Kačacia pečienka na masle s jablkami

Popis

Pečieme, pečieme a nejako neukazujeme že aj varíme. Tak to idem napraviť... obdobie husaciny a kačiek je tu a tak som začala s pečienkami.

Kačacia pečienka na masle s jablkami - recept

Zhrnutie

Porcie
Porcie
Čas prípravy
30 minút
Čas varenia / pečenia
30 minút
Celkový čas
1 hod

Ingrediencie

600gramovkačacie pečienky
2kusyjablká veľké
2kusycibuľa stredne veľká
2polievkové lyžicemaslo
2decilitremlieka
1polievková lyžicatrstinový cukor, soľ, mleté biele korenie

Inštrukcie

Kačacie pečienky si očistím, nakrájam na plátky a zalejem studeným mliekom. Nechám cez noc v chladničke. Z jabĺk vyberiem jaderník a nakrájam na kolieska aspoň 1 cm hrubé, cibuľu nakrájam na jemné plátky. Pečienky vyberiem osuším a prudko osmažím na masle z každej strany, vyberiem, osolíme a držím ich v teple. Do výpeku pridám cukor nechám trochu skaramelizovať a pridám cibuľu. Trochu opiecť, potom pridať jablká. Spolu opiecť do mäkka pridať pečienku a trochu prehriať.

Pečienku podávam s ryžou s hráškom a trochou brusníc.

Vaše hodnotenie: Žiadne
5
Priemer: 5 (1 hlas)

Komentáre

Mňam veru mňam. Také môžem.

Ozaj, ja som si zas uvedomila, že moje decká neľúbia pečienku. Ani kuraciu, ani bravčovú. Pritom ju robím excelentnú (absolútne neskromne napísané) - aspoň podľa mňa Úsmev.

Ako decká sme na zabíjačke sa za pečienkou išli potrhať - vtedy sme nejak tie ovary, škvarenú krv a neviem čo ešte nemuseli ... doteraz ani veľmi nemusím. A keď sa zabili doma sliepky, husi, kačice a aj zajace - pečienka bola pre nás ako decká top.

Zircon - This is a contributing Drupal Theme
Design by WeebPal.