Nájsť svoju vysnívanú prácu

Mám rada Forresta Gumpa. Hoci je iný, dokáže pár slovami vystihnúť podstatu. Vlastne možno je to práve preto, že je iný. Napríklad tá scéna, keď rozpráva, že investoval do nejakej zelovocinovej firmy (Apple) a tak teraz robí, čo ho baví. Celé dni kosí na malej kosačke - traktoríku trávniky. Aj zadarmo. Lebo je vo svojom svete. Lebo je to super.

V strede mesta máme peknú parkovú úpravu aj s veľkými trávnatými plochami. Starajú sa fakt ukážkovo, trávnik kosia tuším každé dva týždne. Keď ich vidím, hneď si na Forresta spomeniem. Po ploche doslova lietajú dva malé traktoríky, kosačky. Sedia na nich mladí chalani. A vyzerá to, že si to náramne užívajú. Z chodníka vyzerajú, že režú zákruty niekde na okruhu. Jazdia rýchlo, kosačky tuším ani nemajú zberné nádoby. Jak to kosia tak často, tak pokosená tráva padá ako zelené hnojivo naspäť.

Normálne je radosť na nich pozerať. Fakt to vyzerá, že to jazdenie/kosenie ich prenáramne baví a našli sa v tom. Dokonca by som povedala, že rovnako ako malé deti v zákrutách pridávajú aj zvukové prejavy.

Spolu s nimi vždy chodia ďalší ľudia, čo sa starajú o odkvitnuté kvety, burinu. Vždy mám chuť im povedať, že im ďakujem, že sa o to starajú. Že je to krásne.

Komentáre

a prečo si im to ešte nepovedala?myslím,že ked ich pochváliš pripadne ponúkneš nejaké nealko,že ich dlhšie sleduješ verím,že chvílku nebudú chápať...ja som tak raz na stanici jednej cigánke povedala,že ju sledujem ako poctivo zmetá špaky na lopatu-odvtedy sa zdravíme..

No, veru neviem. Možno preto, lebo je to veľa ľudí a zrejme sa aj menia. A tých chlapíkov na kosačkách by som ani nedobehla.

Tým, čo zametajú som už poďakovala. Lebo ich fakt rada vidím. Viem, že vďaka nim je v meste čistejšie

Vnukla si mi ale nápad, že skúsim pohľadať niekde, kto sa o tú zeleň vlastne stará. Lebo autá sú so značkou susedného okresu.

Verím, že musím byť na nich radostný pohľad. Úsmev

Koncom leta som bola po dlhom cate v meste, v centre,  a všmla si nádherné kvetinové záhony. Mali občas zasunuté aj menovky, teda nazov firmy, co sa o ne stara a posobilo to tak osobnejsie. Úsmev

Sezónne recepty

 

Naničmama.sk

Každá z nás sa občas cíti nanič. S nami ten pocit prekonáte!
Zvládnite spolu s nami deti, manžela, domácnosť, varenie, prácu, zdravie, krásu ... Všetko vrámci hesla - Som krásna, múdra, úspešná a už len občas v "depresii" ;). Podeľte sa o svoje zážitky, skúsenosti v blogu, požiadajte o radu v diskusnom príspevku, alebo v právnej poradni, podeľte sa so svoj recept, pridajte obrázok