Deti a výchova

Zlozvyky - prečo vznikajú a čo s nimi?

Zvyky a zlozvyky sú neoddeliteľnou súčasťou života a pre život majú svoj význam. Múdra príroda nás vybavila mechanizmom, ktorý nám umožňuje pri opakujúcich podobných podnetoch vytvárať stereotypné odpovede,takže si vytvárame zvyky, návyky, pravidlá, ktoré nám život zjednodušujú. Nezaobídeme sa bez nich.

Čo robiť ked sa dietko dostane na šikmejšiu plochu?

Počas víkendu sa mi stali dve veľmi podobné situácie a ja neviem či som dobre poradila.

V obidvoch prípadoch deti nad 16 rokov, ale na intráku zistili aj marihuanu aj alkohol u nich a v ne malej miere. Čo robiť. U obidvoch prípadoch nastalo obviňovanie u jedných to že otec pije a dieťa nemá vzor a u druhých že starý otec kým žil tak vždy dal vnukovi odpiť z piva. Povedala som, ale kde si bola ty? prečo si nezakročila? Vraj sa zo začiatku hádala a všetko možné, ale druhá rodina povedala že u nich všetci takto vyrastali a nikomu sa nič nestalo. Táto rodina dieťa prihlasila k závislákom teda neviem ako sa to volá ale na psychiatrií je taká skupina - teda nie pobyt v nemocnici ale práca s odborníkom.

Čas vysvedčení

Sedeli sme včera s Tinkou v cukrárni a tam na stolíku na nás kukal letáčik. "Za samé jednotky na vysvedčení zmrzlina zadarmo." Moje dieťa zosmutnelo, ja nebudem mať jednotky.Hambím sa Ona totižto nebude mať na vysvedčení žiadne známky.Úsmev

Čítanie pre deti a mládež - tipy nielen na prázdniny

Inšpirácie na letné čítanie, alebo zaujímavý darček pre chlapcov a dievčatá vo veku od 10 - 14 rokov.

Aj zážitky jednej mamy, ako presvedčiť dieťa, že svet kníh má svoje neopakovateľné kúzlo.

O výchove a ochranárskych matkách

Syn má skoro 17 a tak niet divu, že o výchove nielen čítam, ale vlastne aj denne trénujem v praxi. Dokonca sme obaja s manželom aj absolvovali jeden kurz.

Naposledy som si prečítala článok. Bol síce viac o vzťahu otcov a synov, ale prvé, čo mi napadlo bol ten vtip, kde sa rozprávajú dve priateľky o deťoch. vieš, moja dcéra sa veľmi dobre vydala, muž urobí všetko, nakúpi, uvarí, uprace, zarobí. Ona nemusí nič. Zato syn, to je katastrofa, ten teda dostal ženu!!!!. Ona nič neurobí a on chudák aj varí aj perie, aj upratuje, aj s deťmi sa učí...."

Študijný odbor - Praktická žena

alebo a prečo nie praktický muž?

Opäť som sa nechala inšpirovať staršou dcérou. Nedávno mi z veľkým zanietením zvestovala svoje dojmy z letáku v MHD, s upútavkou na študijný odbor Praktická žena.

Darček pre učiteľov

- vieeš...zajtra je deň učiteľov...

- áno...

- a tak som rozmýšľal že by som im dal darček...

- fakt?To je milé! A čo im chceš dať?

- no že by som neprišiel do školy!

Samozrejme že ráno cupkal na nultú s dovetkom, že taký silný darček si vlastne nezaslúžia...Chichocem saChichocem saChichocem sa

Zmlátila som ti dieťa...

...no dobre, nezmlátila, ale nebolo ku tomu ďaleko!Prekvapenie

Mamina, vieš prečo?Prvoplánovo by som mohla napísať - lebo je hlúpe.Ak by som trošku porozmýšľala, napíšem, - lebo tvoje decko nedávalo pozor keď malo!Mlčím

Ale ak porozmýšľam mocne, napíšem - lebo tvoje decko ma skoro dostalo do kriminálu a zničilo život mojej rodine a aj tvojej!Prekvapenie

Nechápeš, však...napíšem to celé...

Túžobne čakám na prázdniny

Pravidelne pred prázdninami - špeciálne pred vianočnými a letnými - sú deti ako z divých vajec. Naše heslo, ktorým sa s kolegyňami navzájom povzbudzujeme (vyhlasujúc zároveň boj šedinám), znie "ak sa navzájom nezahlušia, zvládli sme to!".

Včera sme sa na chodbe zrazili s jednou z nich. Pozrela na mňa, nabrala do úst dostatok vzduchu, aby vydula líca ako škrečok a vzápätí ho vytlačila s hlbokým povzdychom von.

- Dúfam, že Antje spracuje dnešný šok!

Pozrela som prekvapene na ňu.

- Nezachytila si tú drámu krátko po tretej?

Zircon - This is a contributing Drupal Theme
Design by WeebPal.