Pohánkový chlebík z mikrovlnky za 2 minúty

Popis

Je to chlieb bezlepkový, bezlaktózový, bez droždia, bez kvásku. A ešte aj bez roboty:))

Pohánkový chlebík z mikrovlnky za 2 minúty - recept

Zhrnutie

Porcie
Porcie
Čas prípravy
3 minúty
Čas varenia / pečenia
2 minúty
Celkový čas
5 minút

Ingrediencie

2polievkové lyžicecelozrnná pohánková múka
2kusyvajce
1polievková lyžicaolivový olej
  rasca
 štipkasoľ
 štipkasóda bikarbóna

Inštrukcie

Najskôr som objavila keto chlieb z mikrovlnky. Vyskúšala som ho urobiť zo zmesi kokosovej a pšenovej múky, dopadlo to celkom dobre. Tak ma to povzbudilo a skúsila som pohánkový chlieb. Je to chlieb bezlepkový, bezlaktózový, bez droždia, bez kvásku. A ešte aj bez roboty:))

V menšej miske, ktorú môžete vložiť do mikrovlnky, najskôr zmiešame všetky suché ingrediencie. Rascu som dala drvenú, je to aromatickejšie. Namiesto jedného vajca som dala dve a myslím, že to je presne to, čo tomu prvému chlebu chýbalo. Dve vajcia z toho urobia úplne úžasne nadýchaný bochníček. 

Do suchých ingrediencií pridáme olej a vajcia a vymiešame. Odporúčam namiesto miešania vareškou šľahať vidličkou. Celozrnná múka má tendenciu robiť malé hrudky. 

Výsledné cesto je pomerne riedke, ale nebojte sa. Tak je to dobre. 

Potom misku s cestom vložíme do mikrovlnky a na najvyššom výkone pečieme 2 minúty. Vyklopíme z misky a necháme vychladnúť. Neviem, či je to mojou miskou, alebo je to všeobecne platná vlastnosť, ale chlieb sa na misku nelepí. Aj na fotke v postupe vidieť ako sa cesto pekne oddelí od misky. Stačí misku otočiť hore dnom, trošku pobúchať a je to vybavené.

To je celé. 

Za päť minút aj s robotou máte nadýchaný mäkkučký chlieb, ktorý môžete pre dosiahnutie chrumkavého efektu pokrájať a šupnúť do hriankovača. Ale dobré je to aj bez toho. Uznávam, nie je to lacný chlieb, ale keď sa inak nedá, poteší aj tak:) 

Postup: 

Pohánkový chlebík z mikrovlnky za 2 minúty - recept postup 1
Pohánkový chlebík z mikrovlnky za 2 minúty - recept postup 2
Pohánkový chlebík z mikrovlnky za 2 minúty - recept postup 3
Pohánkový chlebík z mikrovlnky za 2 minúty - recept postup 4
Pohánkový chlebík z mikrovlnky za 2 minúty - recept postup 5
Pohánkový chlebík z mikrovlnky za 2 minúty - recept postup 6
Pohánkový chlebík z mikrovlnky za 2 minúty - recept postup 7
Vaše hodnotenie: Žiadne
4.5
Priemer: 4.5 (6 hlasy)

Komentáre

Ty sa nezdáš. ÁnoTlieskamÁno Tieto chlebíky mi prídu, ako menšie zázraky na počkanie. Úsmev

Mne to príde ako veľký zázrak.:))) Konečne nemusím vymýšľať s jedlom. Nemusím si nosiť kadejaké špeci potraviny a hlavne, môžem ísť na výlet s chlebom;)) Ako každý normálny človek, ktorý chce rýchlu večeru, si dám chlieb s niečím. Je to veľká pomoc. Ešte to skonzultujem s MUDr. na najbližšej kontrole, celkom ma zaujíma čo na to povie.

Tak to je paráda Áno Tlieskam, mám rada takéto rýchlovky a hlavne keď chleba v dome nedohľadne Chichocem sa. Je to krásne aj na reze, isto príde na rad v najbližšej dobe.

Sama som z toho prekvapená:))) Najväčší problém mám s množstvom soli. Raz sa mi to zdá málo slané, potom zas presolené. Neviem to trafiť. Musím si nájsť nejakú štandardizovanú odmerku:D

Tak len tú štipku, vždy sa to dá dosoliť pri jedení Úsmev

Ešte som rozmýšľala, že by som tam pridala trošilinku octu, aby to mierne imitovalo chuť kysnutého.  Neviem ale či je to dobrý nápad. Ale ak nevyskúšam, nezistím:)))

ona soda bicarbona by aj mala mať pri sebe trochu kyslého - aby lepšie kysla, či bublinkovala, či jak to nazvať. Takže vyskúšaj. V najhoršom jednu dávku nezješ

a keď nemám mikrovlnku? skúšal to niekto klasicky v rúre? 

LadyS, neviem ako to bude fungovať v rúre, to som neskúšala. Ale možno sa odhodlám. V rúre to určite nebude za 2 minúty. Ak sa odhodláš skôr ako ja, daj vedieť ako do dopadlo;)
 

Naničmama.sk

Každá z nás sa občas cíti nanič. S nami ten pocit prekonáte!
Zvládnite spolu s nami deti, manžela, domácnosť, varenie, prácu, zdravie, krásu ... Všetko vrámci hesla - Som krásna, múdra, úspešná a už len občas v "depresii" ;). Podeľte sa o svoje zážitky, skúsenosti v blogu, požiadajte o radu v diskusnom príspevku, alebo v právnej poradni, podeľte sa so svoj recept, pridajte obrázok