Nešťastná

Dobrý deň,mám problémové manželstvo.posledne dva roky je to veľmi ťažké.s manželom mame detičky,v podstate ešte malé,ja som doma,starám sa o deti,domácnosť.manzel veľa pracuje,chodi aj na služobne cesty.

nepaci sa mu,ako vychovávam deti,on je na ne strašne často prísnejší než sa mi zdá normálne.

Manžel holduje alkoholu.niekedy si dam aj ja pohár dva vina,lenze v poslednom čase má začal obviňovať,že som alkoholička,obviňuje ma z veci,ktoré nie sú pravda.

par krát na mna dvíhal ruku,bolo to však z mojej viny,ja som sa postavila na stranu deti a nedovolila mu,aby im ubližoval,aj som ho odsotila a následne mi to vrátil,aj keď horším spôsobom.ale uznavam,bola to moja chyba.

uz mi aj povedal,že všetko je len moja chyba,za všetko zle a pokazené v našom vzťahu mozem ja.

Rozviest sa nechce,aj keď som mu už dala návrhy.v podstate ani nemám kam odist,jedine do nejakého krízového centra.nemam prácu,nemá mi kto pomôcť s deťmi.obavam sa budúcnosti.obavam sa,či to všetko budem zvládať,aj keď ostaneme tu.

Ako začať žiť nový život,ak neviem odpustiť manželovi?kde vlastne začať?som úplne zmätená a smutná z toho všetkého.

jedine deti má držia nad vodou,inak mám pocit,že ani nežijem...ak niekam chceme ísť,všetko si musíme zaslúžiť.mam pocit,že to už nezvládnem,že každý deň je ťažší a ťažší..

Diskusie Naničmama.sk: 

Ach ťažký údel a  ťažko z neho von. Nie je jednoduché starať sa o malé deti a nemať ani náznak opory v manželovi, skôr naopak. Z mojich skúseností, jediné čo ti môžem poradiť ... Priateľky, aj tie kočíkové sú pre mamu na materskej vééľmi dôležité .... A druhá rovnako dôležitá rada, je psychológ... Pomôže ti rozobrať na drobné, to čo sa vo vašej rodine deje a spolu hľadať ako z toho vonku. Viem, že pre malých deťoch sa ťažko hľadá čas a priestor, ale mohol by ti pomôcť. Na začiatok, dostať zo seba všetko čo ťa dusí a potom postupne krôčik, za kročikom hľadať cestu von. Je to však na dlhú cestu a stále to bude o tebe, lebo životné zmeny za teba nik iný nespraví.

Ešte sú aj iné možnosti, ktoré stoja na poznaní vlastnej hodnoty, na zdravom sebavedomí, len doma pri malých deťoch, bez opory rodiny, sa ťažko hľadajú ...

Veľmi držím palce. 

Dakujem za podporu.nestretavam sa s nikým,skutočne.nemam kamarátky,take blízke.nemam možnosť dostať sa k psychológovi.podla môjho manžela,musím zvládať deti,aj domácnosť a až si raz nájdem prácu,tak takú,aby som sa naďalej vedela starať o vsetko(deti a domácnosť) a ak by som aj manželovi povedala,že by som chcela navštíviť takého odborníka,vysmial by sa mi.

preto píšem sem,lebo neviem kde sa aspoň vyrozprávať..

možno by bola vhodná aj manželská poradňa. Niekto, kto sa na manželstvo pozrie zvonku. Možno len rôzne interpretujete tie isté veci a stačí trochu posunúť. Lebo manželstvo je o kompromisoch. Z oboch strán.

Ja mu to navrhnúť skúsim.

Ahoj Nila. V prvom rade Ťa chcem pochváliť, že si to takto úprimne napísala a dala si zo seba von to, čo Ťa trápi! Vieš o tom, že každé manželstvo je problémové? ;-) Manžel je človek, s ktorým riešiš problémy, ktoré by si nemala, keby jeho nebolo. Taký trefný výrok toto :-) Čo Ti môžem poradiť, určite nič nedus v sebe. Hľadaj riešenia a uspokojiť sa s tým, že na vine si Ty je najväčšia volovina akej môžeš uveriť. Spolužitie je vždy minimálne o dvoch ľuďoch. KOMUNIKÁCIA = čarovné slovíčko. Nepíšeš ako dlho ste spolu. Život nie je jednoduchý. Ak sa zvládate spolu rozprávať, tak nič nie je stratené. 

 Nesnaž sa ho meniť, postav si osobné hranice - váž si sama seba! Ale rešpektuj ho, lebo on je Tvoj muž. Skús ho pochváliť, priprav mu nejakú špecialitku, sprav niečo, čo už možno nečaká. Niečo, pri čom pocíti, že má pre Teba hodnotu. Na tomto muži často stroskotávajú, chýba im ten pocit rešpektu a dôležitosti vo vlastnej rodine... a potom chlastajú a vinia zo všetkého svoju ženu. Skús zistiť ako sa cíti. A potom mu po troške rozpovedz ako sa cítiš Ty. Čo sa Ti páči, čo naopak nepáči. Čo Ti vadí, čo by si chcela inak... Napíš nám ako to dopadlo. Držím Ti palce a poviem Ti - rozvod je peklo. Ak vieš zachrániť rodinu, tak ju zachráň. Ale nie na úkor vlastného ponižovania. Nik nemá právo Ti ubližovať psychicky ani fyzicky. Určite sa ozvi! ♥♥♥

 

Naničmama.sk

Každá z nás sa občas cíti nanič. S nami ten pocit prekonáte!
Zvládnite spolu s nami deti, manžela, domácnosť, varenie, prácu, zdravie, krásu ... Všetko vrámci hesla - Som krásna, múdra, úspešná a už len občas v "depresii" ;). Podeľte sa o svoje zážitky, skúsenosti v blogu, požiadajte o radu v diskusnom príspevku, alebo v právnej poradni, podeľte sa so svoj recept, pridajte obrázok