Polievka zelerová lisovaná

Popis

Biela krémová polievka výraznej chuti a vône po zeleri.

Polievka zelerová lisovaná - recept

Zhrnutie

Porcie
Porcie
Čas prípravy
Čas varenia / pečenia
30 minút
Celkový čas
30 minút

Ingrediencie

1litervoda
200gramovzeler
10gramovhladká múka
170millilitrovmlieko
1⁄4kusžltka (surové)
5gramovmasla
20gramovpečivo
vňať (pažítka, petržlen)

Inštrukcie

Očistený zeler uvaríme v slanej vode. (Ja som použila zeler z kuracej polievky, ktorý nikto nechce).

V hrnci na sucho opražíme múku, zalejeme 1l studenej vody, rozmiešame, osolíme a varíme asi 10-15 minút. Pridáme prelisovaný zeler a privedieme k varu. Nakoniec zjemníme žltkom rozmiešaným v mlieku a necháme prejsť varom. Dochutíme maslom a nakrájanou vňaťou. Podávame s pečivom nakrájaným na kocky a nasucho opečeným.

 

 

Poznámky

Recept som prepočítavala z noriem, podľa ktorých sa varilo v školských jedálňach. Ak by mal niekto záujem, môžem pridať množstva na 100 porcii Úsmev

Vaše hodnotenie: Žiadne
5
Priemer: 5 (1 hlas)

Komentáre

Áno Vďaka Kvietok Vyskúšam a podám hlásenie, či je to chuťovo oná polievka mojich detských liet Mrkám

Chuťovo je najbližšie Áno....použila som očistený zeler varený vo vode, zliala a zmixovala v troške vody, v ktorej sa varil. Žĺtko som nedala.  Koniec hlásenia.

P.S. Pred pár dňami som sa dozvedela, že oná pani kuchárka donedávna žila - dožila sa vraj úctyhodných 102 rokov.  Mala som šancu získať ho od nej, len som nevedela, že žije. Škoda. 

Ešte raz vďaka za recept! Objímam

celkom ma zaujal ten technologický postup - jednak múka nasucho, bez oleja. To pre tých, čo šetria tukom. A potom to zjemnenie polievky zltkom v mlieku. Už som doma aplikovala aj na ine polievky.

Aj ja ti musím poďakovať, že ma tvoja otázka nakopla a išla som prelúskať tie odložené recepty. Našla som tam viac pokladov, snaď sa časom podarí pridať aj iné

Začali mi chutiť také jednoduché jedlá, kde nie je veľa surovín, ochucovadiel a kombinácií korenín, kde vynikne práve jednoduchosť chutí.  Neviem čím to je. 

Voľakedy som mala pocit, že čím viac toho do jedla dám, tým bude kvalitnejšie. Až som zrazu zistila, že všetko je rovnaké. Napríklad polievky - všetky nakoniec boli zeleninové - bolo tam všetko. Takto lepšie vychutnáš  - raz je to mrkva, potom zeler, kel, zelená fazulka, brokolica, paradajky  alebo kapusta. Pokaždé niečo iné.

 

Naničmama.sk

Každá z nás sa občas cíti nanič. S nami ten pocit prekonáte!
Zvládnite spolu s nami deti, manžela, domácnosť, varenie, prácu, zdravie, krásu ... Všetko vrámci hesla - Som krásna, múdra, úspešná a už len občas v "depresii" ;). Podeľte sa o svoje zážitky, skúsenosti v blogu, požiadajte o radu v diskusnom príspevku, alebo v právnej poradni, podeľte sa so svoj recept, pridajte obrázok