Príspevky (Blogy)

Vypočítajte si plodné dni, termín pôrodu ...


• Keby mám plodné dni?

Dojčenie po Xté

Milé mamičky, dookola opakovaná téma, množstvo skúseností i „neskúseností“, dobré rady zo všetkých strán od školených /bohužiaľ rôzne/ zdravotníkov až po dobre mienené rady typu JPP.
A niekedy, aj keď sme si všetko podrobne preštudovali, máme skúsenosti so staršími súrodencami nášho najnovšieho prírastku, prečítali všetky dostupné časopisy a nacvičenú predpôrodnú prípravu – aj tak nás zaskočí niečo, o čom sme doteraz ani netušili – že nejde, alebo že by z toho mohol povstať nejaký problém.

Záverečné info k stretnutiu v Liptovskom Jáne

Dievčata tu je krátky súhrn k nášmu spoločnému víkendu. Upozorňujem toto stretnutie je ozaj relaxačné, úplne bez programu, okrem jedného tvorivého kurzu pre vopred prihlásenú partiu, náročnejšia technika, relatívne drahá, doplním aká ...Úsmev Vezmite si botasky na prechádzky, ručné práce, ak máte chuť debatovať popri nich a hlavne dobrú náladu ideme relaxovať.

tu je zopár oproných bodov:

V skrini

Tuším som sa vzhliadla v minimalizme. Dosť to súvisí aj s eko témami, triedením a seperáciou.

Zatiaľ som v 1. fáze. Postupne, pomaly triedim to, čo je doma. V januári som mala veľkú knižnú akciu, kde odišlo z domu asi 150kníh. Najväčšia časť skončila v knižnici.

V sobotu ráno som sa najskôr vrhla na skrinku s vianočnými a veľkonočnými dekoráciami. Vyhodila som pár kraslíc, ktoré sa mi nepáčilo od začiatku, niekoľko ozdôb prevažne zo sušených rastlín.

Ako z rozprávky?

Zima v aprli Už len sa vybrať na jahody k dvanástim mesiačikom.

Študijný odbor - Praktická žena

alebo a prečo nie praktický muž?

Opäť som sa nechala inšpirovať staršou dcérou. Nedávno mi z veľkým zanietením zvestovala svoje dojmy z letáku v MHD, s upútavkou na študijný odbor Praktická žena.

Karnevalový manuál

 

Tak sa na to poďme pozrieť – čo by to mohlo znamenať – „Od stvorenia sveta až po začiatok stredoveku“

No, ak by sme to brali skutočne od podlahy, tak prvou inšpiráciou by sa mohla stať taká bunka. Ako, ruku na srdce, dievčatá, skúste si hodiť do Googlu pojem „bunka“ a dajte si vyhľadať iba obrázky – toľko farebnej inšpirácie, až Vám budú oči prechádzať ... V súvislosti s bunkami mi nedá nespomenúť jednobunkové organizmy – napríklad zo školských lavíc chronicky známeho prvoka „črievičku“

Ako nám je dobre

Počas sviatkov sa najstaršia deva „zabávala“ prípravou projektu na tému Porovnanie školských systémov vo svete.  Jej voľba padla na Južnú Kóreu. V tejto krajine bola dvakrát,  je jej blízka ... A tak som sa vďaka dcére, pomedzi pokusy o varenie a pečenie, dozvedela aj o tom, ako sa nám na našom malom Slovensku dobre žije.Hambím sa

Stránky


Zircon - This is a contributing Drupal Theme
Design by WeebPal.