Nebola to len moja chyba ...

Janka Lešková , 05. 12. 2022 - 06:50


Ahojte ...

Potrebujem zo seba dostať von to čo má už dlhšie hnevá a sužuje. Dúfam že po prečítaní nedostanem blok.

V máji som spoznala chlapca o pár mesiacov mladšieho a býval necelé 4 km odo mňa. Vzťah, ktorý trval 6 mesiacov aj niekoľko dní  medzi nami bol najprv úžasný ale potom sa mi už začalo veľa vecí nezdať. Poviem vám pravdu nebola som jeho jediná v tom období. Mal dve ďalšie. Ja som s ním tiež spávala. Lenže bolo to aj z následkami. Začiatkom novembra som si teda začala intenzívnejšie robiť tehotenské testy a každým dňom čiarky silneli. Jemu som to ešte nehovorila, lebo som najprv chcela zájsť za svojim gynekològom lebo som mala aj iné ťažkosti. Dňa 9.11. však sa so mnou rozišiel, ja som mala kontrolu u gynekològa 11.11. Samozrejme som bola dourážaná jeho ctenými rodičmi, že ak som tehotná že to určite nie je dieťa ich syna a jednoducho povedali mi nepekné veci. Bola som aj zablokovaná takže som mu to nemala ako povedať, napísať že som tehotná. Takže 11.11. hneď ráno som bola aj na odbery a aj na kontrole u svojho gynekològa. Gynekolôg mi vtedy oznámil že som na konci 8 týždňa tehotenstva. No len sa mu nepáčilo že bábätko bolo o dosť menšie a aj akcia srdiečka bola nepravidelná. Urobil mi niekoľko testov.

Žiaľ na poslednej kontrole na začiatku 11 týždňa tehotenstva dňa 25.11. prestalo biť srdiečko úplne. Ostali mi len slzičky pre plač. Bábätko som si mala v pláne určite nechať. Takže od Pondelka ma začal kolotoč predoperačných vyšetrení. Následne v Stredu 30.11 som bola na kyrete (čistení maternice). Od rána v deň zákroku som bola neskutočne smutná ale tak asi to tak malo byť. Dokonca ma aj Primár utešoval, že také veci sa stávajú a ešte budem mať kopec detičiek. Mojím snom je odmalička mať 4 detičky. Dve dievčatká a dvaja chlapci. Moja bábika už stráži z hora. Neviem odkiaľ ste prišli na hystorku že som bola na interupcii? To by som v živote neurobila. Dokonca som v deň zakroku bola z jednou mladou babou na izbe čo si zákrok platila z vlastného vrecka, lebo ju priateľ chcel poslať k vode ak by si bábo nechala. Nakoniec sa s ním po zákroku rozišla ona, tiež si bábo chcela nechať.

Ja som absolútne zmierená z rozchodom ale urážky som si fakt nezaslúžila. Už mám niekoho s kým som šťastná, ľubi ma, neklame mi, nepodvádza ma a hlavne to so mnou myslí úprimne a vážne. Ten čo mi toto urobil sa nech zlepší a začne používať rozum a ochranu. Ja keby nemám isté zdravotné problémy tak som aj ja chránená - HAK. Takže baby prosím dávajte si pozor komu naletíte a keď už sa bude správať divne a budete cítiť že vás klame a niečo podobné. Určite ho treba konfrontovať a ak by vás presviedčal o opaku tak ho pošlite k vode. Neberte tento status ako obťažovanie a ohováranie. Berte ako to že som si prežila ťažké mesiace no ale ľutovať ma nemusíte. Podotýkam ja som s ním určite bábo tak skoro neplánovala. Ja som ho nepodvádzala a ani neklamala 6 mesiacov. On ma žiaľ áno.

Ďakujem za prečítanie.

Prajem vám príjemny začiatok týžďňa!!!

 balalajka, Po, 05. 12. 2022 - 08:06

Ahoj Janka - ja len aby sa neopakovala situácia. Existuje aj bariérová antikoncepcia pre ženy: napr. diafragma, ženský kondóm, alebo spermicídna pena, špongia (gynekologická, nie tá zo školy na tabuľu) a ešte tu máme na inom spôsobe antikoncepciu gély, čapíky alebo filmy (ne na DVD). Gynekológ ťa určite bude informovať o vhodnosti vzhľadom k tvojmu aktuálnemu zdravotnému stavu. Myslím, že ponuka pre ženu v dnešnej dobe a jej dostupnosť je dostatočne široká, aby si mohla jednať zodpovedne.

Či mal on súbežne s tebou iné vzťahy neriešim. Ak si dieťatko neplánovala s ním, tak je to úplne irelevantné.

Prajem ti zodpovedné chovanie, veľa zdravia a šťastia v novom vzťahu.

Dzeny, Št, 08. 12. 2022 - 09:50

Janka, na takéto "chyby" treba vždy dvoch. Prešla si si ťažkými situáciami, daj si čas sa s tým vyrovnať. Nerieš nespoľahlivého bývalého partnera, kašli na to, že ti nadávali jeho blízki... Zameraj sa na seba, potrebuješ pokoj, oddych, aby si sa spamätala, upratala si v sebe. Sama píšeš, že si nechcela mať bábo taká mladá. Žijeme v časoch, kedy je antikoncepcia najrôznejšieho druhu dostupná, bezpečná, lekár ti poradí, ktorá je pre teba najvhodnejšia. Prosím, neber to tak, že tu moralizujem. V záchvate vášne sme schopní kadečo urobiť a zodpovednosť ide často bokom, ale rozhodne by som sa prihovárala za používanie antikoncepcie. Bez antikoncepcie je sex vhodný len v prípade, že máš partnera, s ktorým si chceš založiť rodinu a on si chce založiť rodinu s tebou. Verím, že si nájdeš partnera, ktorý si ťa bude vážiť, a s ktorým budeš šťastná. Držím ti palce.