Deti a výchova

Oduté pery

Večer vystupoval Michaelov zbor v kostole medzi Marienplatzom a Viktualienmarktom a ja som sa spýtala Afričana, či chce ísť so mnou na ich vianočný koncert. Keď som mu to týždeň predtým prvýkrát navrhla, neuvedomila som si, že sa pár dní predtým budú sťahovať. Podľa pôvodných informácii sa nová adresa nachádzala dosť ďaleko, čo by som časovo po koncerte nedala. Nakoniec sa mestu podarilo zohnať pre nich ubytovanie o čosi bližšie. Autom odo mňa v nočnej premávke asi na 15 minút jazdy.

Máme problém

Máme v rodine problém. Veľký problém. A už nevieme, ako ďalej. 

Ukricane Polročné dieta

Chcem poprosiť o radu.mam polročného syna ktorý nie je kojeny je na UM + už dokrmujem.( Polievky,zemiak,,,) zuby ešte nemá.Ide o to že vkuse vrieska ,sa zlosti až je celý červený v tvary.co s tým ? Robí to aj keď sme vonku,keď je Najedeny,vyspatý,proste stále.sam sa nepohra ani na 5 min.v postieľke s hračkami.ani len v chodaku chvíľu neobsedí.poradte čo robiť.dakujem.

Nežná mama a pevný otec

Áno, ja viem. Nemala by som pridávať príspevky z iných stránok Úsmev.

Uvedomujem si to.

No tento rozhovor s Marekom Hermanom sa mi zdá veľmi dobrý. Tak dobrý, že je podľa mňa dobré, aby si ho prečítalo veľa ľudí.

Napríklad aj o tom, ako sa po nás vyžaduje dokonalosť. A ako to môže skončiť. Alebo o tom, ako zvládať výchovu tých najmenších.

Zlozvyky - prečo vznikajú a čo s nimi?

Zvyky a zlozvyky sú neoddeliteľnou súčasťou života a pre život majú svoj význam. Múdra príroda nás vybavila mechanizmom, ktorý nám umožňuje pri opakujúcich podobných podnetoch vytvárať stereotypné odpovede,takže si vytvárame zvyky, návyky, pravidlá, ktoré nám život zjednodušujú. Nezaobídeme sa bez nich.

Čo robiť ked sa dietko dostane na šikmejšiu plochu?

Počas víkendu sa mi stali dve veľmi podobné situácie a ja neviem či som dobre poradila.

V obidvoch prípadoch deti nad 16 rokov, ale na intráku zistili aj marihuanu aj alkohol u nich a v ne malej miere. Čo robiť. U obidvoch prípadoch nastalo obviňovanie u jedných to že otec pije a dieťa nemá vzor a u druhých že starý otec kým žil tak vždy dal vnukovi odpiť z piva. Povedala som, ale kde si bola ty? prečo si nezakročila? Vraj sa zo začiatku hádala a všetko možné, ale druhá rodina povedala že u nich všetci takto vyrastali a nikomu sa nič nestalo. Táto rodina dieťa prihlasila k závislákom teda neviem ako sa to volá ale na psychiatrií je taká skupina - teda nie pobyt v nemocnici ale práca s odborníkom.

Čas vysvedčení

Sedeli sme včera s Tinkou v cukrárni a tam na stolíku na nás kukal letáčik. "Za samé jednotky na vysvedčení zmrzlina zadarmo." Moje dieťa zosmutnelo, ja nebudem mať jednotky.Hambím sa Ona totižto nebude mať na vysvedčení žiadne známky.Úsmev

Čítanie pre deti a mládež - tipy nielen na prázdniny

Inšpirácie na letné čítanie, alebo zaujímavý darček pre chlapcov a dievčatá vo veku od 10 - 14 rokov.

Aj zážitky jednej mamy, ako presvedčiť dieťa, že svet kníh má svoje neopakovateľné kúzlo.

O výchove a ochranárskych matkách

Syn má skoro 17 a tak niet divu, že o výchove nielen čítam, ale vlastne aj denne trénujem v praxi. Dokonca sme obaja s manželom aj absolvovali jeden kurz.

Naposledy som si prečítala článok. Bol síce viac o vzťahu otcov a synov, ale prvé, čo mi napadlo bol ten vtip, kde sa rozprávajú dve priateľky o deťoch. vieš, moja dcéra sa veľmi dobre vydala, muž urobí všetko, nakúpi, uvarí, uprace, zarobí. Ona nemusí nič. Zato syn, to je katastrofa, ten teda dostal ženu!!!!. Ona nič neurobí a on chudák aj varí aj perie, aj upratuje, aj s deťmi sa učí...."

Zircon - This is a contributing Drupal Theme
Design by WeebPal.