Tekvicové Snickerdoodle Cookies

Popis

How how how .. celá Amerika sa na nás valí Veľký úsmev

Snickerdoodle nemá nič spoločné so Sneacker (boty) ani so Snickers ( tyčinka ) najbližšie má asi k Schnoodle dog (plemeno psa vyzerajúci ako niečo medzi pudlíkom kríženým s karamelovým cukríkom s najroztomilejším ksichtíkom). 

Tekvicové Snickerdoodle Cookies - recept

Zhrnutie

Porcie
Kusy
Čas prípravy
Čas varenia / pečenia
Celkový čas

Ingrediencie

90gramovmasla
90gramovdyňové pyré
75gramovkryšt. cukor
75gramovhnedy cukor
2kusyvajce
300gramovhladkej múky
2čajové lyžičkypr. do pečiva
1čajová lyžičkasódy bicarbony
soľ
1čajová lyžičkaškorice
1čajová lyžičkamuškátový oriešok
3polievkové lyžicehnedý alebo trstinový cukor

Inštrukcie

Snickerdoodle sú mäkké koláčiky charakteristické cukrovým pláštikom a korenistou chuťou. No a tým, že ak ich neumravníte, budete ich mať po celom plechu jak také mega placky. Ale DOBRÉ placky Veľký úsmev.

Maslo, dyňové pyré (pyré z upečenej NIE varenej dyňa - hokaido alebo dyňa na pečenie), oba cukre, vajíčka, múku, prášok do pečiva, sódu a soľ zmiešame do kompaktnej hmoty. Malo by to mať konzistenciu plastelíny Chichocem sa. Robíme rovnaké guličky o priemere cca 3cm, ktoré obalíme v zmesy škorice, muškátového oriešku a cukru. Už to neutľapkávame do cesta, cukor má zostať na povrchu. Pozor! Čul grif. Pohov. Guličky dáme do mafinových košíčkov, aby boli umravnené a trochu držali tvar. Inak sa vám pri pečení rozlejú po plechu. Alebo nešanujte robotu a urobte menšie guličky a dajte mdzi ne riadny rozostup. Roztečú sa na placky cca 3 násobku veľkosti guličky. Pečieme na 160 stupňov 11-12 minút.

Dobrú chuť.

Vaše hodnotenie: Žiadne
0
Zatiaľ nehodnotené

Komentáre

Hm,hm,hm... tak ja som sa dnes na tie Snickersdoodle odhodlalaMrkám. Aj keď priznávam /keďže si ma riadne vystrašila pri postupe tým ako mi sa cesto rozlejePrekvapenie/, tak som prelustrovala internet a objavila iný recept, veľmi podobný tomu TvojmuHambím sa... Ale musím uznať, výsledok chuťovo veľmi prekvapilVyplazený jazyk... príjemne samozrejmeÚsmev, inak by som sa neprišla poďakovať za inšpiráciuBozkávam. Fakt to za vyskúšanie stálo... a vážne dík za inšpiráciu a nakopnutie.

No neodpustím si malý postreh, ja som dávala viac múky a len 1 vajíčko, 1 1/2 ČL kypriaceho prášku a bez sódy bikarbóny a neroztekali sa nejak bizardne Veľký úsmev, zostali tak príjemne plackoidné Veľký úsmev... v adekvátnej veľkosti. Tak možno tam je zádrhel, či?

 

Naničmama.sk

Každá z nás sa občas cíti nanič. S nami ten pocit prekonáte!
Zvládnite spolu s nami deti, manžela, domácnosť, varenie, prácu, zdravie, krásu ... Všetko vrámci hesla - Som krásna, múdra, úspešná a už len občas v "depresii" ;). Podeľte sa o svoje zážitky, skúsenosti v blogu, požiadajte o radu v diskusnom príspevku, alebo v právnej poradni, podeľte sa so svoj recept, pridajte obrázok