Cestomama

Ako nám je dobre

Počas sviatkov sa najstaršia deva „zabávala“ prípravou projektu na tému Porovnanie školských systémov vo svete.  Jej voľba padla na Južnú Kóreu. V tejto krajine bola dvakrát,  je jej blízka ... A tak som sa vďaka dcére, pomedzi pokusy o varenie a pečenie, dozvedela aj o tom, ako sa nám na našom malom Slovensku dobre žije.Hambím sa

Cez 3/4 Slovenska do Bojníc

Už hodnú chvíľu sme s kolegyňou z časopisu Torty od mamy riešili, ako dopravíme na májovú výstavu do Trenčína kvantum časopisov. Náš problém vyriešila najstaršia dcéra vetou "Chcem ísť na výlet do Bojníc" Na rovinu s drahým sa už miestami cítime staro, na to aby sme s našim najmladším "jedináčikom" dali druhé kolečko hradov a zámkov, abo aspoň vytiahli počas víkendu päty z domu.

24 hodinovka

24 hodinovka môže byť rôzna. Niekto je 24 hodín v službe, niekto 24 hodín beží, jazdí autom alebo číta. Iný sa na 24 hodín zriekne jedla.

My občas tak cestujeme. Nie je to pre každého. Zvyčajne je to dosť namáhavé. Ale po pravde, máme to tak radi. A chodievame radi.

Tentokrát, keď sme so sestrou uvažovali nad vzájomnými darčekmi na Vianoce, napadlo nám pozrieť sa do Prahy. A keď sme zistili, že Jesus Christ Superstar stále beží, bolo rozhodnuté.

Prvé voľné predstavenie bolo až na sobotu 1. apríla. Ale bingo, predstavenie boo o 15. hodine, čo nám dosť vyhovovala. Lístky na vlak sme kupovali u súkromného dopravcu. Cestovali sme ako partia a tak nás spiatočné lístky zo Žiliny do Prahy stáli 48€. No nekúp to.

Celulitída, romantika a Šútovský vodopád

Tento víkend bol naozaj úžasný. Teda určite čo sa počasia týkalo. 29.9. sme mali s manželom výročie svadby. Už spomínané počasie bolo úplne v rovnakom duchu ako tú istú sobotu pred deviatimi rokmi.

Rozhodli sme sa, že nebudeme váhať a určite si posledný septembrový víkend užijeme. 

Na potulkách Čínou I.

Moja staršia dcéra mala v lete možnosť navštíviť túto krásnu krajinu počas dvoch  zaujímavých týždňov. Pridávam s jej súhlasom zopár krátkych postrehov a fotografii.

Z Chopku na Ďumbier a späť - len ja a hory

... samozrejme a zopár dosť iných turistov ;) Koncom prázdnin som vyhlásila generálny štrajk a vybrala sa na pár dní, ozaj len jeden, zotaviť sa z prázdnin. ÚsmevVýlet som plánovala v hodine dvanástej, takže som šla na istotu. Možno si poniektoré spomínate na Družbu v Jasnej a naše veľké stretnutie skoro pred siedmymi rokmi.

Tipy na víkend: Lietadlá, ovčeky, humor aj rytieri

Aj tento víkend sľubuje pekné zážitky. Stačí vyjsť z domu:) Či už máte radi históriu, folklór, zvieratká alebo humor, určite si vyberiete.

Bývať vo Vlkolínci nie je žiadna sranda

Vlkolínec je nádherný, ale žiť medzi haldami turistov je ťažké.

Slovenský raj pre malých aj veľkých turistov

Wikipédia hovorí, že: Slovenský raj je horské pásmo na východnom Slovensku v oblasti Spiša. Je považovaný za jednu z najkrajších prírodných oblastí Slovenska. Je charakteristický členitým terénom – roklinami, potokmi s vodopádmi a krasovými formami, ktoré sú pre turistov sprístupnené formou chodníkov, v náročnejších častiach aj technickými pomôckami.

Štokholm ešte trochu inak

Čaro Štokholmu sa ťažko popisuje slovami. Okrem historického centra má mesto ešte veľa krás.

Múzeum včelárstva, mlyn pri Jelke a oáza sibírskeho tigra

Za jeden deň sme si obehli príjemné atrakcie v okolí Senca - Barokovo-secesný most v Kráľovej pri Senci, múzeum včelárstva pri Kráľovej pri Senci, vodný mlyn v Jelke a chovnú stanicu tigrov. 

Štokholm - mesto, ktoré stojí za to vidieť

Plním si svoje sny o cestovaní. Úsmev Po minuloročnej pozitívnej skúsenosti s "poznávačkou" v Londýne, sme tento rok zakotvili v Štokholme. Zakotvili, je ozaj správny výraz, pretože Štokholm je mesto rozložené na mnohých ostrovoch. Výber lokality, ktorá by splnila požiadavky našej mnohopočetnej a veľmi rôznorodej rodiny nebol vôbec jednoduchý. Výsledok však predčil naše očakávania.


Zircon - This is a contributing Drupal Theme
Design by WeebPal.