Elektrické zubné kefky - áno čo nie?

Vrátila som sa práve od zubára. Po 3 mesiacoch návštev som bohatšia o pár nových zubov. A chudobnejšia a peknú hromádku peňazí PohodaPohoda

Tak som si povedala, že o tie implantáty sa bude treba starať. Dopredu som si pozrela elektrické zubné kefky. Zistila som, že sú v podstate dva druhy - sonické a rotačné. Tie prvé čistia vibráciami, druhé rotáciou.

Tak som si myslela, že ma pán zubár pochváli. Že to je super a tak...

A tu práve naopak. Vraj to vôbec ale vôbec neodporúča. Rotačnú už vôbec, lebo poškodzujú niečo na povrchu zuba. Tie sonické povedzme. Ale teda s výhradami.

Že keď už chcem, tak jedine ústna sprcha. Tá vraj slúži ako dentálna niť. Ale že pravidelná dentálna hygiena ma neminie.

Tak som teraz v pomykove. Zatiaľ som čítala len oslavné články. Je pravda, že tie oslavné články boli vlastne vždy na stránke nejakého predajcu.

Používate niekto tieto veci pravidelne? Máte s tým dlhšiu skúsenosť?

 

Diskusie Naničmama.sk: 

Sonickú kefku som kupovala pre strojček. Tiež lebo si zaslúži viac Veľký úsmev. A kúpila som aj airlofss - teda ústnu sprchu.

Začnem ústnou sprchou - tú má moja mama už nejaký piatok tiež. Chodí pravidelne na dentálku a má veľmi dobré výsledky - neviem, či je to zásluhou ústnej sprchy, ale tú jej odporučila myslím že zubárka alebo tá dentálna hygienička.

Moja airfloss je inej značky ako mamina. Nejak s ňou asi neviem ešte dobre narábať a hlavne pre strojček sa niektoré partie bojím, lebo mám dojem, že mi zošľahne dolu tú parádu. Spodné zuby, kde drôtiky nemám ako v pohode, ale kľudne zastúpi aj lacnejšia niť a kefky, teda čo sa čistenia týka. Lenže ja som na medzizubné priestory lenivec Hambím sa.

Teraz kefky - na tie ma lámali decká odkedy videli reklamu v TV. Bezúspešne. A nakoniec som prvú kúpila pre seba Veľký úsmev. A dodnes sa čudujem, čo som proti nej mala Chichocem sa. Tak ja vďaka strojčeku ešte dočisťujem aj kefkami pomedzi tie drôtiky, aj jednoradovou či jakou kefkou, ale spodné zuby musím povedať, že super vyčistené. Žiadny plak na pocit nezostáva. Uvidím čo povie hygienička - nejak o 2 týždne tam idem, dám teda vedieť. Jo - ortodontiska povedala, že elektro kefka v pohode, ak som na ňu zvyknutá, námietky ona nemá, hlavne nech si to čistím Úsmev ... a manuál k čisteniu zubov so strojčekom je aj s normálnou kefkou, aj elektro.

A teraz pre koho hej a koho nie. Decká doma sa mi samozrejme vytešene na kefku vrhli. Najprv starší - ten povedal, že mu brní hlava a chce rotačnú - kúpili sme nejakú lacnejšiu značku, ale tiež dobré recenzie. On spokojný, baví ho zuby umývať, ja spokojná, zubárka spokojná (boli sme na prehliadke minulý týždeň). Tak beriem ako dobrú investíciu. Podľa slov pani zubárky - to je jedno, hlavne nech čistí.

Mladší syn - nevedela som, že sa mu kýve zub, skúsil a ostáva pri ručnej. Skoro si ten zub totiž tou kefkou vytiahol Veľký úsmev. Oprava - skoro obidvomi Váľam sa od smiechu po podlahe ... zub sa kníše už hodne. A vadilo mu vrčanie a trasenie - VRAJ! Takže - ak ste citlivý a zvuk ako zubárska vŕtačka (nie keď vŕta, ale ide naprázdno), tak určite kefka nie.

Inak za mňa - elektro kefky áno. A radšej fakt tá sonická. Viac simuluje pohyb ako mi radila hygienička.

moj plán je jeden stroj a 3 nástavce, pre členov rodiny. Je to reálne?

Myslím, že áno.

Takto som u deciek chcela riešiť tú rotačnú, lebo keď sme kupovali rotačnú, tak už som vedela, že sonickú mladší určite nie.

S ústnou sprchou som sa ešte nestretla, idem pokukať čo to zač.

Na elektronicku kefku nedam dopustit. Mame aj rotacne, aj sonicke. Pouzivame uz len tie sonicke. Ak nahodou idem niekde, kde si ju neberiem, normalne trpim. Stale mam potom pocit nedokonale vycistenych zubov. Je to naozaj uplne niekde inde. 

Co sa tyka tvojho planu na jednu kefku a tri nastavce. Co ja viem, pre mna dost obmedzujuce a neprakticke. To si potom to telo nemoze so sebou nik zobrat,  casto v nabijacke, zhladuvat ktory nastavec je moj.... Ale vela tychto kefiek sa predava v akciach 1+1. skus radsej nad tym porozmyslat.

Marge, čo je lepšie na rotačnej? Ja mám sonickú a som spokojná, lenže rotačnú som neskúšala. Čo ak chcem radšej rotačnú? Prekvapenie

Jeeezis, sonicke samozrejme sú lepsie. Už som si opravila,nejak mi tam hodilo rotačné..... Ďakujem mojaaaa

Ufff - som si vydýchla, že používam niečo, čo sa mi má menej ľúbiť.

Synak inak skúšal oboje a jemu vyhovuje viac rotačná. Ja som po nej radšej ani nešiahala - už som mala sonickú a bodka.

Inak docela ma pobavilo, že to vydrží tuším 2 týždne bez nabitia. Aspoň tá moja. A to ja si čistím s ňou zuby minimálne 3krát za deň.

 

Naničmama.sk

Každá z nás sa občas cíti nanič. S nami ten pocit prekonáte!
Zvládnite spolu s nami deti, manžela, domácnosť, varenie, prácu, zdravie, krásu ... Všetko vrámci hesla - Som krásna, múdra, úspešná a už len občas v "depresii" ;). Podeľte sa o svoje zážitky, skúsenosti v blogu, požiadajte o radu v diskusnom príspevku, alebo v právnej poradni, podeľte sa so svoj recept, pridajte obrázok