Ďakujem ti leto, že si bolo

Slnko spoza okien sa ma ešte snaží oklamať. Ale ja viem. Bola som vonku. Po včerajšku som už vytiahla jesennú bundu. Je to neodvrátiteľné. Leto už bolo.

Napriek všetkým problémom a ťažkostiam bolo pre mňa úžasné.

No dobre, nestihli sme žiadnu dovolenku pri mori. Vlastne, absolvovali sme iba dva krátke výlety. Nič viac. Napriek tomu sa nesťažujem. Napriek tomu, že navždy odišiel svokor. Napriek tomu, že sme sa tento rok ani raz nekúpali. Bolo to úžasné leto.

Asi je to vnútorným nastavením. Neviem. Mne sa jednoducho toto leto páčilo.

No dobre, trochu to súvisí aj s tým, že sme si leto užívali so synom. Zrekonštruovali sme vlastnými silami kuchyňu, pribudla nám na balkóne kvapková závlaha riadená počítačom. Ešte na budúci rok pridáme pár senzorov a bude úplne super. Podarilo sa nám urobiť poriadok v pivnici. A mnohé iné drobnosti, na ktoré som sa chystala dlho, predlho.

Super bolo aj objavenie indickej reštaurácie a zistenie, že aj jahňacie mäso a šošovica môže chutiť fantasticky

Zistenie, že na vypnutie a oddych netreba týždeň ďaleko. Ale keď sa chce, ide to aj doma. Aj za predĺžený víkend.

Teraz sa už len prepnúť do jesenného módu. Začala som tým, že som práve strčila do práčky všetky letné nohavice.

Tekže ešte raz: Vďaka  ti leto Úsmev

Komentáre

ja som mala špecifické leto a zaujímavé,že som tiež spokojná..nič moc som neurobila,bola som doma takmer 2mesiace a tak mi ostala všetka dovolenka-ale nie o tom som chcela..

ja som akosi spokojná so všetkými ročnými obdobiami zvlášť ked je už po nich..

a letné veci ty ešte nikde nestrkaj lebo ráno som vytiahla bundu a teraz na obed domov som si musela v robote prezliecť tričko lebo nejako to leto je ešte tu!(možno tak do 1600)a som tomu rada.

 

Tak ako nie úplne všetky nohavice. Ale niečo mi hovorí, že tie ľanové už zase až o rok. A zrejme aj tie krátke nohavice.

Som si spomenula na časy, keď sme chodili na zemiakové brigády. Ešte na základke. Ráno vždy omŕzali ruky, zima, hmla. A na obed horúco. Nemožné sa normálne obliecť....

To je krásne.

Ja som sa rozhodla už včera zavlniť. Úsmev

Vytiahla som svetre a pulovre a celkom solídne pozerám na pončo či prehoz. Ako svetre a pulóvre som nosila vlastne aj v lete, ale tieto sú už kus hrubšie, ide na ne opasok a vyzliekajú sa cez deň už len zriedka. V trenčkote pobehujem pri daždi vlastne celé leto, aj rifľovú bundu som ešte neoprala a nespratala. Ale začínam vrstviť teda pod ne.

A včera nastal aj ten deň D - dala som do topánok konečne ponožky. Dnes ich už síce nemám Váľam sa od smiechu po podlahe, ale to nemôžem tak naraz. A sandálky už asi tiež môžem očistiť a spratať.

A leto - leto bolo fantastické. Zas kus iné ako minulé letá, ale zas inak úžasné. A ja som zistila, že cestovať sa dá do zahraničia aj na otočku (bárs na 1 deň) a že 4,37 nám chodí super rýchlik na Bratislavu a domov posledný z nej 23,30 niečo Váľam sa od smiechu po podlahe. A že takmer všetko sa dá, len to treba správne zorganizovať, akurát sa nedá na stránke slovenských železníc kúpiť lístok na vlak do Poľska. Lebo majú vyššie dane. Veľký úsmev

Ďakujem leto a vitaj jeseň. Tlieskam

Obdivujem tvoje jednodňové výlety, počnúc rýchlikmi 4,37 ÁnoTlieskamÁno

Veľký úsmevVeľký úsmevVeľký úsmev

Aspoň niekto, bo posledne (v piatok) mi mama nadala, že nemám rozum, lebo sme s otcom chceli bookovať vlaky na pondelok obedný vlak do Poľska na výstavu. V utorok v noci by sme sa vracali - dneska 5,20 niečo doma a môžeme do roboty Váľam sa od smiechu po podlaheVáľam sa od smiechu po podlaheVáľam sa od smiechu po podlahe. Šecko naplánované. Tak čul len smutno lúskame instáč, o čo sme veru došli. Smútok

Tak ale však zdravie prednejšie. Mrkám

Super si to leto poňala TlieskamÁnoTlieskam

No včera vraj bol akurát deň vďačnosti. Hambím saA to som mala v pláne, nezávislé od tejto informácie dať blog na tému, Za čo všetko sme vďačné. (na tému pozitívnejšieho pohľadu na súčasný svet) Akosi nevydalo, ale aktuálna si bola ty. Áno

Moje leto ...., ani neviem, potrebovala by som pozrieť znova Kung Fu pandu, časť , kde hľadala Pokoj v duši. pre mňa to bolo trošku turbulentnejšie obdobie, také či onaké. 

Ale nie v lete som bola v krásnom prostredí Bardejovských kúpeľov, s celou rodinou v Chorvátsku pri mori, výborne bolo tam i tam. Ostali resty v mojej hlavne, na ktorých treba popracovať a zdravie synátora . Už len dotiahnem tento pracovno - maľovací víkend a idem sa konečne venovať sama sebe, či klasika tomu čo som zmeškala, keď som tri víkendy nebola doma. Hambím sa A bude ako nebolo, už len lepšie. Hambím sa

Sezónne recepty

 

Naničmama.sk

Každá z nás sa občas cíti nanič. S nami ten pocit prekonáte!
Zvládnite spolu s nami deti, manžela, domácnosť, varenie, prácu, zdravie, krásu ... Všetko vrámci hesla - Som krásna, múdra, úspešná a už len občas v "depresii" ;). Podeľte sa o svoje zážitky, skúsenosti v blogu, požiadajte o radu v diskusnom príspevku, alebo v právnej poradni, podeľte sa so svoj recept, pridajte obrázok