Cestomama

Mapa cestovateľských zážitkov

Tam hore vysoko na skalách ... v jeseni

Vysoké Tatry majú svoje neopakovateľné čaro v každom ročnom období. Odborníci aj laici sa však často stretnú v názore, že v jeseni zvykne byť na horách ustálenejšie počasie ... A keď príde babie leto, v nádherných výhľadoch nám už nič brániť nebude .... Samozrejme až na našu pokuľhávajúcu kondičku. Ale aj tá sa dá miestami ošaliť.

Holíč alebo pár slov o Františkovi Lotrínskom

Že je na Slovensku nejaké mestečko, čo sa volá Holíč, to som registrovala. Ale nič bližšie. Dokonca, keď som musela toto mesto pracovne navštíviť, tak som musela poriadne hľadať, kde to je. Pár krát som ho navštívila a mala som stále pocit, že to sú dve ulice.

Časom, možno aj vďaka televíznemu seriálu ma začala zaujímať doba Márie Terézie. Ľudia majú rôzne názory na jej panovanie. Mňa najviac zaujalo to, že vlastne o nej nič neviem. To málo z hodín dejepisu už dávno vyšumelo.

Jeseň pod Tatrami

Opäť zas raz a znova, sme sa stretli, spriaznené duše z našich stránok. Úsmev Vraj pod už 21. krát, Agátka to ráta. Hambím sa Tentokrát sme zavítali do Starej Lesnej, pod naše najvyššie kopce. Chichocem saKomornú atmosféru sme si užili do sýtosti, pri debatách, tvorení, cigánskej kapele, ale aj prechádzkach po okolí.... Slnko Počasie sme mali priam rozprávkové

Váš let bol zrušený

Je nám ľúto, ale z technických príčin Váš let bol zrušený.

Čo? Kto? AKO???

V prvom rade som si predstavila tú technickú príčinu. Určite odpadlo koleso, alebo rovno celé krídlo. Alebo praskla nádrž z benzínom, či na jaký čučpajz to tie ozruty jazdia. Alebo do čelného skla narazil v plnej rýchlosti kŕdeľ vtákov, čo počuli, že je posledný letný deň a rýchlo rýchlo sa snažili dostať hlava nehlava na juh. PROSTE - EŠTEŽE SA TÁ TECHNICKÁ PRÍČINA NEZISTILA, KEĎ JA SOM BOLA VO VZDUCHU.

Dobre a čo teraz? Náhradný let?

No dnes už nie, bohužiaľ.

OK, OK ... kľud, žiadna panika. Je 21,00, ak poletí tesne po polnoci, však OK.

No, najbližšie voľné lietadlo o 48 hodín.

Čo? KTO? AKO????

Veď je štvrtok!!! Žartujete!?

Amsterdam v skratke, alebo ako sme po kanáloch chodili

Pred dovolenkou v Holandsku sme aj trochu váhali či dáme, alebo nedáme Amsterdam. Čakala nás 1,5 hodinová jazda autom, z Bredy, kde sme bývali, v rannej špičke a trochu ma odrádzali články o obrovských náporoch turistov v hlavnom meste. Za ten si vlastne Holanďania môžu sami, pretože pred pár rokmi vyvinuli veľké úsilie, aby tam turistov dostali. Teraz sú z nich zúfalí.

Metamorfózy mora - pláž pri Domburgu Holandsko

Holandsko nebolo prvoplánovým cieľom našej dovolenky. Mladší syn si tam však našiel vysoku školu, tak sme spojili príjemné s užitočným, aby sme vypravili syna do sveta a spoznali aspoň trochu krajinu tulipánov a veterných mlynov. Len akosi sme si ani jedno neužili, ozaj neviem prečo.Chichocem sa

Akú dovolenku nám treba?

Ja viem prázdniny nám končia. Veľký zázrak už o takom čase nevymyslíme, ale môžeme trošku zosumarizovať a o rok byť múdrejšie? Alebo ani nie.  Úsmev

piesok na plazi

Voľakedy pred týždňom, tesne pred odchodom na dovolenku som si položila dôležitú otázku: 

Poznávanie nového bydliska ...

Poznávam nové bydlisko mojich detí.... domov na pár rokov vymenený za Slovensko. 

BRUSEL ... každý si pri tomto meste prestaví niečo iné, ale isto na prvom mieste Európsku úniu. Okrem toho, že Brusel je hlavné mesto Belgicka je považované za hlavné mesto Európy. Sídli v ňom Rada Európskej únie, Európske komisie, NATO ... to je tá jeho súčastnosť.

Ja sa vo svojom príspevku zameriam viac na tú históriu lebo Brusel je na ňu bohatý. Zastavíme sa na hlavnom námestí Grand Place. V roku 1998 bolo zapísané do zoznamu UNESCO. Nachádza sa na ňom mnoho historických budov kde dominantou je gotická bruselská radnica ...

Naše Balkánske dobrodružstvo

Tradične boli naše dovolenky k moru orientované na Chorvátsko, poznáte to relatívne na dosah, a už to tam poznáme, ale stále je tam kopec neobjavených krásnych miest. Hold tentokrát ma prehlasovali a padlo to na dobrodružnejšie spoznávanie Balkánu, cieľ Čierna Hora mesto Budva.
 
Zvolili sme cestu Maďarsko-Chorvársko-Bosna a Herzegovina-Čierna Hora.
Zircon - This is a contributing Drupal Theme
Design by WeebPal.