Kváskové rožky

Pridal/a Dzeny

Vyskúšala som rožky z kvásku, dopadlo to dobre.

Kváskové rožky - recept
Porcie
Porcie
Čas prípravy
Čas varenia / pečenia
10 minút
Celkový čas
10 minút

Ingrediencie

460gramovhladká špaldová múka
250millilitrovvoda
1polievková lyžicakvások
1polievková lyžicamaslo
1čajová lyžičkasoľ

Inštrukcie

Našla som si pár receptov na rožky a skombinovala som ich. Výsledok ma milo prekvapil. Jediná vec, ktorú som urobila úplne zle bolo, že mi ušla ruka pri solení, úplne stačí jedna čajová lyžička, dve sú už moc.  

Prvá fáza

150 g múky, 150 ml vody a kvások zmiešame a necháme 12 hodín odpočívať, napríklad na kuchynskej linke. Ideálne je zarobiť si na cesto večer pred voľným dňom, lebo tých 12 hodín, to nie je koniec čakania na rožky:))) V receptoch, ktoré som našla radili prikryť misku potravinárskou fóliu, ja som fóliu nemala, ale mám misku rýchlokysku, tak som ju použila. 

Druhá fáza

Po 12 hodinách som pridala do pripraveného cesta ešte 310 g múky, 100 ml vody, 1 PL zmäknutého masla, 1 ČL soli. A miesime a miesime. Ja som miesila rukou, aby som mala odhlad, či sa cesto ešte moc lepí, alebo nie. Zdalo sa mi, že by to ešte  znieslo trocha múky, tak som prisypala. Pripravené cesto necháme kysnúť v miske prikrytej fóliou. Ja som čítala, že treba 2-3 hodiny, ale ja som sa ponáhľala, takže som ho nechala len 1,50:)

Tretia fáza

Potom cesto vyvaľkáte, urobíte rožky a dáte ich na plech zas odpočívať a zas 2-3 hodiny. Fakt som sa ponáhľala, takže rožky relaxovali len 1,45. Rožky je dobré zas prikryť fóliou aby neuschli. Fóliu som nemala, tak som na to hodila tenkú igelitku. 

Konečne môžeme piecť

Rúru si vyhrejeme na 250 stupňov a pečieme cca 10 min. 

Aby bol výsledok lepší, je dobré dať na spodok rúry plech s cca 3 dcl vody. 

Poznámky

Skúsila som namiesto masla 1 PL kokosového oleja, tiež dobré;)

Postup: 

Kváskové rožky - recept postup 1
Vaše hodnotenie: Žiadne
4.333335
Priemer: 4.3 (3 hlasy)
 

Naničmama.sk

Každá z nás sa občas cíti nanič. S nami ten pocit prekonáte!
Zvládnite spolu s nami deti, manžela, domácnosť, varenie, prácu, zdravie, krásu ... Všetko vrámci hesla - Som krásna, múdra, úspešná a už len občas v "depresii" ;). Podeľte sa o svoje zážitky, skúsenosti v blogu, požiadajte o radu v diskusnom príspevku, alebo v právnej poradni, podeľte sa so svoj recept, pridajte obrázok