Lis na PET fľaše

Potrebujeme:

3 kanalizačné rúry (dĺžka 250 mm) a tri kanalizačné viečka, kúpite ich v hocijakých stavebninách za pár eur.

1. priemer 125 mm 
2. priemer110 mm
3. priemer 75 mm

Rozmery sú celkom dôležité, aby sa nám tam zmestila aj 2,5 l plastová fľaša a aby to príliš nelietalo

Viečko najhrubšej rúry prevŕtame tak, aby sa nám do vyvŕtaného otvoru zmestilo hrdlo fľaše, priemer otvoru je cca 33 mm. Na rúry nasadíme viečka.

Strednú rúru položíme viečkom nadol a vložíme do nej najmenšiu rúru viečkom nahor.

Na tenkú rúru položíme fľašu.

Na fľašu nasadíme najširšiu rúru a zatlačíme nadol. Ide to celkom ľahko, zvládnu to aj menej vyvinuté typy bez bicepsov, tricepsov a podobnej výbavy.

Keď fľašu stlačíme, tak na ňu nasadíme vrchnák a vyberieme z lisu.

 

Možno si ťukáte na čelo, prečo som si vyrobila takúto rárohu)

1. mám chlapa závislého na cole (kazí mi moju eko karmu, ale tak čo už s ním:))

2. to, že fľaše stlačím nohou, to je stále málo a stále to zaberá miesto.

3. lis, ktorý som chcela stojí 25 € a viac

4. lacnejšie lisy nezvládnu 2,5 l fľašu.

5. keby nám ruplo potrubie, sme pripravení!

Komentáre

ÁnoÁno toto je taká typicky ženská vychytávka, super

Óooo, tak ďakujem:) Typicky ženská vychytávka vznikla tak, že mi s ňou pomohol tatko, lebo bez neho by som ani netušila, že existujú nejaké rúry a viečka. Len som videla na nejakom maďarskom videu podobnú vec bez návodu, a tak som zapriahla ocina, aby mi s tým pomohol. A tato, ako vždy, nesklamal:)

no teda, vy ste inak kreatívna rodina ÁnoÁno

A hlavne ste ochotní sa s tým aj podeliť

My sme hlavne na hlavu:D Prišla som k našim na dovolenku, tak som im to musela trochu spestriť:D

Tlieskam donekonečna...naozaj!nechcem byť zas vulgálrna ale ked vidím po dedinách nachystané vrecia na odpad a v nich vobec nepokrčené fľaše mám chut im zvoniť a povedať nech použijú rozum v spojení s nohou ked to nevládzu zrolovať rukou.Mám tú výhodu ,že mi vodu nekupujeme takže raz za cas(vačšinou ked mám návštevu) ked sa objaví nejaká tá plastová fĺaša zrolujem ju..

Medzi nami dievčatami, celkom by ma zaujímalo, jak sa v stavebninách tvárili, keď si chcela 25 cm plastovej rúry Veľký úsmevVeľký úsmev

Tvárili sa úplne normálne, lebo to takéto 25 cm predávajú:) Potom sú ešte aj iné, ale ja som kúpila rovno rozmer, ktorý som potrebovala, lebo tato by to musel píliť a má dosť inej roboty:))

Už niekto na FB hejtuje, že tam vidieť logo obchodu na fľaške. Tak vo fotke som to opravila, ale video kvôli tomu prerábať nemienim.:D Keby som chcela robiť reklamu, tak to urobím trochu inak, než tým, že pokrčím fľašu a frflem, že mám chlapa colového závisláka.:)

Sezónne recepty

 

Naničmama.sk

Každá z nás sa občas cíti nanič. S nami ten pocit prekonáte!
Zvládnite spolu s nami deti, manžela, domácnosť, varenie, prácu, zdravie, krásu ... Všetko vrámci hesla - Som krásna, múdra, úspešná a už len občas v "depresii" ;). Podeľte sa o svoje zážitky, skúsenosti v blogu, požiadajte o radu v diskusnom príspevku, alebo v právnej poradni, podeľte sa so svoj recept, pridajte obrázok