Báj báj leto

No a je to tu. Pod kolesá na cestu mi začali cupotať prvé lieskovce, lístie, čo som si myslela, že začína opadávať pre veľké sucho a teplo, ktoré tu bolo ešte v auguste, padá aj napriek dažďom, Facebook mi zaplavili fotky od priateľov s plnými košíkmi hríbov a do schránky na reklamy padajú maily plné dáždnikov, gumákov a nepremokavých búnd.
Báj báj leto - ja viem, ešte nie oficiálne, zatiaľ len tak potichučky odchádza.
Rachel z Priateľov povedala, že po Sviatku práce ( v Amerike prvý septembrový pondelok) by sa nemala nosiť biela na oblečení. - Inak sranda, lebo väčšina sveta slávi Sviatok práce 1. mája ( pre mňa je to takmer synonymum pre začiatok leta). Neviem, či veľa ľudí si tú vetu pamätá, ale pravda je, že tá biela sa nejak vytratila z oblečenia. Nastupuje kráľovná jesene - vínová a všetky odtiene jesenného lístia.
  Mám rada jeseň aj také to obdobie medzi letom a jeseňou. Niekto napísal, že september je ten mesiac, kedy celý deň nosíte v ruke bundu, lebo mame bolo ráno zima. Nuž, som mama a ráno mi bolo zima ... 12 stupňov pri odchode je podľa mňa na bundu, teda minimálne na dlhý rukáv.
Flirtujem s myšlienkou kúpiť si svoje prvé dospelácke ozajstné gumáky, aby som mohla nedospelo prechádzať a šliapať po kalužiach. Zaváram posledné slivky a ráno sa brodím na prechádzke so psom hmlou. Obdivujem stromy na kopcoch, ktoré sa začínajú všelijak sfarbovať. Fotím prvé šípky, jablone prehýbajúce sa pod neskutočnou tohoročnou úrodou a fakt - hríby som našla včera aj ja i keď nie toľko. Poobede ešte síce pobehujem v kraťasoch a tieločku, ale povedala som si, že asi už bude na čase zazimovať niektoré príliš letné šatičky. Možno ešte cez babie leto vytiahnem. Ktohovie.
Pomaly odchádza. Tak báj báj leto - bolo si úžasné vo všetkých tých príchutiach, užili sme si tepla až až, slnka aj nad mieru, bol denne dôvod aspoň na tri zmrzliny a litre chladených nápojov. Boli opotené chrbty aj spálené ramená. Bol teplý dážď aj noci plné hviezd. Všetkú farbu - nielen tú od kaderníčky - vytiahlo z vlasov slniečko. Čo ešte bolo? Jaj grilovačky, kúpanie, nohy v potoku, úteky do lesov pred teplom. Skvelé výlety cez víkendy neobmedzené počasím. Kilá melónov aj behy do polí v podvečer, keď sa konečne dalo vytiahnuť päty z klimatizovaných priestorov v tom teple.
Zdalo by sa, že bilancujem. No hej. Nezdá sa to. Ja sa s letom tak nej lúčim. No a teším sa na jeseň.
Asi si fakt kúpim tie gumáky. Lebo ak bude taká ukážková ako bolo leto ukážkovým letom, tak tie gumáky budem potrebovať.
A ako u vás? Nastupuje jeseň? A dáte nejak oficiálne zbohom letu?

Komentáre

mám rada jeseň, ale teda, hlavne tú skorú. Keď niekedy koncom októbra prídu vytrvalé dažde a stiahnu všetko lístie zo stromov, to je už horšie. Tmy je stále viac a viac. už nás zachránia asi iba prípravy na Vianoce.

Ale aj ten temný čas má svoje výhody - napríklad si môžem podľa ľubovôle zapaľovať sviečky a necítim sa vôbec divne. V lete mi to nepríde.

Múdre pani učiteľky hovoria, že nové veci treba začať v septembri. Aj preto vtedy začína školský rok. Že čo sa žiaci nanaučia do Vianoc, už potom nedobehnú. Tak som sa pustila do pár vecí. Snáď sa podarí.

Prekvapenie to vážne treba nové veci teraz začať?

