Cestomama

Mapa cestovateľských zážitkov

Kam cez víkend?

Kremnica Rozmýšľate kam s deťmi počas víkendu, prázdnin? Pozrite si výber akcií na najbližšie dni. Vyberte si z bohatej ponuky podujatí a strávte príjemný čas s deťmi a priateľmi. 

Nemáte radi organizované akcie? Vyberte sa na výlet do prírody, turistiku do hôr, do jaskyne, či len tak vode. Inšpirujte sa cestovateľskými zážitkami našich čitateliek nielen zo Slovenska.

Big bikes

Nase mesto na pomery US je malé, (101 tisic obyvateľov), ale počas leta je veľmi živé. V tých to dňoch sa koná zraz harleyovcov.

Stretneme sa v októbri v Starej Lesnej

Srdečne vás pozývame na spoločné jesenné stretnutie naničmám, artmám, cukrárok aj medovnikárok 5.- 7. októbra 2018 v Starej Lesnej  v penzióne Lomnicky. 

Potulky po skanzemoch II. - Múzeum slovenskej dediny Martin

Múzeum slovenskej dediny sa nachádza v Jahodníckych hájoch pri Martine. Je to najvčší skanzem svojho druhu na Slovensku. V Martine sa treba dostať na sídlisko Ľadovňa a tam už všade Vás vedú informačné tabule na parkovisko. Odtiaľ si kúsok vyšľapete udržiavanou cestou horou. Milota o ochota personálu jena slovenské pomery priam super. Priehliadku skanzenu môžete mať s výkladom sprievodcu, .....potom už môžete pokračovať sami.

Skanzem je rozdelený do oblastí Orava, Liptov, Kysuce-Podjavorníky a Turiec. Zaujímavé je muzeum rómskej kultúry. 

Múzeum bicyklov

Niečo pre balalajku, muzeum bicyklov v meste PittsburgÚsmev

Bicyklov strašne veľa aký len chceš, velke prekvapenie nemusíš platit vstupne. Môžeš si kúpiť bike, dať opraviť. Veľmi ma zaujal jeden, ktorý bol vrasteny do stromu, veľa rokov dozadu niekto oprel bike k stromu a zabudol ho tam a ten rástol aj s ním

Potulky po skanzemoch I. - Pribylina

Vlani v lete sme sa túlali po skanzemoch. Náš najobľúbenejší je Zuberec, pokoj, krásna príroda a "hafirovica" ....teraz neviem či nie pre ňu ho máme radi Chichocem sa, ale aj naň príde rad.

Teraz prišiel rad na Pribylinu - Múzeum liptovskej dediny, ten je od nás asi najližšie. Tiež sme navštívili viac krát ale vnúčatá podrástli treba pripomenúť.

Skanzen sa vybudoval v roku 1991, sťahovali  sem budovy zo zatápajúceho územia pod Liptovskou Marou.

Medzi najväčšie kamenné objekty patrí kostol Panny Márie, ktorý  pôvodne stál v obci Liptovská Mara, vzácny je maľbami zo 14. - 15. storočia.

Špaňodolinská čipka

Kedysi veľmi, veľmi dávno som mala spolužiačku, ktorá ovládala tajomstvo čipky paličkovanej v Španej doline. Aj sa nás snažila čo to priučiť. Základ som vtedy zvládla, ale žiaľ, už to je naozaj veľmi dávno, dnes si z toho už moc nepamätám. Kto sa trochu vyzná, tak vie, že táto čipka sa nepaličkuje podľa predkresleného vzoru, ale robí sa na "vydierovanej kartičke". Roky som túžila spoznať miesto, kde dokážu robiť takúto krásu.

Smer Kysuce ...

Z Liptova smer Žilina - Kysucné Nové Mesto a tam zástavka vo hvezdárni  https://www.regionkysuce.sk/sk/zaujimavosti-z-regionu-kysuce/kulturno-historicke/735-kysucka-hvezdaren

Po iformáciach Vás pustia aj k niečomu takémuto...zážitok by bol dobrý aj v noci

Zádielská dolina - tiesňava

zadiel Keď som minulý týždeň premýšľala kam vyraziť cez víkend na takú menšiu sretávku bráchov mojho manžela s rodinami, napadla mi Zádielska dolina. Nielen pre jej dostupnosť, krásu, ale aj nenáročnosť, resp. možnosť prispôsobiť trasu rôznym vekovým kategóriám, či kondícii.

Zircon - This is a contributing Drupal Theme
Design by WeebPal.