Plánovaná sekcia

Ahojte :)

Chcela by som sa spýtať na vaše skúsenosti s plánovanou sekciou v celkovej anestézii. 7.12. mám plánovaný termín a začínam panikáriť.

Viem, že niektoré mamičky majú na sekciu negatívny názor, no ja mám viacero zdravotných dôvodov, ktoré už mám aj vybavené s danými doktormi. Na ich odporúčania nemám príliš na výber a chcem aby dcérka prišla na svet čo najbezpečnejším spôsobom vzhľadom na moje zdravotné problémy, ktoré tu nechcem rozvádzať.

Takže ako som spomenula vyššie, 7.12. mám termín plánovanej sekcie v Komárne. Chcela by som sa spýtať, aké sú vaše skúsenosti či už o pôrode v celkovej anestézii a zotavovaní sa alebo ak by niekto mal, tak aj na skúsenosti s danou nemocnicou.

Taktiež ako vám to išlo s dojčením po sekcii? A hlavne čo som sa zabudla spýtať v nemocnici, koľko vás vyšli poplatky nemocnici, ak ste nemali nadštandardnú izbu? Neviem nikde nájsť informácie koľko a či sa platí, ak som si sama nevybrala operatéra, anestéziológa ani nič. Prepláca to poisťovňa alebo si mám pripraviť nejakú väčšiu čiastku?

Vopred ďakujem za odpovede :) 

Diskusie Naničmama.sk: 

Ja som po sekcii už dávno, ale mám v blízkom okolí mamičky aj po sekcii aj po prirodzenom pôrode. A musím povedať, že niekto to zvládne ľahšie, niekto ťažšie. Rozumiem aj tvojím obavám. Aj ja som sa obávala. AJ som mala sekciu plánovanú, aj sa to nakoniec zvrtlo na rýchlu akciu v celkovej anestéze. V mojich časoch púšťali po sekcii až na 10. deň. Dnes vidím, že kľudne po sekcii s dvojičkami pustia na 4. deň

Doplácať by si mala iba nadštandardnú izbu. Ale záleží na tom, ako to má nemocnica nastavené. Naviac, nadštandard sa nedá objednať dopredu, nikto netuší, koľko bude naraz bábätiek Úsmev. Pred necelým mesiacom rodila moja neter. Bola pripravená žiadať nadštandard. Ale nakoniec sa všetko vyvinulo tak, že detí bolo máličko a tak každá mamička mala izbu iba sama pre seba. Na to sa netreba upínať.

Ja viem, ľahko sa mi hovorí, že máš byť v kľude. Ale je to tak. Ja keď som chodila po vonku tesne pred pôrodom, len som sa čudovala, koľko mamičiek s kočíkmi chodí okolo a že to dala každá. No, dala som to aj ja

Čo sa týka dojčenia, tak nemusí byť žiadny problém. Mám v okolí mamičku s dvojčatami, čo kojila po sekcii dosť dlho. A aj keby sa vám to nepodarilo rozbehnúť, svet sa nezrúti. Bábatko bude spokojné aj tak. Hlavne, že má milujúcich ľudí okolo seba.

Želám ti čo najviac kľudu a lásky. A všetko bude dobré.

Sezónne recepty

 

Naničmama.sk

Každá z nás sa občas cíti nanič. S nami ten pocit prekonáte!
Zvládnite spolu s nami deti, manžela, domácnosť, varenie, prácu, zdravie, krásu ... Všetko vrámci hesla - Som krásna, múdra, úspešná a už len občas v "depresii" ;). Podeľte sa o svoje zážitky, skúsenosti v blogu, požiadajte o radu v diskusnom príspevku, alebo v právnej poradni, podeľte sa so svoj recept, pridajte obrázok