Keď na úrade milo prekvapia

V piatok mi zazvonil telefón s košickou pevnou linkou. Rozmýšľala som, kto mi by tak mohol volať.

Na druhom konci sa ozvala pani z Upsvrar. či netuším ako sa teraz volá Úrad práce sociálnych vecí a rodiny. Žeby potrebovala potvrdenie  mladšieho syna o návšteve školy.

Tak sme tak pekne rozobrali, že školu skončil .. Brala som to tak, že keď nepošlem potvrdenie, tak automaticky už nepošlú prídavky, že nie, že potrebuje kópiu diplomu, aby to ukončila kedy treba, že stačí poslať sken mailom.

Rovno mi poslala svoj mail a že jednu dávku, čo máme vrátiť, nám odráta z dcériných.... Aj zdravotnú poisťovňu spomenula, na čo si máme dať pozor. Aj, že pri mladšej dcére netreba posielať, do šestnástich a vraj ani potom veľmi nie, že už školy posielajú potvrdenia. Tak si ešte nie som tak istá, že som to dobre pochopila, či ozaj len zo zahraničných škôl potrebujú?

Tak či tak, pani bola ozaj ozaj veľmi milá, ústretová a nápomocná a evidentne nemá taký problém s telefonovaním ako ja. Hambím sa

Diskusie Naničmama.sk: 

Ano, aj ja mám skúsenosť, že potrebujú iba zahraničné školy a stačí aj mail.

Vlastne si mi pripomenula, že aj ja mám s týmto úradom veľmi dobrú skúsenosť. Len teda v inej záležitosti. Žiadala som o príspevok na zamestnancov. A nejak som  zabudla podpísať zmluvu. Tiež telefonát z pevnej linky, nečakané. Prosím vás, podpíšte to, chceme vám poslať peniaze. A fakt o 3 dni po podpise boli peniaze na účte. Ďalší mesiac už podpis nebolo treba, takže peniaze došli v podstate obratom. Bola som veľmi milo prekvapená a potešilo ma to. Aj prístup, aj suma, na ktorú som mala ako firma nárok. Veľmi mi to v tom čase pomohlo.

Tak o tom som, vobec netusila, ze len zahranicne skoly im treba, starsi uz boli mimo skol , mladsi mal tie zahranicne a Tinka chodila n ZS, tak som zmenu nepostrehla. Úsmev

Fakt milo prekvapi, prijemna osoba na urade a este viac ak sa tam ani netreba trepat. Hambím sa

Tuším to bolo aj prezentované, že v rámci odbúravania byrokracie. Určite je to vítaný krok. A tajne dúfam, že ešte nejaké podobné pribudnú.

Sezónne recepty

 

Naničmama.sk

Každá z nás sa občas cíti nanič. S nami ten pocit prekonáte!
Zvládnite spolu s nami deti, manžela, domácnosť, varenie, prácu, zdravie, krásu ... Všetko vrámci hesla - Som krásna, múdra, úspešná a už len občas v "depresii" ;). Podeľte sa o svoje zážitky, skúsenosti v blogu, požiadajte o radu v diskusnom príspevku, alebo v právnej poradni, podeľte sa so svoj recept, pridajte obrázok