Laskonky s malinami

Popis

Laskonky asi každý pozná, orechové, kokosové a maslový krém. Skúšala som niečo "modernejšie" čo urobí kombinácia lieskových orechov s malinami ... maslo som vymenila za mascarpóne...

Laskonky s malinami - recept

Zhrnutie

Porcie
Porcie
Čas prípravy
30 minút
Čas varenia / pečenia
45 minút
Celkový čas
1 hod, 15 minút

Ingrediencie

5balíkybielka
275gramovcukor krupica
135gramovlieskové orechy mleté
85gramovpraskovy cukor
250gramovmascarpone
200gramovmaliny

Inštrukcie

Lieskové orechy opražíme na suchej panvici keď trochu vychladnú ošúcham z nich šupku a zomeliem na jemno. Zmiešam s 85 g preosiateho práškového cukru.

Bielka vyšľaháme nad parou s cukrom krupica do tuhého lesklého snehu. Šľaháme aspoň 10 - 15 min. Sneh necháme za občasného premiešania vychladnúť. Potom do neho pridáme  miešané orechy s cukrom a jemne zamiešame. Na plech vystlatý papierom kladieme pomocou formy alebo si urobíme krúžky na papier a lyžičou dáme sneh a zarovnáme. Dáme piecť do vyhriatej rúry na 130 st., pečieme 15 min. teplotu stíahneme na 80 st. dvierka na rúre pootvoríme a sušíme ešte 30 min. Laskonky by mali byť suché a dali sa odliepať od papiera. Ak nie, nechajte ešte chvíľku v rúre.

80 g malín si rozvaríme a necháme chvíľku zredukovať šťavu, precedíme cez veľmi jemné sitko alebo plátno aby tam neboli jadierka. Necháme vychladnúť a vmiešame do mascarpóne, tým si ho zriedime a dá sa dobre natierať na laskonku aby nepraskla. Spájala som len toľko čo som akurát potrebovala aby nezvlhli a boli pekne chrumkavé. Laskonky sa dajú skladovať na suchom mieste aj 2 týždne...ak vydržia. Zdobila som krémom, malinou, lístkami z mäty a čokoládovým toppingom.

Vaše hodnotenie: Žiadne
0
Zatiaľ nehodnotené

Komentáre

Vyzeraju uzasne.

Ďakujem, občas sa mi zadarí keď je viac času

Glgám, slintám ... chcem laskonku. Prosííííím.

Utri slinu, naplnim, posielam...

Hneď by som ich zjedla!:)

 

Naničmama.sk

Každá z nás sa občas cíti nanič. S nami ten pocit prekonáte!
Zvládnite spolu s nami deti, manžela, domácnosť, varenie, prácu, zdravie, krásu ... Všetko vrámci hesla - Som krásna, múdra, úspešná a už len občas v "depresii" ;). Podeľte sa o svoje zážitky, skúsenosti v blogu, požiadajte o radu v diskusnom príspevku, alebo v právnej poradni, podeľte sa so svoj recept, pridajte obrázok