Juj tak rýchlo do toho! Ja som sa rozhodla splniť si sen a naučiť sa tú stojku. Tak teraz je ten najlepší mesiac na to, nie? Úsmev

 nové veci treba začať v septembri - preto som sa narodila už na začiatku Veľký úsmevVeľký úsmevVeľký úsmev och milujem tento čas!!!! 

Už sa teším na jeseň. Je to moje najobľúbenejšie obdobie spolu s jarou, ak sa občas voľajaká zadarí. Leto nie je moja silná parketa, aj teraz ma ešte ročuľujú horúce popoludnia. 18 -20 stupňov je môj ideál. Slnko Táto jeseň v podstate  skoncom leta je pre mňa plná spoločneských podujatí, záhrada asi na mňa počká do novembra. Slnko Tradične sa teším na fázu, keď bude vonku všetko hotovo a aj na dlhé zimné večery a budú Vianoce. Akurát som sa dnes pozastavila, že u nás ešte neznejú vianočné skladby na klavíri, od najmladšej devy, že ako si to predstavuje. Hambím sa Ta sme si voľajaké pustili. Hambím sa Rozlúčka s leto, objednala som si pred pár týždňami plavky, že raz doručia, že neboli skladom, snáď to stihnú do Vianoc. Chichocem sa

vidíš, už by som mohla aj ja pozrieť tie plavky, čo cez leto nemali :) Počkám, či mi ich nejaká reklama pripomenie :)

Ja som sa dnes zaoberala vianočnými ozdobami. Zatial iba teoreticky :)

 

ÁnoÁnoÁno

Ja si idem zas pozrieť 3/4 gate nové. Chichocem sa

2. septembra hrali v NC do ktorého chodím Gottové Kdepak ty ptáčku.... hneď som hľadala, kde sú kolekcie Váľam sa od smiechu po podlaheVáľam sa od smiechu po podlaheVáľam sa od smiechu po podlahe

Tak na mna ide melancholicka nalada... Ja milujem leto aj s tymi teplotami co tento rok predvadzalo...v radiu dnes hovorili, ze je leto uz od polovice aprila sustavne a este sa nekonci... Nemam rada ani jesen ani zimu. Zasa budem mat non stop studene ruky a nohy a ledva cakat aspon na marec...

Ty si ale taká prudko letná ruža. Ešte aj farebný typ si absolútne leto podľa mňa Úsmev.

A tak aspoň to máme vyvážené - niekto rád to a druhý ono Mrkám

Veru ano. Dokonca aj u nas doma. Ja zijem v lete a mm v zime :-)

ja mám tiež rada jeseň. Nie je už tak teplo. Dokonca ani tma mi nevadí. Rada sa po tme prechádzam. Už o siedmej si môžem zapáliť vonné sviečky, lebo je tma, nie je teplo. Spraviť si teplý bylinkový čaj, pozrieť nejaký dobrý romantický film. Vo vzduchu je iná vôňa. Dokonca mi nevadí ani to sychravé počasie. Iba ráno. Ale pooobede alebo večer už nie. A gaštany!!!!!! Tie milujem, aj divé aj jedlé. Teším sa na jeseň.

Keď si leto podáva ruku s jeseňou, moja duša sa ide zblázniť od návalu pozitívnych emócií. Chladné a svieže rána, orosené pavučinky a HMLA!!! Keď vidím hmlistý opar váľať sa po dolinách alebo keď celý svet zmizne v sáčku, prináša mi to nesmiernu pohodu. Dokonca aj v horách, vôbec mi nechýbajú výhľady, práve naopak. Všetko mi pripadá útulné a bezpečné ako objatie. A fantázia má voľné pole, lebo môžem hádať, čo sa za tou hmlou asi ukrýva... ♥ babie leto a jeseň je TOP! Leni za gumáky máš bod! Chichocem sa

Len pre teba Mrkám:

 

 

 

 

 

 

 

Pôvodne som si ju šetrila na iný blog, ale však ešte máme aj iné zábery. Toto je z nedele cca 8,20. A hento umravnené tekuté je Váh - umelé rameno pred stavidlami.

 

To je slečna už taká velká?

