Deti a výchova

Bermudský trojuholník

alebo takéto čosi som ešte nezažila!!!

Už druhý rok si užívam skutočnosti, že mám v skupine iba deti, ktoré som si odchovala na svojich pravidlách a nemusím sa naťahovať s dedičstvom pravidiel iných kolegýň. Proste keď niečo poviem, tak nemusím počúvať výhovorky ... ale u kolegyni to bolo tak a tak a hlavne lepšie... pričom sa väčšinou i tak nejednalo o pravdu, ale iba o pokus, či im vodenie za nos nezožeriem i s navijákom.

Nuž ale ak si človek myslí, že ho nič nové neprekvapí, zaisto už kdesi za dverami čaká nasledujúci "zážitok"... či už v dobrom a či v zlom. Šok  spred dvoch rokov som dodnes nespracovala, ale nie o ňom som chcela.

Pre dobrotu ... :)

Sem tam sa mi stane, že mi sestra požičia vnukov Úsmev Teda nakoľko sú traja chalani škôlkari, príde s nimi aj ona. Pozná ich. Zjavne sa bojí, že by som ich naraz nezvládla PohodaPohoda.

Nechodia ku nám často a tak si to vždy chcem užiť. Som si myslela, že chcem niečo dopriať aj im. A tak som sa rozhodla pre donášku. Minule to bol hamburger, lebo tatino vraj z toho svojho, keď objednajú domov, nedá ani skúsiť. Je mi jasné, že z toho veľa nezjedia, ale však prečo nie.

Brat alebo nebrať

Veľmi som bola zvedavá, koho nám šéfka pridelí tento rok. Aby som neskončila iba s babincom, priala som si pre zmenu zástupcov rodu mužského, no moje štvrtáčky trochu ohŕňali nosom, že oni nie sú až tak zlatí ako malé dievčatká.
A ich jediné prianie, ktorým ešte koncom júla priam bombardovali šéfku, znelo:
- len nám nedaj našich bratov!!!!

20 rokov som čakala

Dávno, pradávno, keď som bola tehotná, sťažovala som sa môjmu gynekológovi, že stále len spím. On sa na mňa pozrel a zjavne sa rozhodol pre úprimnosť. Povedal mi - Len sa poriadne vyspite, nasledujúce roky sa už nevyspíte. Ja som sa to snažila zľahčiť, že tak rok, dva. Vtedy mi povedal, že veru nie. Že to bude trvať aspoň do 18 rokov. Samozrejme, nemal na mysli nočné vstávanie, prebaľovanie, kŕmenie. Chcel povedať, že tie starosti. To je na dlho.

Nie raz som si na jeho slová spomenula.

A teraz, po viac ako 20 rokoch prišla tá chvíľa. Syn odišiel. Teda, zatiaľ iba do školy v Brne. Aj si hovorím, že to snáď bude dlhšie, ako minulý rok, keď tam boli len 3 týždne.

Lenže zrazu si uvedomujem prázdno. Doma ticho.

Detské pozorovania

Jaaj, konečne sa mi včera splnil celoprázdninový sen. Dostala som na starosť prasynovca. Užila som si tuším hlavne ja. Má päť rokov a povedal mi, že ho zaujímajú motorky. Tak sme kúpili časopis. Na jednom obrázku bola žena na motorke. Strašne ho to pobavilo. Chcela som mu vysvetliť, že aj naša príbuzná za mlada chodila na motorke, potom na aute. Až vo veku 75 rokov sa rozhodla, že dosť a rozstrihala doma vodičák Úsmev

Ale iné som chcela. Snažila som sa mu vysvetliť, ktorá to je. Vieš, tá s tým malým psíkom.

Čo sa vlastne učia?

Mali sme také väčšie rodinné stretnutie, zišli sa tuším 4 generácie, vekové rozpätie skoro 80 rokov. Tak sa mnohé pospomínalo. Porozprávalo.

Babka vychováva svoju vnučku. Je to na dlhý príbeh, prečo sa to stalo. Proste to tak je a tak starí rodičia, obaja za 70-tkou vychovávajú 10 ročné dievča. Je to samozrejme ťažké, ale celkom úspešne sa tým boria. Zaujímalo ma, ako zvládli dištančnú výchovu. Všeličo porozprávali. Napríklad aj o chystanej písomke tuším z geografie. Reku - čo také sa učíte na geografii a z čoho bude tá písomka. No a prvé, čo povedali - No tak prosím ťa povedz, aké je to veľkomesto, koľko musí mať obyvateľov, aby bolo veľkomesto?

Kúp si nové

Má ten náš syn často také múdre postrehy. Je to celkom zábavné pozorovať. Aj keď vlastne asi by to tak malo byť - deti by mali byť nakoniec múdrejšie alebo rozumnejšie ako ich rodičia ÚsmevÚsmev

Roky nosím rovnaké šľapky. Od doby korkáčov, čo sme nosili na základke sa moc nezmenili. Len pred nedávnom som zistila, že existujú aj v luxusnej verzii s menom slávnej herečky. Tak na taký luxus si nepotrpím, stačí mi aj obyčajná verzia

Škoda, že nie sme štvrtáci!

Dievčatá z tretej sa bavili na tému, škoda že nie sme ... prváci. Lebo si už i samé uvedomujú, koľko toho zameškali z učiva. A že učiť sa doma s rodičmi ani pre jednu zúčastnenú stranu nie je žiadna veľká výhra.
Zrazu Rumockl zvolala:
- Čoby prváci! Škoda, že nie sme už štvrtáci!
Udivene som na ňu pozrela, či si naozaj praje byť zo školy (Grundschule) čo najskôr von, no mlčala som. Pichlo ma pri srdci, keď som si uvedomila, ako pokračuje jej myšlienka ďalej.
- Štvrtáci mohli byť posledné týždne celý čas v škole, my nie!

Potrebujú sociálny kontakt?

Nechcem to zľahčovať. Nechcem sa z toho vysmievať.Nie všetci sú introverti, zavretí vo svojej izbe.  Mnohí to nesú naozaj veľmi ťažko. Človek naozaj ku životu potrebuje aj tých okolo seba. Tú svoju sociálnu bublinu. Stretávanie je ťažké a mnohí veľmi trpia.

Dnes som bola vonku a na schodoch pred barákom sedeli 4 mladí. Taká malá sociálna bublinka. Len teda, nejak som nepochopila, či sú vlastne vonku spolu. Z tejto skupiny 2 ľudia odušu ťukali do mobilov.  dvaja sústredene fajčili. Teda jeden stíhal mobil aj fajčenie. A ten posledný len tak postával. Mi to tak ako v zabehnutom manželstve prišlo - stačí, že sme vedľa seba....

Sezónne recepty

 

Naničmama.sk

Každá z nás sa občas cíti nanič. S nami ten pocit prekonáte!
Zvládnite spolu s nami deti, manžela, domácnosť, varenie, prácu, zdravie, krásu ... Všetko vrámci hesla - Som krásna, múdra, úspešná a už len občas v "depresii" ;). Podeľte sa o svoje zážitky, skúsenosti v blogu, požiadajte o radu v diskusnom príspevku, alebo v právnej poradni, podeľte sa so svoj recept, pridajte obrázok