Dekameron

Smiala by som sa, keby som nebola mŕtva

Z motyky strelilo a ja som sa rozhodla ísť na Spectre.

Dôvody?

Som pochopila...

Stretnutie zo školy. Po mnohých a mnohých rokoch. Dokonca sa už sporadicky začínajú objavovať aj vnúčatá.

Letný ohnivý príbeh so šťastným koncom

Jedného dňa som prišla domov a vidím ,že môj partner sa rozhodol preriediť náš živý plot, ktorý nám už pomaly ale isto obsadzoval parkovaciu plochu. Keďže mám rada poriadok a hneď, nie až v zime, tak mi dosť prekážali 4 obrovské kopy konárov a lístia do výšky asi 3 metrov po dvore , navrhla som, že by sme to mohli hneď odtiahnuť na zelený dvor, kde sa dá uskladniť zelený odpad. Máme ho asi 500 m od domu, bývame na konci dediny, boli doma aj deti pomohli by. Problém bol len v tom, že nebolo otvorené a bolo by im to tam treba nahádzať cez plot, čo tiež nie je problém, lebo sa za skládku odpadu neplatí.

Blaznivy april...

Viem, ze sa hovori, BLAZNIVY APRIL, ale myslela som, ze sa to tyka len pocasia... Prisla som k zaveru, ze bud je blaznivy ten april, alebo ja. Ved posudte sami...

Na Veľkonočnú nedeľu

Na Považie vtrhla jar. Rázne odhrnula posledné zvyšky sneh na kraj cesty, rúčkou pohladkala trávičku pod suchoväťou tej minuloročnej, čo na kopcoch nik nemal čas zhrabať. Pocukrovala žltým práškom bahniatka na vetvičkách vŕby a navoňala prvé fialky, čo nesmelo vykúkali z blata. Mala ešte mnoho, mnoho práce aby pripravila zem a ľudí na leto a tak sa ponáhľala a len tak ledabolo hodila aj za hrsť snežienok do predzáhradok.
Na Brezovej sa ľudia vrátili z kostola. Na šporáku klokotala polievka v hrnci a rozvoniavalo všade údené.

Nostalgia, alebo len tak...

Tak veľmi chcela napísať nejaký príbeh, ale múza žiadna.
Sedela a písala a mazala a tak dokola. Moc depresívne, moc smutné, o ničom...
Pozrela okolo seba, po schodoch sa štveralo najmladšie hore za svojim rýchlym bratom.
Ako to ubehlo...
„ Mami daj mi prosím kľúče od auta, idem za kámošmi.“
Pozrela na svojho najstaršieho. Fešák chalan je to, pomyslela si s hrdosťou.

Som schizofrenička

Trapim sa uz s tym skoro 3 roky, ale ale chodim k psychiatrovi a beriem lieky. Pomahami chodenie do DSS Samaria denne centrum od pondelka do piatka a vikendy su pre mna tazke, alebo volne dni. Mám rada ručne prace. Rada si sadnem niekam na kavicku alebo tak. Úsmev
Rada kecam a kecam rada aj cez internet som zistila, že cez internet. hi Slnko

Karolína-príbeh do súťaže

V to nedeľné ráno sa Karolína nemohla postaviť z postele.Jej manžel Dušan už zasa vystrájal.Ešte teraz si spomína ako jej zovrelo srdce od strachu,keď v zámke zaštrkotali kľúče.Vo dverách sa zjavil opitý a agresívny Dušan.Nepovedala ani slovo,a aj tak ju bil ako zmyslov zbavený.Ešte dobre,že deti boli u jej mamy.Mama ani netuší aké zviera jej je zať.

Starkého čudiská

Úryvok z fantasy rozprávky, čakajúcej v šuplíku na dokončenie Pohoda

Záhady a tajomstvá v peňažnom ústave ?

Stala sa nam zvlastna vec, nevieme si to vysvetlit, ale stalo nas to kopec nervov ,tak sa s vami podelim o zážitok. Priateľova dcéra žije so svojou matkou a dostala od starych rodicov nemaly financny obnos s podmienkou, že sa peniaze ulozia do banky na terminovaný ucet a pouziju sa výlucne na vysokoskolské studium. Priatel bol rodinnou radou ustanovený dohliadat na ucet .Prisiel cas ,ked mal prist vypis. Ale výpis neprišiel....Priatel sa pobral do banky predlozil OP a žiadal informacie.

Preber sa ...

... toto slovo sa mi preháňa mojou mysľou každý deň od rána do večera a ja len civím ako puk. Ty nie si normálna vrieskam na seba v zrkadle, ale nemá to žiadny účinok. V hlave kopec roboty, povinností, plánov a nič. Telo nereaguje Smútok . Zostáva k mojim myšlienkam hluché. Neviem čo stým mám robiť Plačem . Podľa manžela sa mám veľmi rýchlo prebrať, lebo už nevie čo bi mal ešte spraviť aby som bola spokojná a šťastná. Lenže to neviem ani ja.

Karol

Keď sa Karol narodil, jeho brat Vlado mal štyri roky, matka 36 a otec ešte o 10 viac. Boli dlho a túžobne očakávanými deťmi. Vlado bol ten, čo vždy poslúchal, pomáhal, bol slušný a mamičkin. Karol mal všetko dovolené, on bol ten ktorému sa zvlášť kupoval salámik, klobáska, zákusok.... On nič robiť nemusel.


Zircon - This is a contributing Drupal Theme
Design by WeebPal.