolo hmlisto tak, že som ani 1/4 kopca nedoviedla - VĎAKA BOHU!!!), tak som si povedala - "Sem sa musíme v lete vrátiť." Je tu nádherne.

Spomienka

Dnes je rok od toho údesného telefonátu o nehode, v nedeľu bude rok od smrti mladého drahého človeka... Rok radosti, smiechu, starostí i sĺz, no najmä prázdna...Prázdna pri stole a v duši... Už nie je ani smútok, ani bolesť... niekedy kŕčovitá pichľavá spomienka, ktorá dych vyrazí, nočné zblúdilé myšlienky... Odpočívaj v pokoji, drahý Filip! Opatruj sa tam hore, v oblakoch! Objímam!

Výstup na Kremenec či nejde Kozák z Ukrajiny ...

Už dlhšie mnou nahlodával pocit viny, že chodíme po svete a ešte sme neboli pozrieť voľajaké pralesy na východe republiky. Na to, že pochádzam z týchto končín, to bola celkom hanba. Rozhodla som sa to napraviť a spojiť návštevu doma, s dostatočným vyľuftovaním hlavy.... Všetci naokolo mali z môjho rozhodnutia "veľkú radosť", jedine drahý sa tváril, však hej. Staršie deti intenzívne verili v nepriazeň počasia.Hambím sa

Moju pôvodnú predstavu, že kus  pochodíme starým lesom, trochu pozmenil otec, ktorý tieto končiny pozná o dosť dôvernejšie. Ten voľajaký prales sa vraj volá Stužický prales. Rozprestiera na území troch štátov Poľsko, Ukrajina, Slovensko, v národnom parku Poloniny, neďaleko najvýchodnejšej slovenskej obce Nová Sedlica a je zapísaný do zoznamu svetového dedičstva UNESCO

Stránky


Zircon - This is a contributing Drupal Theme
Design by WeebPal.