Nie nie .... ona je maličká ( a asi aj taká zostane). Pustená bez vôdzky bola len preto, lebo na tej hrádzi absolútne nikoho nebolo. A samozrejme mi musela ukázať, že vie plávať ... skončila v tom Váhu. Chichocem sa

tak hmlu zbožňujem aj ja. Už som si myslela, že nie som normálna, lebo keď sa rozplývam nad hmlou, ostatní si klepú na čelo.

Chladné a svieže rána, orosené pavučinky a HMLA!!!  - zbožňujem to!!!!!!!

Vošla som ešte minulý týždeň do jedného obchodu (TED.) a vycierali sa na mňa snehuliaci, zasnežené soby, vianočné ozdoby, girlandy, svietidlá, dózy na pečivo so zimnou a vianočnou dekoráciou, vianočné prestierania, servítky.....no proste Vianoceeee  a v kúte sa rozvaľovala čierna smrtka v kope tekvíc a´la Halloween. 

Pripadala som si chvíľu ako v Miami - na nohách žabky a v ruke umelý snehuliak Váľam sa od smiechu po podlaheVeľký úsmevVáľam sa od smiechu po podlaheVeľký úsmev

Kedy mali jeseň?! PrekvapeniePrekvapeniePrekvapeniePrekvapenie

No ja teda ee Chichocem saešte sa nelúčim.z domu chodim kolo pol šiestej, ako kedy, máme 9-11 stupňov ale ja mám kraťasyVáľam sa od smiechu po podlaheVáľam sa od smiechu po podlaheVáľam sa od smiechu po podlaheno dobree, na vrch už som dala termotričko, normálne to, čo sa nosí v zime ale na nohy len kraťasyChichocem saNie, nie, ja to leto len tak nepustímSlnkoáno, bolo krásne, bolo všetko, aj horúčavy aj dažde ale kam sa ponáhľať?Predvčerom sme mali 30, včera 27 stupňov SlnkoSlnkoSlnkotakže hoci ráno termotričko, poobede plavky a hajde aspoň na chvíľku na jazeroSrdceSrdceSrdceešte mám dva Nubiany na opaľovanie...takže ja sa ešte s letom nejdem lúčiťVáľam sa od smiechu po podlaheVáľam sa od smiechu po podlaheVáľam sa od smiechu po podlaheto proste musím minúťChichocem saChichocem saChichocem sa

Mne sa to v tomto roku akosi poplietlo, veľa cestujem tak ani poriadne neviem aké obdobie je, pred štyrma dňami som bola na Floride v Miami, bolo horúco, stavnato zeleno,tropické dažde, že nevidíš na meter pred seba, všetko pekne rozkvitnute. Potom sme cestovali na sever tak teplota išla nižšie a v tri dni už som musela obliekať bundu, teraz ideme na západ do vnútrozemia US , Saint Louis, Missouri kde horuco, znova treba vytahovat kratke nohavice. Ani neviem či vytiahne svoje jesenné decoration.
Ale aj keď nie som doma aspoň krizanteny mám, dcéra my poslala photo. Su uz trojrocne a kvitnu nadherne.

Krásne máš chryzantemy Áno

Skutočne sú nádherné.

Ked som sem prisla tak som si myslela, že krizanteny patria na hroby, tak to bolo vždy za môjho detstva, ale postupom času som si na ne zvykla, že sú to kvety jesene. Tu ich môžeš naozaj kúpiť už koncom augusta a farbu aku len chces od modrej, ruzovej , oranžovej, ...a keď sa odtrhaju odkvitnute kvietky tak rozkvitaju nové a nové a kvitnú až do Thanksgiving, teda do konca novembra.
 

Naničmama.sk

Každá z nás sa občas cíti nanič. S nami ten pocit prekonáte!
Zvládnite spolu s nami deti, manžela, domácnosť, varenie, prácu, zdravie, krásu ... Všetko vrámci hesla - Som krásna, múdra, úspešná a už len občas v "depresii" ;). Podeľte sa o svoje zážitky, skúsenosti v blogu, požiadajte o radu v diskusnom príspevku, alebo v právnej poradni, podeľte sa so svoj recept, pridajte obrázok