Medvedí cesnak: Na varenie aj na zdravie

Práve rastie medvedí cesnak. Nenápadná rastlinka, ktorá má však bohaté využitie. O kvalitách a účinkoch medvedieho cesnaku nám na Naničmama.sk napísala aja1 do Prírodnej lekárne v príspevku Medvedí cesnak, ktorá pridala aj recept na tinktúru, tipy na použitie v kuchyni a odvar s vínom. Medvedí cesnak má detoxikačné účinky, pozitívny vplyv na krvný obeh, aj antibakteriálne účinky. 

Akú vodu je najlepšie piť

Ahojte. Chcela by som sa poradiť- snažím sa žiť zdravo, kompletne som presedlala na RAW food a teraz som sa dočítala, že obyčajná voda- o ktorej som si roky myslela, že je zdravá, je nielen chlórová, ale najvyše aj chemicky upravovaná aby bola vôbec vhodná na pitiePrekvapenie... kedže mi tento koncept chemicky upravovanej vody nezapadá do celého zdravého stravovania, chcela by som sa spýtať na vaše skúsenosti a tiež ako to s vodou riešite.

Jarná detoxikácia bylinkami

Jar je obdobím znovuzrodenia, príroda sa prebúdza, a aj my sa pri jarných slnečných lúčoch zrazu cítime lepšie, sviežejšie. Slnko svojim teplom a svetlom nás dobíja energiou. Po zime sa nám žiada odhodiť ťažké kabáty, hrubé svetre a odľahčiť sa aj vnútorne. Počas zimných mesiacov sme čo to naškrečkovali, nie všetko nám prospieva a tradičné obdobie pôstu je ideálne na jarnú detoxikáciu.

Pomoc byliniek pri poruchách pohybového aparátu

Problémy s pohybovým aparátom, ťažkosti po nadmernom preťažení, ale aj chronické diagnózy ako sú artróza, artrítída, reumatická artrítída, dna trápia čím ďalej tým viac ľudí a vekový limit sa znižuje. Stáva sa z toho civilizačná choroba. Vedeli by o tom rozprávať ortopédi, chirurgovia, neurológovia, rehabilitační pracovníci, či lekárnici.

Expreska

Neobjavila som nič extra, ale miesto kde by som sa sama nezničila a aj časovo je to zaujímavé "Expreska" je v rôznych mestách. Zaujímalo by ma, či má niektorá skúsenosti a váš názor na permanentky. expreska.sk/cenik-a-vyhody-clenstvi/ Ktorá sa vám pozdáva, koľko sa dá vydržať? Chýba mi tam na 3 mesiace.

Video ako správne sedieť za počítačom - veľmi dobré:)

Ja viem, je to otrepaná téma, ale toto video je fakt milé a skutočne náučné:)
Hneď som zhodila pravú nohu z ľavého kolena:DDD

Športujeme s naničmamou

Dzeny nám tu predviedla, že s behaním sa dá začať aj s nie najpríjemnejšími spomienkami na bežecké pokusy zo školských čias. Ako som bola behať. Ja som bola fakt behať... Podarilo sa jej nakopnúť na staré kolená aj mňa. Moje spomienky na behanie za mladi sú lepšie, len som kus ťažká, staršia a pohodlná. Ale podarilo sa. Slnko Už tretí týždeň pravidelne behám.

Mesacna obnova 7 Vahy

Ak vas dnes z postele vyhnal nahly prilev tuzby tvorit, prejavit svoj cit pre esteticno, nedivte sa - aj tak sa prejavuje Mesiac vo vahach Úsmev Ak sme celkovo v pohode, nasa harmonia a vyrovnanost sa siri vokol nas dodaleka, ak su vahy v nas privelmi rozkolisane, moze prevazit nerozhodnost, precitlivelost.

Mesacna obnova 6 Panna

Cez vikend i v pondelok prechadza mesiac znamenim panny. Podpori a zvyrazni v nas vsetko zemito triezve, prakticke, analyticke, takze je vhodny cas na planovanie, vypocty, a rozpocty, vytvaranie strategii. Panna je tiez znama svojim puntickarstvom, tak dajme pozor, aby sme sa zbytocne nestratili v detailoch.

Zircon - This is a contributing Drupal Theme
Design by WeebPal.