O práve sa neočkovať a pracovať

Včera som zachytila celkom slušný pamflet odvolávajúci sa na rezolúciu 2361 (2021) Rady Európy. Vyše tisíc likov a 22 tis zdieľaní. Nuž - fajn čísla, keby to nebolo celé zle. Docela ma pobavilo ako to celé na tom svete našom funguje a koľkí sa ani neunúvajú si tú rezolúciu rozkliknúť. Holt áno - je v angličtine. Ale tak Google translator je natoľko spoľahlivý, aby ste v tom 4 stránkovom uznesení našli, čo hľadáte. Keby to tam konkrétne toto bolo. Ale nie je.
 
Spomínaný pamflet totiž garantoval ľuďom, že ich nikto nemôže pracovne diskriminovať, ak zaočkovaní nie sú. Tak teda toto neviem kto odkiaľ vyčítal. A odkiaľ vytiahol. Lebo v danej rezolúcií sa teda niečo také ani len okrajovo nespomína. A dokonca ani v našej ústave sa nespomína diskriminácia na základe zdravotného stavu. Takže pozor vážení! Áno - môžu vás diskriminovať. Rozumný človek si totiž dá 2 a 2 dokopy a zistí, že je to 4 - teda tak ako napr. slabozraký nemôže robiť rušňovodiča alebo niekto s ochorením pohybového aparátu nemôže fárať v bani. Lebo len tieto 2 príklady, ktoré sa zdajú fakt silne pritiahnuté za vlasy sú diskrimináciou na základe zdravotného stavu a teda ak by toto obsahovala ústava, tak niekto s polovičnou slepotou by mohol viesť "bagetky" po malolokálkach. Neviem, či by som si do takého vlaku spokojne sadla. Teda viem. Nie.
Takže zas si niektorí nabijú hubu - sprepytujem - lebo uveria niečomu na FB. Lebo na Slovensku sa rozumieme všetci všetkému. Najlepšie. Hlavne z prilepených statusov našich známych. A budeme sa vadiť do krvi. Urážať a osočovať.
Ja len toľko k tomu. Takže bacha na hoaxi a prosím - nech zdravý rozum zvíťazí. Ak sa skutočne nechcete dať očkovať, lebo medveď, je to vaše právo. Len pozerajme naokolo, ako sa s tým už okolité krajiny učia žiť. A keď EU priškripne dotačný kohútik so štítkom pandémia, tak všetko čo prijali krajiny naokolo sa postupne dostane aj k nám. A z kovidu sa skutočne stane "chripôčka".
PS - Nemecko od 1.11 ruší preplácanie práceneschopnosti neočkovaným z dôvodu karantény alebo PNky. Francúzi prepustili všetkých neočkovaných zdravotníkov a v Taliansku bude od 15.10.2021 na všetkých pracoviskách povinný green pas (očkovaný alebo negatívne testovaný do 48 hodín).

Komentáre

Nie moja, to len na Slovensku sú obmedzované ľudské práva a slobody. PrekvapenieJe to des a hrôza s hoaxami, urážaním a  osočovaním na sociálnych sieťach a bohužiaľ aj na politickej scéne.

Celkom by ma napríklad zaujímalo, či sú rovnako obmedzované ľudské práva napríklad pre žltačke, keď tiež ide do karantény aj okolie. A tuším sa tiež aj očkUje

tieto inf.choroby (žltačka,svrab,salmonela..)netušim ako je to teraz.Niečo si pamätám len z minulosti!! aj aj to len z okolia.

1.salmonela-ked prišla korona pani tu z bytovky povedala-ked sme mali salmonelu po prichode z nemocnice sme boli v byte zavretý 5ľudia s jedným wckom a chodila sestra z hygieny na kontrolu,zásoboval ich švagor-podávali si to vraj cez balkon

2.svrab-keď bol kedysi u nás(v dedine) v decáku tak nás deti do  ZŠ prišla pozrieť detská lekárka so sestrou a pamätám si len na ten smrad z chloru ked všetko umývali

3.žltačka-podobne vštko smrdelo chlorom,a z tej kolonie kde ju mali nechodil nik do školy -ako dospelý to neviem ale chlieb a nejaké potraviny im tam vozili z národného výboru..

a balalajka ÁnoÁnoÁno

Sezónne recepty

 

Naničmama.sk

Každá z nás sa občas cíti nanič. S nami ten pocit prekonáte!
Zvládnite spolu s nami deti, manžela, domácnosť, varenie, prácu, zdravie, krásu ... Všetko vrámci hesla - Som krásna, múdra, úspešná a už len občas v "depresii" ;). Podeľte sa o svoje zážitky, skúsenosti v blogu, požiadajte o radu v diskusnom príspevku, alebo v právnej poradni, podeľte sa so svoj recept, pridajte obrázok