Moje sny

Sníva sa mi celý život. A dosť často si sny po prebudení aj pamätám. Dokonca som istý čas došla do stavu, keď som si dokázala uvedomiť, že som vo sne a smeniť ho.

Dnes ma už tie moje sny iba zabávajú. Nehľadám v tom nejaký význam. Teda, možno si trochu uvedomujem, čo aktuálne riešim, čoho je asi priveľa.

V posledných dňoch ma dva sny celkom pobavili. Zjavne súvisia s tým, čo je aktuálne okolo mňa plus sa do toho motá, čo si sem tam pozriem v telke. Už som prestala sledovať moc akčné detektívky, odmietam horory. Zdalo sa mi, že pozerám len také "nevinnosti" ako Colombo a Poirot, ale zjavne aj tam je všeličo Veľký úsmevVeľký úsmev

V sobotu sa mi snívalo, že pri našom dome bol nový kontajner na separovaný zber. Bol obrovsky a bol na ňom nápis Na použité zbrane Veľký úsmevVeľký úsmev Podľa veľkosti by tam bol vliezol aj tank. Teraz si uvedomujem, že to budú asi úryvky filmov o II. svetovej vojne, čo boli podkladom tohto sna.

No a ďalší zábavný sen bol dnes - snívalo sa mi, že som ukradla háčik. Taký obyčajný. A začala ma prenasledovať trojica chlapov, lebo chceli ten háčik späť. Bolo mi to tak smiešne, že som sa radšej zobudila PohodaPohoda

Jasne, dalo by sa v tých snoch mnohé vykladať. Mnohé hľadať. Ale z mojho pohľadu načo?.

Nejak si hovorím, čo má prísť, to príde

Komentáre

Veselé sny máš. Úsmev

Z moje skúsenosti s preberaním snov s psychologičkou, vraj vôbec nie je podstatné, že v snoch sa zobrazuje, to čo sa nám udialo v reále, v akýchkoľvek súvislostiach, je to prirodzené. Skôr sú dôležité emócie  s tým spojené ... Skúsim to vysvetliť takto.

Mala som nejaký sen, kde sa míňali cesty, križovatky ... a len na nejaké detaily som si spomínala. Scéna úzka cesta s autobusom, ani neviem čo tam ešte bolo.

Zopakujem sen, pasáž a vytiahnem z neho dôležité body z neho. Teraz si predstavím, že som niektorá výrazná časť toho sna, či už osoba, alebo vec ... Napríkladom v tom sne, som začala ... "Som cesta ... a popisovala som prerozpravanú časť sna z pohľadu cesty ...." Na mne stojí autobus .... "  a v tom momente keď si dáš , dás si (pod)vedomie samo do súvislosti seba ... Cítim sa akoby na mne stál celý veľký ťažký autobus ...  Mne to v prvom momente nedošlo, logicky, že mnohé vnímam takto, ako by n amojich pleciach ležala všetka tiaž sveta,to mi bolo vysvetlené, ale emócie k tomu došli zodpovedajúce. 

Neviem, či som to popísala zrozumiteľne ... Hambím sa

Áno, verím, že psychoanalýzou sa dá popísať mnohé. Priznám sa, že osobne sa dosť nerada takto rýpem vo svojom vnútre. Možno síce skĺzavam po povrchu, ale nejak mi to stačí. Aj tak riešim dosť vecí, mnohokrát zbytočne.

Tiež sa v maloktorom sne rypem ale par ich mam doslova šokujúcich...jeden, na ktorý nezabudnem celý život, pretože sa mi prepojil s realitou a po prebudení som bola zrelá na psychiatriu. Hambím sa

 

Naničmama.sk

Každá z nás sa občas cíti nanič. S nami ten pocit prekonáte!
Zvládnite spolu s nami deti, manžela, domácnosť, varenie, prácu, zdravie, krásu ... Všetko vrámci hesla - Som krásna, múdra, úspešná a už len občas v "depresii" ;). Podeľte sa o svoje zážitky, skúsenosti v blogu, požiadajte o radu v diskusnom príspevku, alebo v právnej poradni, podeľte sa so svoj recept, pridajte obrázok