Nespokojnost

     Dnes jsem se setkala se známou, kterou vidím sporadicky.Po zvítání hned nastartovala, že mění nábytky(zase), ty starší se už nedají používat,že musí sehnat to a tamto,že syn je v cizině na škole. Musela jsem ji přerušit, abych se zeptala na zdraví,turistiku a pohyb.No tak to ani náhodou, na to nemá čas...Na zastávce se bavila partia mladších lidí o dovolených,že tady je to slabé.Jedině za kopečky, tam to má úroveň. V autobusu slyším, jak si povídají ženy o nemožném zdravotnictví,za mnou zase si stěžoval někdo na manželov. No to je pech. Pravda je,že to nemá nikdo lehké, ale po materiální stránce to někdy přeháníme. Ono ani v cizině to není to "pravé ořechové".V Anglii se nás ptali,zda máme elektřinu?!,přitom oni neměli nikde vodovodní baterie, jen zvlášť kohoutek s teplou a zvlášťse studenou vodou.Ale při pohledu na Somálce jsem ráda,že mně teče teplá a studená...

K té turistice chci říct,že chodíme v zimě i v létě celá rodina opékat,vařit guláš,je sranda,rúzné hry se hrají.dala jsem vyvolat rodinné fotky jako pexeso a při tom se nasmějeme.

Takže ty priority má každý jinak nastavené.

 

Diskusie Naničmama.sk: 

Veru áno, všetko je o uhle pohľadu a mnohé si sami komplikujeme.

Ja som v piatok mala taký deň, bola som u lekára a nech som išla každý sa na niečo sťažoval, mala som pocit že by som im najradšej ja vynadala.

Nespokojnosť vie otráviť aj ľudí navôkol. Nuž ak sa niekto ženie za chimérou tak ho treba nechať, všetci vieme kde nakoniec dôjde.

Ono - konštruktívna nespokojnosť je fajn. Motivuje niečo viac robiť. Ale otravovať s tým okolie a sťažovať si dokola? Možno to bolo len taká zhoda náhod. Niekedy sa nakopia.

Ja sa momentálne bavím na našich ortopédoch - mohla by som sa sťažovať, ako čakacie doby sú od 2 týždňov cez 10, ale ja sa na tom bavím. Nuž ... koleno nebolí mňa, tak mi je to smiešne Hambím sa ... ale ono je to skôr smiech cez slzy.

V nedeľu som po veľmi dlhom čase sa stretla so sesternicou, čo žije v Anglicku. Doma sa ma pýtali ako sa má. Ja reku ani neviem Chichocem sa ... my sme si hovkali na svahu a chválili decká ako im ide skvele lyžovanie a boli také spokojné obe, že nejak na to, ako sa nám (ne)darí v životoch nebol ani čas.

No je pravda,že v čekárni u lékaře se snažím pochopit lidi, kteří se chtějí podělit o svoje trápení. Také ty čekačky u ortopéda, MR (magnet.rez.) a jinde. Ale potěším vás. Dopisuji si s manželským párem z ČR, žijící  roky v Kanadé. Psali mně, že tam si nemúžeš přijít v jeden den dát ošetřit dva zdravotní problémy,pouze jeden.(Např.-bolest ucha a třeba na kožné.Pouze jedno ošetří denně).

  Když se sejdeme jako partia na pokec, tak vždy řeknu : kromě nemocí, co máte nového?  Tak se aspoň zasmějeme a popovídáme o úplne jiných věcech.

Ja mám skúsenosť aj s iným levelom sťažovania ÚsmevÚsmev Úspešne prežiješ čakanie u lekára, prídeš dnu a sťažuje sa ti lekár - napríklad na to, ako sa mu všetci pacienti len sťažujVeľký úsmevVeľký úsmev

A že im môže hovoriť čokoľvek, aj tak ho nikto nepočúva a viac dajú na rady z čakárne....

Dáši, tak jsi mě pobavila. To se mně stalo se sestřičkou, "švácla" s pakšamentami na postel a řekla: už, aby bylo 18 hod.Zdravotníci by neměli takhle hovořit, my tam nechodíme s radostí si poležet.  No prostě nespokojenost vždy a všude.

Tak som si práve na FB prečítala peknú vetu: "Ak chceš mať pokoj, prestaň počúvať, ako sa iní sťažujú." Niečo na tom bude.

mne to pripadá ako by bolo teraz moderné sa iba sťažovať a čím viac, tým lepšie. Mám kamarátku ktorá zarába raz toľko ako ja a jej muž 2x ako môj muž. Dobre tak majú o 1 deiťa viac ale tie si tiež už privyrábajú a stále nemajú dosť. Vždy keď volá, tak len kde koľko toho zaplatila. Všetci sú zdraví a len samé sťažnosti počúvať. Druhá kamarátka detto. Má nejaké zdravotné problémy a nič iné nepočujem len sťažnosti na lekárov. Keď som sa jej spýtala, na čo tam chodí keď sa aj tak len sťažuje a nie je s nimi spokojná , tak zostala zarazená že čo má robiť. A keď som jej povedala že možno sa viac zamyslieť a zmeniť životný štýl, svoj postoj k niektorým veciam, ísť viac von, menej sedieť doma, tak sa pomaly urazila, že veď lekári hádam vedia viac ako ja. No, tak prečo potom tie sťažnosti.  A už mi tak často nevolá. Každý má v živote niečo. Problémy zdravotné, finančné, vzťahové, s prácou. Ale snažím sa každý deň nájsť niečo z čoho mám radosť a venovať sa tomu, čo ma napĺňa a nie sa len sťažovať a nadávať.

Pravda je, že každý máme nastavené svoje priority inak. Záleží to aj od veku, okolia v ktorom bývame s kým sa stretávame. Väčšinou sa ale naše okolie vyselektuje samé, pretože ak sám človek nieje tým "hundrošom", tak ich aj menej stretá. Svojim správaním a myslením si priťahujeme podobne naladených ľudí. Určite sa aj tak stane, že stretneme aj tých hundrošov a aj sami občas nie sme spokojní - máme dobré a lepšie dni... Ja Vám prajem len tie lepšie :)

 

Naničmama.sk

Každá z nás sa občas cíti nanič. S nami ten pocit prekonáte!
Zvládnite spolu s nami deti, manžela, domácnosť, varenie, prácu, zdravie, krásu ... Všetko vrámci hesla - Som krásna, múdra, úspešná a už len občas v "depresii" ;). Podeľte sa o svoje zážitky, skúsenosti v blogu, požiadajte o radu v diskusnom príspevku, alebo v právnej poradni, podeľte sa so svoj recept, pridajte obrázok